تور مجازی فنگ هوانگ؛ شهری از دل تاریخ چین

علی گودرزی
علی گودرزی چهار شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴
تور مجازی فنگ هوانگ؛ شهری از دل تاریخ چین

در این قسمت از تور مجازی، به شهر تاریخی فنگ‌ هوانگ سفر خواهیم کرد. شهری که بخشی از تاریخ غنی و پربار چین را به نمایش می‌گذارد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ به‌روزرسانی شده است.

در سراسر جهان، سرزمین‌های اسرارآمیز فراوانی وجود دارد و شرق آسیا یکی از آن‌ها است. شرق آسیا از مناطق زیبا و دل‌ربایی است که زیبایی‌ها و جذابیت‌های آن، هر فردی را شیفته‌ خود می‌کند. تاریخی که در پس قاره کهن و به‌خصوص مشرق این سرزمین پنهان شده، باقدمت‌تر از چیزی است که فکرش را بکنید! قسمت عظیمی از سنگینی تاریخ شرق آسیا را کشور چین به‌دوش می‌کشد. چین یکی از آن سرزمین‌های باستانی است که نظام‌ها و فرهنگ‌های متعددش، روی شکل‌گیری و پایداری سرزمین‌هایی مثل کره و ژاپن موثر بوده است.

چین، کشوری بسیار بزرگ و زیبا است. علاوه بر قدرت بالای اقتصادی این ممکلت، چین در زمینه‌ گردشگری میز کشوری پیشرفته محسوب می‌شود. گستره بالای فرهنگ‌ها، مذهب‌ها، پوشش‌های طبیعی، آب‌وهوا و... همگی در پیشرفت این منطقه، نقش شایانی داشته‌اند. در جدیدترین قسمت از تورهای مجازی، سراغ شهر تاریخی فنگ‌هوانگ می‌رویم؛ شهری که از سرزمین‌های تاریخی چین به‌حساب می‌آید. همراه ما باشید.

تاریخ دقیق شکل‌گیری و نام‌گذاری این منطقه مشخص نیست. طبق اسناد تاریخی، باور عمومی بر این است که شکل‌گیری تمدن انسانی در این منطقه به قرن هفتم میلادی برمی‌گردد. شهر فنگ هوانگ (Fenghuang) یکی از مهم‌ترین نقاط استراتژیک دیوار چین جنوبی به طول ۱۹۰ کیلومتر است؛ هرچند این خط دفاعی، به شهرت «دیوار بزرگ چین» نیست.

شهر فنگ هوانگ یکی از جاهای دیدنی چین است که نه فقط به‌دلیل زیبایی و اهمیت تاریخی، بلکه برای حفظ کردن فضای فرهنگی و بافت سنتی خود، در فهرست «میراث جهانی یونسکو» به‌ثبت رسیده است؛ قدم گذاشتن در این شهر، شما را به دل تاریخ می‌برد؛ یعنی به سال‌هایی نزدیک به قرن ۱۸ میلادی. سنت‌های مردم، فرهنگ شهروندان فنگ هوانگ، معماری ساختمان‌ها، معماری شهری و بیشتر، همه از تاریخ غنی این منطقه تاثیر گرفته‌اند و آن را یادآوری می‌کنند.

نمایش سنتی در سالن تئاتر فنگهانگ چین

فنگ هوانگ از آن شهرهای باقدمت چینی است که گذشت تاریخ، تاثیرات مثبت و منفی فراوانی را روی آن گذاشته است. اتفاقات تاریخی که طی ۲۰۰ سال گذشته برای شهر و بناهای تاریخی‌اش افتاده‌اند، از جمله آسیب‌های گذر زمان روی این منطقه است. البته که پس از نابودی برخی از بناهای تاریخی مهم فنگ هوانگ مثل پل رنگین‌کمان (Rainbow Bridge)، دوباره این بناها بازسازی شدند.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از فنگ هوانگ بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه