با تور مجازی از رودخانه سن خوان دیدن کنید

علی گودرزی
علی گودرزی شنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی از رودخانه سن خوان دیدن کنید

سن‌خوان یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های آمریکا در منطقه‌ای بسیار زیبا و چشم‌گیر واقع شده است. در این مقاله و از قاب تور مجازی، به رود سن‌خوان سفر می‌کنیم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ به‌روزرسانی شده است.

رودخانه‌ سن‌خوان (San Juan) در منطقه‌ گوس‌نکس (Goose Necks) آمریکا واقع شده است. گوس‌نکس قسمتی از آمریکا است که امکان ندارد یک کتاب جغرافیا را باز کنید و تصویری از آن را در کتاب موردبحث، پیدا نکنید! منحنی‌های عظیم شکل‌گرفته روی این رودخانه که به آفرینش یک منطقه‌ توریستی به‌شدت زیبا دست زده‌اند، ۲۵ میلیون سال پیش شکل گرفتند

رودخانه‌ سن‌‌خوان شاخه‌ای بزرگ و مهم از رودخانه‌ کلورادو است که در جنوب غربی ایالات متحده‌ آمریکا جریان پیدا می‌کند. این رودخانه‌ به جاری شدن در چهار منطقه‌ کلورادو، نیو مکزیکو، اوتا و آریزونا، به رودخانه‌های موجود در این مناطق می‌ریزد. سن‌خوان یک روخانه‌ بزرگ است که طول آن به ۶۱۶ کیلومتر مربع می‌رسد. همراه ما باشید که در تازه‌ترین قسمت از تورهای مجازی، به این منطقه‌ جذاب و دیدنی سفر می‌کنیم.

با وجود اینکه منطقه‌ مورد بحثمان در سال‌ ۱۷۰۰ میلادی توسط محققان اروپایی کشف شده بود، تا سال ۱۸۶۰، هیچ ساکنی نداشت تا اینکه جستجوگران طلا و نفره با پیدا کردن رودخانه‌ سن‌خوان و زیبایی‌های اطراف آن، در گروه‌هایی پرتعداد تصمیم گرفتند در آنجا ساکن شده و زندگی کنند. این منطقه با میزبانی از منابع غنی اروانیوم و فسیل‌های کهن از نژادهای باستانی موجودات زنده، برای داشنمندان هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در کنار این موارد، وجود معادن طلا و نقره را هم اضافه کنید تا به اهمیت بسیار بالای منطقه‌ گوس‌نکس، رودخانه‌ سن‌خوان و این ناحیه از آمریکای شمالی پی ببرید.

علاوه بر این رودخانه، ناحیه‌ گوس‌نکس با داشتن طبیعتی به‌خصوص، همه‌ساله از دسته‌های پرتعداد توریست‌ها و گردشگران میزبانی می‌کند. این منطقه، یک سرزمین حقیقتا بی‌آب و علف است که دست‌نخورده بودنش، آن را به یک جاذبه‌ دیدنی تبدیل کرده است. به همین دلیل هم هست که توریست‌های ناحیه‌ گوس‌نکس باید همراه با خود آب و غذا ببرند چراکه به‌محض تشنه یا گرسنه شدن، در این منطقه هیچ مورد خاصی برای خوردن یا آشامیدن وجود ندارد! در ادامه و از طریق بخش ابتدایی این مطلب و بدون نگرانی از تشنگی یا گسرنگی احتمالی که در سرزمین گوس‌نکس برایمان حادث شود، می‌توانیم از خانه و از قاب تور مجازی، به رودخانه‌ سن‌خوان سفر کنیم.

کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع AIRPANO

دیدگاه