تور مجازی فریوس و سنت رافائل؛ مرواریدهای درخشان کوت دازور

علی گودرزی
علی گودرزی یکشنبه، ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
تور مجازی فریوس و سنت رافائل؛ مرواریدهای درخشان کوت دازور

فریوس و سنت رافائل از جمله زیباترین شهرهای منطقه‌ کوت دازور فرانسه هستند که در این مطلب، از طریق تور مجازی به آن‌ها سفر خواهیم کرد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ به‌روزرسانی شده است.

قسمت جنوب شرقی دریای مدیترانه که در مجاورت سرزمین‌های دو کشور فرانسه و ایتالیا قرار دارد، به فرنچ ریوریا یا همان کوت دازور معروف است. آب‌وهوای معتدل این منطقه در ترکیب با جاذبه‌های دیدنی و منظره‌های شگفت‌انگیز، کوت‌دازور را به یکی از مقصدهای توریستی اصلی کشور فرانسه تبدیل کرده است. شهرهای مختلفی در ناحیه‌ فرنچ ریوریا قرار گرفته است؛ دو شهر کن (Cannes) و نیس (Nice ) مهم‌ترین شهرهای منطقه‌ کوت دازور هستند.

دو منطقه‌ فریوس و سنت رافائل از سرزمین‌های به‌شدت زیبا و دیدنی کوت دازور هستند. این مناطق ضمن داشتن پیشینه‌ تاریخی و تاثیراتی که تاریخ اروپا روی آن‌ها گذاشته، از منظر آب‌وهوایی و غنای توریستی هم در وضعیتی فوق‌العاده به‌سر می‌برند و سالانه از گردشگران پرتعدادی میزبانی می‌کنند. همراه ما باشید تا در این قسمت از تورهای مجازی، به فریوس و محله‌ سنت رافائل سفر می‌کنیم.

۴۰ کیلومتر که به‌سمت غرب منطقه‌ کن حرکت کنیم، به شهر فریوس (Fréjus) می‌رسیم. این منطقه، یک سرزمین بندری است که آن را ژولیو سزار کشف کرده بود. شهر فریوس در قرن ۱۴ میلادی، فرهنگ و آموزه‌های مسیحی را در آغوش کشید و معماری خود را هم در این راستا، حرکت داد.

حالا شهر فریوس به یکی از دیدنی‌ها منطقه‌ کوت دازور تبدیل شده است. ساحل شنی فریوس حدود ۷ کیلومتر طول دارد و از گردشگرانی پرتعداد میزبانی می‌کند. این شهر همچنین بزرگ‌ترین باغ‌وحش منطقه‌ فرنچ ریوریا را در خودش جای داده است. تضاد معماری کلاسیک دوران رومن و معماری مدرن و معاصر این شهر، یکی از نکات جذابی است که فریوس را به یک منطقه‌ دیدنی برای گردشگرها تبدیل می‌کند.

تصویری از منطقه سنت رافائل در فرانسه

حرکت به شرق منطقه‌ فریوس، ما را به سرزمین سنت رافائل می‌رساند. سنت رافائل پیش‌تر یک روستای کوچک بوده که ماهی‌گیری، پیشه‌ اصلی مردمانش بوده است. این منطقه حالا به یک شهر تبدیل شده و از جاذبه‌های توریستی فرانسه، خصوصا منطقه‌ فرنچ ریوریا به‌حساب می‌آید. این منطقه نیز بر اثر تاثیرات تاریخ اروپا به‌خصوص اتفاقات قرن ۱۲ میلادی،‌ حال‌وهوایی خاص دارد و معماری اکثر ساختمان‌هایش، دوره‌های کلاسیک و قرون‌وسطایی قاره‌ سبز را یادآوری می‌کند. از موزه‌ها و کلیساهای مختلف گرفته تا یک ساحل ۴۰ کیلومتری،‌ مواردی هستند که گردشگران سنت رافائل از بازدید آن‌ها حسابی سرگرم می‌شوند.

به‌لطف قسمتی که در بخش آغازین مطلب قرار گرفته، می‌توانید از طریق تور مجازی به بازدید از دو شهر فریوس و سنت رافائل بپردازید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری را منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه از کجارو را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه