با تور مجازی به شیکاگو سفر کنید

علی گودرزی
علی گودرزی سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی به شیکاگو سفر کنید

شیکاگو زادگاه اشخاصی مثل والت‌ دیزنی و هیلاری کلینتون، شهری است که از خاکسترهای یک فاجعه تاریخی برخواسته است.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ به‌روزرسانی شده است.

شیکاگو یکی از زیباترین و معروف‌ترین شهرهای دنیا و یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعت توریسم در آمریکا به‌حساب می‌آید. گفته می‌شود که ۱۰ تا از ۵۰ آسمان‌خراش بزرگ جهان در شیکاگو واقع شده‌اند و شاید برایتان جالب باشد که بدانید نیمی از آسمان‌خراش‌های احداث‌شده در آمریکا، در شهر شیکاگو قرار دارند. شیکاگو علاوه بر میزبانی از آسمان‌خراش‌های نفس‌گیر و دیدنی‌های خاص طبیعی مثل رودخانه شیکاگو، زادگاه بزرگان ادب و فرهنگ مثل ارنست همینگوی و والت‌دیزنی است. مواردی که در کنار هم، این شهر را به یک مقصد جذاب برای توریست‌ها تبدیل کرده است. همراه کجارو باشید تا در این قسمت از تورهای مجازی، به‌شیکاگو سفر کنیم.

شیکاگو بزرگ‌ترین شهر ایالت ایلینوی در آمریکا به‌حساب می‌آید. جایی که با جمعیت ۹ میلیون نفره خود، سومین شهر پرجمعیت آمریکا به حساب می‌آید. نام شیکاگو از روی کلمه هندی «شیکاوا» به‌معنی «سوسن وحشی» گرفته شده است. شیکاگو در ابتدا اقامت‌گاه قبیله‌ای با نام «پوتاواتومی» بوده است. این شهر در سال ۱۸۳۳ میلادی به‌عنوان یک «شهرک» تاسیس شد و چهار سال بعد زمانی که جمعیت شهر به‌چیزی حدود ۴,۱۷۰ نفر رسید، شیکاگو رسما به‌یک «شهر» تبدیل شد.

بعد از تاسیس و گسترش راه‌آهن، شهر شیکاگو رونق گرفت و شکوفایی آن آغاز شد. شیکاگو از جمله شهرهای بزرگ و مدرن آمریکا است که مراکز علمی و تحقیقاتی آن برای دنبال‌کنندگان علم و تکنولوژی جذابیت بسیار بالایی دارد. مراکز علمی مثل انستیتوی تکنولوژی ایلینوی، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه راش، دانشگاه نورث وسترن، آزمایشگاه ملی آرگون، کتابخانه عمومی شیکاگو و موسسه خاورشناسی دانشگاه شیکاگو از جمله مراکز تحقیقاتی هستند که برای دنبال‌کنندگان علم و فناوری قطعا جذابیت‌های خاص خود را دارند.

تصویری از شهر شیکاگو از بالا

ممکن بود که شهر شیکاگو در سال ۱۸۷۱ از نقشه آمریکا به‌طور کامل حذف شود! آتش‌سوزی عجیبی که در سال ۱۸۷۱ سه روز کامل به‌طول انجامید و شهر شیکاگو را به‌چالش کشید، آسیب تقریبا جبران‌ناپذیری را به این شهر وارد کرد. هنوز دلیل اصلی این آتش‌سوزی مشخص نیست؛ اما بعد از این اتفاق معماران شیکاگو، این شهر را دوباره از نو ساختند و اولین آسمان‌خراش کشور آمریکا را در شیکاگو برپا کردند. ساخت و فروش آسمان‌خراش‌های باشکوه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین دلایلی بود که به‌رشد اقتصادی شهر و بازگشت شهر به‌حیات کمک می‌کرد. با وجود اینکه آسمان‌خراش‌ها و سازه‌های نفس‌گیر حالا به‌شناسنامه شیکاگو در معماری شهری بدل شده است اما تقریبا دو سوم ساختما‌ن‌های این شهر، اسکلت و حال‌وهوای کلاسیک دارند. تنوع ساختار و معماری شهری تنها بخشی از ساختارها و جاذبه‌های متنوع شیکاگو را به‌ما نشان می‌دهند.

در کنار تمامی زیبایی‌های شهری، شیکاگو زادگاه اشخاصی برجسته همچون میشل اوباما، هیلاری کلینتون،‌ اکاترینا یوشنکو، ارنست همینگ‌وی و والت دیزنی است. اشخاصی که در حرفه‌ خود، از سیاست گرفته تا ادب و هنر،‌ افراد مهم و پیشگام در جهان به‌حساب می‌آیند. شیکاگو یک شهر بسیار زیبا و جذاب است که آن را با نام «ونیزِ غرب جهان» می‌شناسند. در این مطلب و از طریق تور مجازی می‌توانید به‌شیکاگو سفر کرده و به‌بازدید از دیدنی‌های آن بپردازید.

کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع airpano

دیدگاه