وسایلی که هرگز نباید از فرودگاه بخرید

زینب موحدی
زینب موحدی جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
وسایلی که هرگز نباید از فرودگاه بخرید

مواجه شدن با فروشگاه‌های مختلف در فرودگاه وسوسه‌‌کننده است؛ هرچند خرید از این فروشگاه‌ها به‌لحاظ اقتصادی اصلا به‌صرفه نیست.

فکر خریدکردن در فرودگاه زمانی به ذهن مسافران می‌رسد که یا چیزی در خانه جا گذاشته‌اند یا اینکه حوصله‌شان سر رفته است و می‌خواهند خود را سرگرم کنند. این‌گونه خریدها شاید در وهله‌ی اول از نظر اقتصادی چندان موضوع مهمی به نظر نرسند؛ اما در حقیقت، اصلا مقرون‌به‌صرفه‌ نیستند. قیمت اجناس این فروشگاه‌ها بسیار بالا است و به همین دلیل، ترجیحا اجناس موردنیازتان را پیش از رسیدن به فرودگاه بخرید؛ چراکه این کار به‌صرفه‌جویی در زمان و پول شما خواهد انجامید. در ادامه این مقاله از کجارو، به چند نمونه از وسایلی اشاره می‌کنیم که هرگز نباید از فرودگاه بخرید.

یه یاد داشته باشید برای جستجو و مقایسه‌ی قیمت بلیط هواپیما به تمامی مقصدهای داخلی و خارجی، همیشه می‌توانید از بزرگ‌ترین موتور جستجوی پرواز در کجارو استفاده و بلیط ارزان هواپیما به مقصد موردنظر خود را با اطمینان کامل از آژانس‌های هواپیمایی معتبر خریداری کنید.

کتاب و مجله

مطالعه در زمان پرواز

انتظار کشیدن در فرودگاه، کاری خسته‌کننده است و به‌طور معمول، مسافران در این‌گونه مواقع، سری به فروشگاه‌های کتاب فرودگاه می‌زنند و یکی را برای مطالعه انتخاب می‌کنند. خرید کتاب و مجله، راهکاری ساده برای این مشکل است؛ هرچند که خیلی هم ارزان نیست.

معمولا کتاب‌ها و مجله‌های فرودگاه‌ها، گران‌تر از قیمت واقعی فروخته می‌شوند. در نتیجه، بهتر است کتاب موردعلاقه‌ی خود را از خانه بیاورید؛ اما، اگر واقعا دلتان می‌خواهد در هواپیما کتاب بخوانید و کتابی همراهتان نیست، به‌راه‌حل‌های جایگزین مانند کتابخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین کتاب فکر کنید.

بالش راحت

خوابیدن در حین پرواز

چرت‌زدن در پروازهای طولانی، امری اجتناب‌ناپذیر است. در این صورت، شاید در فرودگاه وسوسه شوید که یک بالش دور گردنی بخرید تا خواب راحت‌تری داشته باشید تا دچار درد گردن و ستون فقرات نشوید. در آن لحظه، این خرید احتمالا کاری عاقلانه به نظر می‌رسد؛ اما برای خرید چنین وسیله‌ای باید پول زیادی بپردازید. پس آن را از داروخانه‌ای در مسیر فرودگاه خریداری کنید یا به‌صورت آنلاین سفارش دهید تا پیش از حرکت به‌سمت فرودگاه پس از تهیه بلیط هواپیما، به دستتان برسد.

سوغاتی

خرید سوغاتی از فرودگاه

خرید یادگاری برای خودتان یا سوغاتی، ایده‌ی جذابی است؛ اما راه‌های بهتری هم برای خرج کردن پول وجود دارد. سوغاتی‌های موجود در فرودگاه معمولا بسیار گران‌قیمت هستند. اگر واقعا می‌خواهید از سفرتان یک یادگاری داشته باشید، عکس بگیرید. عکس‌های سفر، مفاهیم بیشتری را با خود یدک می‌کشند و عمر بسیار طولانی‌تری خواهند داشت؛ اما در صورتی که همچنان روی خریدن سوغاتی پافشاری می‌کنید، درباره‌ی خریدهایی که در حین سفر با تور انجام می‌دهید، هوشمندانه‌تر عمل کنید.

