بهترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی کدامند؟

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶
بهترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی کدامند؟

برخی از جاذبه‌های ایران به‌لحاظ بصری چنان زیبا هستند که گردشگران برای گذاشتن عکس‌ آن‌ها در صفحه‌های اینستاگرام خود، گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ به‌روزرسانی شده است.

ایران، سرزمینی با مساجد باشکوه، سقف‌های خیره‌کننده و کاشی‌کاری‌های چشم‌نواز و تاریخی غنی است. در میان این شگفتی‌های معماری و روستاهای جذابی که خبری از مدرنیته و پیشرفت در آن‌ها نیست، جاهای دیدنی و هیجان‌انگیزی پنهان شده است که بهترین گزینه برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی به حساب می‌آیند.  با این مقاله، همراه کجارو باشید تا به تعدادی از زیباترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی و ثبت لحظات به‌یاماندنی اشاره کنیم.

بهترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی:

برج آزادی

برج آزادی

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

برج آزادی، به‌عنوان نماد تهران، به محل معروفی برای گردشگران تبدیل شده است تا با گذاشتن عکسی در اینستاگرام، ورود خود به ایران را نشان دهند. شهرت این محل برای عکاسی به‌حدی است که حتی مجسمه‌ای مشغول گرفتن سلفی در جلوی این برج، وجود دارد. پس از آنکه از زوایای مختلف برج آزادی عکس گرفتید، با بالارفتن از پله‌های داخل برج، به تماشای منظره شلوغ و پرازدحام اطراف میدان بنشینید.

مسجد امام

مسجد امام

عکاس: کاظم قانع

جاهای دیدنی‌ مثل مسجد امام به احتمال زیاد، یکی از دلایلی بوده‌اند که اپلیکیشن‌هایی نظیر اینستاگرام به وجود آمده‌اند. گنبدهای باشکوه، طاق‌های متقارن و طیف وسیعی از رنگ‌های آبی، همگی گزینه‌های متعددی برای عکاسی پیش روی شما می‌گذارند.

کاخ عالی قاپو

  • آدرسشهر اصفهان، خیابان استانداری، خیابان سپه، میدان نقش جهان، ضلع غربی میدان (مشاهده روی نقشه)

کاخ عالی قاپو

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

کاخ عالی قاپو به‌لطف نقاشی‌های دیواری، تالار موسیقی و چشم‌اندازی عالی به میدان نقش جهان، بی‌شک محلی فوق‌العاده برای عکاسی به شمار می‌رود. پله‌های موزاییکی این مجموعه نیز از دیگر گزینه‌های معرکه برای ثبت لحظات فراموش‌نشدنی است.

حمام سلطان امیر احمد

  • آدرس: استان اصفهان، شهر کاشان، خیابان علوی، کوچه سلطان امیراحمد (مشاهده روی نقشه)

حمام سلطان امیر احمد

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

با وجودی که می‌توانید عکس‌های جذابی از فضای داخلی حمام سلطان امیر احمد بگیرید؛ اما حتما سری به پشت‌بام این مجموعه نیز بزنید که گویی مملو از سفینه‌های فضایی کوچک است؛ هرچند که این برآمدگی‌ها، بخشی از معماری سقف هستند که امکان ورود نور به داخل سازه را فراهم می‌کنند.

مسجد نصیرالملک

  • آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، محله گود عربان (نمایش روی نقشه)

مسجد نصیرالملک

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

بی‌شک ایرانگردی بدون بازدید از مسجد نصیرالملک کامل نمی‌شود. شیشه‌های رنگی، فرش‌های ایرانی و کاشی‌کاری‌های صورتی، دست‌به‌دست هم داده و فضایی فوق‌العاده برای عکاسی خلق کرده‌اند. صبح را برای دیدن این مسجد انتخاب کنید؛ زمانی که نور خورشید از پنجره‌های رنگی به داخل می‌تابد و محیطی جادویی همچون شهرفرنگ به وجود می‌آورد.

خانه تاریخی بروجردی

  • آدرس:  استان اصفهان، کاشان، محله سلطان میراحمد، خیابان علوی (مشاهده روی نقشه)

خانه بروجردی

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

خانه تاریخی بروجردی یکی از خانه‌ های تاریخی کاشان است که سقف گنبدی آن جزو باشکوه‌ترین شاهکارهای معماری ایران به شمار می‌رود. اگر به پشت‌بام حمام سلطان امیر احمد رفته باشید، می‌توانید چشم‌اندازی از بیرون این خانه را به نظاره بنشینید.

روستای ابیانه

ابیانه

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

روستای ۱۵۰۰ ساله‌ی ابیانه در اصفهان، به‌خاطر خانه‌های خشتی قرمزرنگ و جمعیت سال‌خورده‌اش شهرت دارد. با قدری کوهنوردی در کوه‌های اطراف این روستا می‌توانید چشم‌اندازی از کل ابیانه را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

کاخ گلستان

کاخ گلستان

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

در کاخ گلستان، سقف‌های آینه‌کاری زیبایی وجود دارد؛ اما در این کاخِ متعلق به عصر قاجار، کاشی‌کاری‌های نقاشی‌شده‌ی چشمگیری به چشم می‌خورد که نه‌تنها تماشای آن‌ها لذت‌بخش است، بلکه پس‌زمینه‌ای عالی برای سلفی به حساب می‌آیند.

برج میلاد

  • آدرس: تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران (مشاهده روی نقشه)

برج میلاد

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر، ششمین برج بلند دنیا و بلندترین برج ایران به شمار می‌رود و از همین رو، جادادن این سازه‌ی زیبا در قاب دوربین دشوار است. در هر صورت پس از عکاسی از نمای بیرونی آن می‌توانید با آسانسور به سکوی تماشای بالای برج بروید و به تماشای شهر پرازدحام و چشم‌نواز تهران بپردازید.

پل خواجو

پل خواجو

عکس‌ از وب‌سایت the culturetrip

قدم‌زدن روی پل خواجو، داستان‌های هزارویک شب را در ذهن تداعی می‌کند؛ به‌خصوص که در همین حین، صدای جریان آب به گوش می‌رسد و شعرخوانی‌ اهالی در میان طاق‌های آجری طنین‌انداز می‌شود.

اگر تاکنون تجربه عکاسی در سفر را داشته‌اید، آن را با ما و سایر کاربران کجارو به‌اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

بهترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی کدامند؟

برج آزادی، مسجد امام، کاخ عالی قاپو، حمام سلطان، امیر احمد، مسجد نصیرالملک، خانه تاریخی بروجردی، روستای ابیانه، کاخ گلستان، برج میلاد و پل خواجو.

نماد های تهران کدامند؟

برج أزادی و برج میلاد

بهترین جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی کدامند؟

عمارت عالی قاپو، مسجد امام و پل خواجو

کدام روستای تاریخی ایران برای عکاسی مناسب است؟

روستی ابیانه

عکس‌ کاور: Hesam Khandan

مطالب مرتبط:

منبع theculturetrip

دیدگاه