هزینه سفر به بیرجند چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
هزینه سفر به بیرجند چقدر است؟

هزینه سفر به بیرجند با توجه به نرخ هتل، رستوران، بازدید از دیدنی‌ها و حمل و نقل، طیف متفاوتی از قیمت‌ها را در برمی‌گیرد.

بیرجند از جمله شهرهای خراسان جنوبی است که آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری را درخود جای داده است. هزینه سفر به بیرجند، با توجه به نرخ هتل، رستوران، بازدید از دیدنی ها و حمل و نقل، در ارزان‌ترین و گران‌ترین حالت ممکن بسیار متفاوت است، و این امر، امکان سفر به این شهر را برای اقشار مختلف میسر می‌کند. به همین دلیل، شهر بیرجند می‌تواند یکی از مقاصد سفرهای نوروزی یا تعطیلات شما باشد.

بیرجند

هزینه سفر به بیرجند

برای سفر از تهران به بیرجند به وسیله خودروی شخصی، می‌توان از سه جاده استفاده کرد. جاده اول که از شهر قم و کنار کویر می‌گذرد، پس از عبور از شهر طبس، به بیرجند خواهد رسید. جاده دوم پس از گذر از سمنان و میانه کویر، به طبس و بیرجند می‌رسد، و جاده سوم که از سمنان، دامغان، سبزوار، گناباد می‌گذرد و به بیرجند راه دارد. اختلاف زمانی رسیدن به مقصد در مسیرهای اعلام شده در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است، و کل مسیر شما نیز حدود ۱۲ ساعت و نیم تا ۱۳ ساعت به طول خواهد انجامید. هزینه بنزین برای این سفر (حدود ۱۱۰۰ کیلومتر)، با توجه به نوع خودروی شما، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر، در حدود ۱۴۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید تا این مسیر را به وسیله اتوبوس طی کنید، هزینه بلیط شما در حدود ۷۰ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان خواهد شد.

هرچند این مسیر دارای ریل راه آهن نیست، اما شما می‌توانید در صورت تمایل از خطوط هواپیمایی بین این دو شهر نیز استفاده کنید. مدت زمان سفر از تهران به بیرجند به وسیله هواپیما در حدود ۱ ساعت و نیم است و هزینه بلیط هواپیمای شما از ۲۹۰ هزار تومان تا ۳۸۰ هزار تومان متغیر خواهد بود.

بیرجند

متوسط هزینه اقامت در بیرجند

شهر بیرجند دارای هتل‌های ۳ ستاره و ۱ ستاره‌ای است که امکانات خدماتی و رفاهی متنوعی را ارائه می‌دهند. هزینه یک شب اقامت در یک اتاق دو تخته در هتل‌های بیرجند، از ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۱۰ هزار تومان متغیر است. علاوه بر آن، بیرجند دارای مهمانپذیرها و اقامتگاه‌های بومگردی است که هزینه اقامت در یک اتاق دو نفره را به ۴۰ هزار تومان کاهش می‌دهند.

هتل سپهر بیرجند

متوسط هزینه خورد و خوراک در بیرجند

شهر بیرجند دارای رستوران‌های متنوعی، از رستوران‌های ایتالیایی گرفته تا آشکده و رستوران سنتی، است که هزینه خورد و خوراک در آنها، از ۱۵ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان، به ازای هر نفر در یک وعده، متغیر است. لازم به ذکر است که در صورت سفارش پیش غذا، دسر و نوشیدنی، این رقم افزایش خواهد یافت.

رستوران در بیرجند

هزینه حمل و نقل در بیرجند

حمل و نقل داخل شهری درون بیرجند، برای هر مسیر در حدود هزار تا دو هزار تومان به ازای هر نفر هزینه خواهد داشت. این در حالی است که استفاده از اتوبوس‌های درون شهری، یا آژانس‌های مسافربری، این رقم را کاهش یا افزایش خواهد داد.

بیرجند

هزینه بازدید از دیدنی‌های بیرجند

شهر بیرجند دارای اماکن تاریخی زیادی است که بازدید از آنها، می‌تواند از ۵ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان به ازای هر نفر، هزینه داشته باشد. لازم به ذکر است که این هزینه برای گردشگران خارجی افزایش خواهد یافت.

بیرجند

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در بیرجند

سفر یک روزه به بیرجند در ارزان‌ترین حالت ممکن در حدود ۵۰۰ هزار تومان برای دو نفر هزینه خواهد داشت. این هزینه با احتساب بلیط رفت و برگشت اتوبوس و اقامت در هتل‌های یک ستاره محاسبه شده است. اگر قصد داشته باشید تا همین سفر را با هواپیما طی کنید و در هتل‌های سه ستاره اقامت داشته باشید، هزینه شما تا مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

بیرجند

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در بیرجند

شما می‌‌توانید با هزینه یک میلیون تومان، سفری سه روزه و ارزان‌ قیمت به بیرجند داشته باشید. در صورت استفاده از امکانات بیشتر، هزینه یک سفر سه روزه به بیرجند در گران‌ترین حالت ممکن در حدود ۲ میلیون تومان خواهد شد. لازم به ذکر است که در این برآورد، هزینه وسایل نقلیه جهت رفت و برگشت به بیرجند نیز محاسبه شده است. به یاد داشته باشید، در این سفر بودجه لازم جهت خرید سوغاتی‌های بیرجند را نیز در نظر بگیرید.

بیرجند

منبع عکس: گوگل مپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه