با تور مجازی به جزایر هاوایی سفر کنید

علی گودرزی
علی گودرزی یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی به جزایر هاوایی سفر کنید

جزایر هاوایی که با نام «بهشت جزیره‌ها» معروف است، جزایری بسیار زیبا هستند که با کوه‌های آتشفشانی، پارک‌های ملی و دیدنی‌های دریایی شناخته می‌شوند. 

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ به‌روزرسانی شده است.

جزایر هاوایی آخرین ایالت ثبت‌شده مابین آمریکا هستند. مناطقی که در قسمت مرکزی اقیانوس آرام واقع شده‌اند و از پرطرفدارترین مقصدهای تفریحی مردم دنیا به‌حساب می‌آیند. مهم‌ترین شهر و پایتخت مجمع‌الجزایز هاوایی «هونولولو» نام دارد. هشت جزیره اصلی هاوائی اوآهو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو و کاهولاوی نامیده می‌شوند. جزایر هاوائی با میزبانی از کوه‌های آتشفشانی، آبشارهای زیبا و پارک‌های ملی در کنار ارائه منظرهای آبی تماشایی (چه خارج و چه داخل آب) به «بهشتِ جزیره‌ها» معروف شده است. همراه کجارو باشید که در تازه‌ترین قسمت از تورهای مجازی قرار است به‌جزایر هاوائی سفر کنیم.

تصور می‌شود مهاجرانی که هزاران سال پیش به‌هاوایی سفر کردند، از جزایر مارکیز کوچ کرده‌اند که در چهار هزار کیلومتری جنوب غربی آنجا واقع شده است. گفته می‌شود که مهم‌ترین موج مهاجرت به هاوائی از ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال پیش و از سوی پلی‌نیز‌ها انجام گرفته است. هاوائی در سال‌های آخر قرن ۱۳ میلادی توسط اروپائیان کشف شد و در آن زمان از جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر میزبانی می‌کرد. کاپیتان جیمز کوک که در سال ۱۷۷۸ در جزایر هاوائی سکونت داشت،‌ این منطقه را بانام «جزایر ساندویچ» نام‌گذاری کرد. از سال ۱۸۵۲ تا سال ۱۹۳۰ میلادی، کارگران و کشاورزان آسیایی نیز به‌هاوائی مهاجرت کردند.

تصویری از یک آتشفشان در هاوایی

اقتصاد هاوائی بر پایه محصولات گرمسیری مثل موز، آناناس و نیشکر است. به‌لطف حجم قابل‌توجه دیدنی‌های طبیعی که در هاوائی پیدا می‌شود، بخش عظیمی از اقتصاد این منطقه بر پایه صنعت توریسم متمرکز است. در حال حاضر، مهم‌ترین فعالیت‌های آتشفشانی جزایر هاوائی در قله «کیلائوئه» صورت می‌گیرد.

به‌لطف تور مجازی، هم‌اکنون می‌توانید از جزایر هاوائی دیدن کنید. کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه