با تور مجازی به کوهستان هونگ‌ شان چین سفر کنید

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند پنجشنبه، ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی به کوهستان هونگ‌ شان چین سفر کنید

کوهستان هونگ‌شان یکی از مشهورترین جاهای دیدنی چین است که محل تلاقی ابرها و طبیعت به حساب می‌آید، با تور مجازی از این مکان زیبا دیدن کنید.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ به‌روزرسانی شده است.

در شرق کشور پهناور چین، کوهستانی به نام هونگ‌شان (Huangshan) وجود دارد. بی‌تردید، تمام مناظر کوهستانی در هر گوشه کره‌زمین، جذاب و فوق‌العاده‌اند؛ اما کوهستان هونگ‌شان، کوهستانی منحصربه‌فرد است. این رشته‌کوه حدود صدمیلیون سال پیش در عصر مزوزوئیک به‌وجود آمده و اثر یخچال‌های طبیعی، سازند‌های سنگی بی‌نظیری را در آن  ایجاد کرده است. قله‌های این کوهستان، به حیوانات، پرندگان و حتی چهره‌های انسانی شباهت دارد. با ما همراه شوید تا از دریچه تور مجازی، به این مکان زیبا سفر کنیم.

اشکال سنگی شگفت‌انگیز و ویژگی‌های طبیعی منحصربه‌فرد که از جمله آن می‌توان به دامنه‌های پوشیده از کاج‌های تایوانی اشاره کرد، این کوهستان را به یکی از جاهای دیدنی چین مبدل ساخته است. کاج‌های تایوانی تنها در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا می‌رویند و آن‌چنان به‌نظر می‌رسد که رشد این درختان در مقابل فرسایش بادهای شدید و شرایط آب‌وهوایی نامساعد، قدرت‌ مادر طبیعت را به رخ می‌کشد. گردشگران به درختان کاج این منطقه نام‌هایی داده‌اند. ببر سیاه، ققنوس و اژدهای خفته از جمله این نام‌ها هستند. مشهورترین این کاج‌ها، «کاج میزبان» محسوب می‌شود که رشد شاخه‌هایش در دو سمت مختلف، آن را چنان به‌نظر می‌رساند که گویی در حال خوش‌آمدگویی به کوه‌نوردان و گردشگران است.

طلوع خورشید در کوهستان هونگ شان چین

کوه‌های هونگ‌شان از نظر شکل قله‌ها بسیار متنوع هستند. ۷۷ قله این کوهستان ارتفاعی بیش از ۱,۰۰۰ متر دارند و از آنجایی که اغلب بر فراز ابرها هویدا می‌شوند، جلوه‌هایی بی‌نظیر را نمایان می‌کنند که به «دریای ابر» یا «نور بودا» مشهور است. مرتفع‌ترین قله هونگ‌شان، «لوتوس» (Lotus) نام دارد که با ۱,۸۶۴ متر، تمام سال توسط ابرها احاطه شده است. «قله نور» (Bright Summit Peak) با ۱,۸۴۰ متر و «قله آسمانی» (Celestial peak) با ۱,۸۲۹ متر ارتفاع، دو قله مرتفع دیگر در این کوهستان هستند.

فعالیت‌های زمین‌شناختی در سالیان دراز  باعث به‌وجود آمدن صخره‌های عجیب و غریبی در هوانگ‌شان شده است

در هونگ‌شان، یک صخره شگفت‌انگیز نیز به چشم می‌خورد که ظاهری شبیه به گلابی برعکس دارد؛ از‌این‌رو، ایستادن این صخره به‌شکلی عمودی در سالیان دراز، همه را به تعجب وامی‌دارد. صخره «میمون دیده‌بان دریا» نیز صخره مشهور دیگری است که از زوایای خاص، به واقع مشابه میمونی است که در حال تماشای دریا است.

قله «ابر ارغوانی»، یکی دیگر از قله‌های هونگ‌شان به حساب می‌آید که به‌دلیل چشمه‌های آب‌گرم متنوع، به شهرت فراوانی رسیده است. دمای چشمه‌های آب‌گرم این کوهستان با وجود گذشت سالیان زیاد، از ۴۲ درجه سانتی‌گراد پایین‌تر نیامده است.

معنای لغوی هونگ‌شان، «کوهستان زرد» است؛ اما به نظر می‌رسد که این معنای جدیدی باشد؛ چراکه احتمالا دلیل نام‌گذاری این کوهستان، گرامی‌ داشتنن یاد امپراتور افسانه‌ای چین، یعنی «هوانگ‌دی» بوده است. طبق‌ افسانه‌ها، هوانگ‌دی قرص‌های جاودانگی را در این کوهستان اختراع کرده است. کوهستان هونگ‌شان به‌دلیل گوشه‌و‌کنارهای تاریک و مخوف، به «کوهستان سیاه» نیز شهرت دارد.

در سال ۱۹۹۰، کوهستان هونگ‌شان به‌دلیل در بر گرفتن مجموعه‌ای از جاذبه‌های طبیعی، در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از این مکان توسط دولت به‌عنوان پارک ملی رونمایی شد و اکنون یکی از توسعه‌یافته‌ترین مقاصد گردشگری چین محسوب می‌شود. شما نیز با استفاده از پنجره‌ای که در ابتدای این مطلب تعبیه شده است، می‌توانید بر صخره‌های سنگی و طبیعت بی‌نظیر کوهستان هونگ‌شان قدم بردارید و دریایی از ابرهای دوست‌داشتنی را لمس کنید یا از تماشای غروبی دل‌انگیز لذت ببرید.

کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می‌گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع airpano

دیدگاه