با تور مجازی از تماشای جاهای دیدنی چین لذت ببرید

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند دوشنبه، ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی از تماشای جاهای دیدنی چین لذت ببرید

کشور پهناور چین با تاریخی کهن، جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که در قالب سفری مجازی، به تماشای آن‌ها می‌پردازیم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ به‌روزرسانی شده است.

کشور چین با مساحت ۹٫۵ میلیون کیلومتر مربع، سومین کشور پهناور جهان است. تمدن چین یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های بشر شناخته شده و قدمت آن تا بیش از ۳۵۰۰ سال تخمین زده می‌شود. ازاین‌رو، تعجبی ندارد که چنین کشور کهنی، تاریخی غنی و بناهای باستانی متعدد داشته باشد. با ما هم‌سفر شوید تا از دریچه تور مجازی، از برجسته‌ترین جاذبه‌های کشور چین بازدید کنیم.

یکی از شاخص‌ترین جاهای دیدنی چین که جزو عجایب هفت‌گانه دنیای جدید نیز محسوب می‌شود، دیوار بزرگ چین است. بنابر نظر باستان‌شناسان، این دیوار با طول ۲۱,۱۹۶ کیلومتر در قرن سوم پیش از میلاد ساخته شده است؛ اما امروزه، تنها بخش‌هایی از آن که در قرن ۱۴ تا ۱۷ میلادی مرمت شد، باقی مانده است. اکنون طول این دیوار به ۶,۲۵۹ متر می‌رسد و همچنان یکی از شگفتی‌های جهان محسوب می‌شود.

دیوار چین یکی از عجایب هفتگانه

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که برای سفر مجازی به چین انتخاب شده‌ است، پارک ملی «جیوژایگو» (Jiuzhaigou) نام دارد که با آبشارهای طبقاتی و دریاچه‌های زمردین خود شناخته می‌شود.

«هوان‌لانگ» (HuanLong) منطقه‌ای تاریخی است که با تراس‌های تراورتن طلایی رنگ خود ( نوعی سنگ‌های رسوبی که از فرسایش چشمه‌های آب‌گرم پدید آمده‌اند)، گردشگران بسیاری را جلب می‌کند و در سویی دیگر، «گیلین» مکانی است که هماهنگی سازه‌های انسانی را با طبیعت جلوه‌گر می‌شود.

«کیاندائو»، جایی که به دریاچه هزار جزیره نیز شهرت دارد، دریاچه‌ای مصنوعی است که بخشی از نیروگاه آبی چین محسوب می‌شود‌. این دریاچه ۵۷۳ کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد و به‌واقع، هزار جزیره را در دل خود جای داده است.

دریاچه هزارجزیره در چین

یکی‌ دیگر از جاذبه‌هایی که به‌دلیل فعالیت‌های انسانی پدید آمده، شالیزار‌های طبقاتی یوان‌یانگ است. این شالیزارها که بر تراس‌هایی تماشایی به وجود آمده‌اند، چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند. رنگ و ظاهر این شالیزارها با توجه به فصل‌های مختلف، تغییر می‌کند.

پارک ملی ژانگ‌جیاجی به جهان خیالی فیلم آواتار شباهت دارد

پارک ملی ژانگ‌جیاجی، به لطف فیلم آواتار ساخته جیمز کامرون، به شهرت جهانی رسید. منتقدان سینما بر این باورند که ژانگ‌جیاجی، الهام‌بخش کامرون برای طراحی دنیای خیالی فیلم «آواتار» بوده است. شباهت این پارک با دنیای سینمایی به‌قدری است که نام مستعار آوتار را بر آن نهاده‌اند و حتی یکی از قله‌های این پارک نیز به آواتار هله‌لویا تغییر نام پیدا کرده است. رشته‌کوه هوانگ‌شان نیز به‌دلیل طبیعت استثنایی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دو شهر شانگ‌های و هنگ‌گنگ نیز به‌عنوان دو شگفتی کشور چین شناخته می‌شوند و به‌دلیل تلفیق بافت سنتی و سازه‌های مدرن و بی‌نظیر، در تور مجازی ما قرار گرفته‌اند. به کمک پنجره‌ای که در آغاز این مطلب تعبیه شده است، می‌توانید به کشور چین سفر کنید و زیبایی‌های آن را به تماشا بنشینید. کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می‌گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع airpano

دیدگاه