راهنماها معمولا، گردشگران را به فروشگاه‌هایی می‌برند که از پیش انتخاب کرده‌اند و با آن‌ها قرارداد دارند تا در ازای خرید مسافران، کارمزد بگیرند و همین عامل می‌تواند به گران‌تر شدن قیمت کالاها بینجامد. شاید اگر خرید خود را از محل دیگری انجام دهید، همان کالا را با قیمت مناسب‌تری پیدا کنید.

کالاهای معاف از گمرک

خرید کردن از فروشگاه‌های معاف از گمرک همیشه به معنی خرید ارزان‌تر نیست. قیمت کالاها به فرودگاه و نرخ تبدیل ارز، بستگی دارد. در بسیاری از مواقع، این‌گونه خریدها در مقایسه با خرید کالای مشابه در کشور خودتان می‌تواند منجر به پرداخت هزینه‌ی بیشتر شود. دخانیات، کالاهای الکترونیکی، محصولات آرایشی و کالاهایی مانند کیف و کفش در همین مقوله می‌گنجند.

غذا و نوشیدنی

خرید غذا از فرودگاه

رستوران‌های دایر در فرودگاه‌ها، غذاهای خود را گران‌تر از سایر رستوران‌های مشابه می‌فروشند؛ چراکه باید مبالغ سنگین‌تری برای انجام کارهای خود خرج کنند. علاوه بر آن، نوع ترمینال نیز روی قیمت غذاها و همین طور انتخاب‌های شما تاثیر خواهد گذاشت. برای صرفه‌جویی بیشتر، قبل از رفتن به فرودگاه، غذا بخورید و کمی تنقلات همراه خود داشته باشید.

هدفون

هدفون

بستن بار سفر، کار پراسترسی است و با وجود همه‌ی دقتی که به خرج می‌دهید، این اتفاق زیاد می‌افتد که وسیله‌ای را از قلم بیندازید. هدفون، یکی از مهم‌ترین مواردی است که نبود آن در سفر، به‌ویژه در هواپیما، به‌شدت حس می‌شود و این فراموشکاری برای شما گران تمام خواهد شد.

به‌جای آنکه از فروشگاه‌های فرودگاه، یک هدفون گران بخرید، کمی صبر کنید؛ شاید در حین پرواز، یک هدفون به‌طور رایگان و به امانت در اختیار شما قرار داده شود. پس از پیاده‌شدن و خروج از فرودگاه نیز فکری برای ادامه‌ی سفر خواهید کرد.

چمدان

اضافه بار

زمانی که مسافران در حین تحویل بار متوجه می‌شوند، برای بستن چمدانشان، محدودیت‌های وزنی لازم را رعایت نکرده‌اند، به این فکر می‌افتند که با خرید یک کیف جدید و بسته‌بندی دوباره‌ی وسایل، خودشان را از شر جریمه‌ی بار اضافی خلاص کنند؛ اما قیمت چمدان‌های فرودگاه خیلی بیشتر از قیمت کالای مشابه در خارج از فرودگاه است. برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های بیشتر، پیش از حرکت از خانه اطمینان حاصل کنید که اضافه بار ندارید.

برای مشاهده فهرستی جامع از انواع بلیط هواپیما به مقصد موردنظرتان از کجارو کمک بگیرید. از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، جستجوی آسان بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی، مشاهده و مقایسه یکجای قیمت بلیط پروازهای سیستمی، چارتری و لحظه آخری به مقصد دلخواه و همچنین انتخاب ارزان‌ترین گزینه فراهم شده است.

مطالب مرتبط:

منبع cheatsheet

دیدگاه