تور مجازی گویلین؛ کوهستانی رویایی در چین

علی گودرزی
علی گودرزی سه شنبه، ۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
تور مجازی گویلین؛ کوهستانی رویایی در چین

گویلین از شهرهای زیبا و دیدنی کشور چین است. در این قسمت از تورهای مجازی، به کوهستان سرسبز این منطقه سفر خواهیم زد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲۶ به‌روزرسانی شده است.

کشور چین از جمله تمدن‌های کهن در جهان و قاره‌ آسیا است. سرزمینی به‌شدت وسیع که تاریخ، فرهنگ و تمدنی عمیق را در خودش جای داده است. ریشه‌ تاریخی و فرهنگی چین به‌قدری بلند و کهن است که ادب، فرهنگ و تاریخ کشورهایی مثل کره و ژاپن نیز به سبب همسایگی با چین، سر و شکل گرفتند. سرزمین چین بسیار وسیع است و غنای طبیعی آن نیز به‌اندازه‌ تاریخ و تمدنش، پرمایه‌ و چشم‌گیر است!

وسعت کشور چین باعث شده تا این سرزمین، از مناطق و زیست‌بوم‌هایی بسیار متنوع میزبانی کند. از سرزمین‌های برفی و جنگل‌های سرسبز گرفته تا شهرهای بسیار شلوغ و پیشرفته، تمامی این مناطق را می‌توانید در چین پیدا کنید. در این قسمت از تورهای مجازی، به کوهستان‌های گویلین سر می‌زنیم. منطقه‌ای بسیار زیبا و نفس‌گیر که از‌ آن با عنوان «بهشت چینی» یاد می‌شود.

از ۳۵۰ سال پیش از میلاد مسیح، در امتداد روخانه‌ «لی» در استان «گوان‌ژی» کشور چین، روستایی به‌وجود آمده است که امروز به آن، شهر گویلین (Guilin) می‌گویند. گویلین در لفظ چینی به معنی «جنگل گل‌های رنگارنگ» است. چینی‌ها به‌دلیل وجود تنوع گیاهی بالای این منطقه، چنین نامی را برایش انتخاب کرده‌اند. زیبایی تحسین‌برانگیز شهر گویلین کاری کرده تا توریست‌های پرتعداد همه‌ساله از آن بازدید کنند. این شهر سالانه از ۱۲ میلیون توریست از سراسر جهان میزبانی می‌کند. همین موضوع باعث شده تا بافت شهری این منطقه، به دو سبک مدرن با هتل‌های متنوع و کلاسیک و خانه‌ها و بافتی سنتی، تقسیم شود.

وجود رودخانه‌های مختلف در این شهر، زیبایی خاصی را به‌ گویلین بخشیده‌اند. به همین دلیل هم هست که قایق‌سواری یکی از تفریح‌های گردشگرانی است که از این منطقه بازدید می‌کنند.

نمایی پانوراما از کوهستان ابری و مه آلود گویلین

کوهستان گویلین از زیباترین مناطق کوهستانی در کشور چین است. وجود کوه‌های بلندی که قله‌ی آن‌ها در میان ابرها قرار دارد، این منطقه را به یکی از جاهای دیدنی چین تبدیل کرده‌ است؛ مخصوصا برای توریست‌هایی که به‌خاطر  دیدن این کوه‌های بلند، از مناطق مختلف جهان به گویلین چین سفر می‌کنند. تپه‌های مرتفع، مزارع برنج، غارهای مختلف، رودخانه‌های بزرگ و دیدنی‌های بیشتر، از جمله مواردی هستند که سالانه افراد زیادی را به گویلین می‌کشانند. منطقه‌ای بسیار زیبا که یکی از لوکیشن‌های فیلم‌برداری فیلم Star Wars. Episode III. Revenge of the Sith هم بوده است.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از کوهستان گویلین بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه