۷ لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت اول)

شایان شفایی
شایان شفایی شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
۷ لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت اول)

تا به حال برایتان پیش آمده که هیچ تمایلی به یک سفر نداشته باشید و بستن چمدان برایتان عذاب آور باشد؟ اگر این طور است در ادامه با کجارو همراه باشید.

سفر کردن در عین اینکه هیجان انگیز و مفرح است می‌تواند چالش برانگیز باشد و تمام مهارت‌ها و تجربیات زندگی‌مان را به چالش بکشد! قطعا گرفتن یک تصمیم قطعی برای جدایی از وابستگی‌های روزمره زندگی و سفر به کشور یا نقطه‌ای که تا به حال آن را ندیده‌اید کار آسانی نخواهد بود و سختی‌های خاص خود را خواهد داشت. در واقع گرفتن این تصمیم گاهی اوقات سخت‌ترین قسمت یک سفر است! مطمئنا فاصله گرفتن از منطقه امنی که برای خود ساخته‌ایم و جدایی از وابستگی‌هایمان مثل خانواده، دوستان، شغل، درآمد و موارد این چنینی و سفر کردن به نقطه‌ای جدید کار چندان آسانی نخواهد بود و برای هر کس بسته به نوع شخصیتش سختی‌های خاص خود را خواهد داشت. پس چرا ما چنین کاری را انجام می‌دهیم و چنین تصمیمی را عملی می‌کنیم؟

جواب این سوال را همه ما می‌دانیم! احساس مستقل بودن، ریسک پذیری، تجربیات و خاطرات جدید از جمله عواملی هستند که انگیزه ما برای سفر کردن را افزایش می‌دهند و تمایلمان نسبت به گردشگری را سوق می‌دهند. اما قطعا این مسئله هم وجود دارد که عملی کردن تصمیم‌های این چنینی همواره به همین سادگی و زیبایی نخواهد بود! گاهی اوقات حتی بستن چمدان برای سفر نیز بسیار عذاب آور می‌شود. در ادامه ۷ لحظه‌ای که بستن چمدان واقعا سخت و عذاب آور است را بررسی می‌کنیم:

۱. وقتی نمی‌دانید که دقیقا قرار است کجا بروید!

چمدان کوله پشتی

وقتی خودتان را قانع می‌کنید که «همه چیز تحت کنترلتان است!»

شما به یک شهر کاملا جدید رسیده‌اید و این مسئله شما را کاملا گیج کرده است! مردم همه جا هستند و شما مات و مبهوت اطرافتان را نگاه می‌کنید! در مورد مکان اقامت و هتل خود اطلاعاتی در اختیار دارید اما یک عدم اطمینان خاصی در ذهنتان وجود دارد که شما را عصبی می‌کند. بالاخره پس از کلنجارهای بسیار با خود، خودتان را قانع می‌کنید که «همه چیز تحت کنترلتان است»! پس یک وسیله نقلیه انتخاب می‌کنید و به سمت مقصد حرکت می‌کنید. هنگامی که دیگر با خودتان کنار آمده‌اید و متوجه شده‌اید که کاملا با یک دنیای جدید سر و کار دارید، آن جاست که با خود می‌گویید: «اَه... دوباره شروع شد!»

حال فرض کنید که تصمیم دارید به سفری بروید که مطمئن هستید تمام این اتفاقات برایتان پیش می‌آید! آیا همچنان برای بستن چمدان خود مشتاق هستید و رغبت دارید؟ یا اینکه بستن چمدان برایتان عذاب آور خواهد شد؟

۲. وقتی می‌دانید که برای سفر کردن در بهترین حالت ظاهری خود قرار ندارید!

چمدان کوله پشتی

بلی! قطعا همگی ما این حس را تجربه کرده‌ایم! هنگامی که در سفر هستید شاید نتوانید به باشگاه بروید یا بسیاری از دیگر عادات همیشگی خود را عملی کنید. افکار منفی زیادی به سراغ شما خواهند آمد. افکاری از قبیل: «زیاد غذا می‌خورم و در سفر رژیم غذایی‌ام به هم خورده است!» یا «موها، لباس و در کل شکل ظاهری‌ام اصلا خوب نیست!» دست از سر شما برنمی‌دارند. می‌دانید که برای سفر بنا به دلایل بسیار زیادی نمی‌توانید بهترین لباس‌های خود را همراهتان ببرید یا اینکه می‌دانید قرار نیست شکل ظاهری‌تان در سفر مثل همیشه عالی باشد! حال تصور کنید تفکرات این چنینی تا حدی بر شما تاثیر گذاشته‌اند که قید خیلی چیزها را می‌زنید و دیگر برایتان مهم نیست! در سفر شروع به پر خوری می‌کنید و رژیم غذایی‌تان دیگر اهمتی برایتان ندارد! می‌دانید ظاهری آشفته دارید اما این مسئله را کاملا نادیده می‌گیرید! و هنگامی که از سفر باز می‌گردید تازه متوجه خواهید شد که چه اتفاقاتی افتاده و اوضاع تا چد حد از کنترل شما خارج شده است؛ و اینجا است که حجم عظیمی از پشیمانی‌ها شروع می‌شوند!

آیا با تمام این تصوراتی که پیش از سفر در ذهنتان می‌چرخند و اتفاقاتی که پس از آن پیش‌بینی می‌کنید بستن چمدان عذاب آور نیست؟

۳. وقتی هیچ چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود!

چمدان کوله پشتی

وقتی می‌دانید در یک شهر جدید کاملا گم خواهید شد!

قطار یا اتوبوسی که قرار است از آن‌ها جا بمانید! پروازی که قرار است تاخیر داشته باشد! طبیعت و آب و هوایی که نمی‌توانید پیش‌بینی کنید و اگر کوچک‌ترین اشتباهی در بستن چمدان یا کوله پشتی خود مرتکب شوید و در عین حال آب و هوا تغییر کوچکی بکنید، سفرتان به هیچ .جه به خوبی پیش نخواهد رفت! تصورتان از سفری که همانند استراحت در زیر نور آفتاب بوده، حال تبدیل به ابری باران‌زا شده که بدون توقف بر روی شما می‌بارد! مدارکی از قبیل گذرنامه یا حتی کیف پول خود را گم خواهید کرد. برای ویزایتان مشکل پیش خواهد آمد. وای فای به درستی کار نخواهد کرد و در راه‌های ارتباطی خود دچار مشکل خواهید شد و در یک شهر جدید کاملا گم خواهید شد! یک نفر وسایل شما را دزدیده است یا ناگهان متوجه می‌شوید که شارژر تلفن همراه خود را در خانه جا گذاشته‌اید و همراه خود نیاورده‌اید.

می‌دانیم که احتمال این مسئله وجود دارد که اتفاقاتی از این قبیل در طول سفر برای همه ما پیش بیاید و یک چیز در سفر طبق برنامه پیش نرود! حال تصور کنید که می‌دانید احتمال وقوع موارد این چنینی در سفر پیش روی شما بسیار زیاد است. صمیمانه برایتان آرزومندیم که چمدان خود را برای چنین سفری بدون دغدغه ببندید!

در قسمت اول از این مقاله سه مورد از زمان‌هایی که بستن چمدان یا حتی کوله پشتی برای یک سفر عذاب آور می‌شوند را بررسی کردیم. آیا چنین حالتی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو در میان بگذارید و در قسمت دوم مقاله منتظر چهار زمان دیگر که بستن چمدان برای سفر به هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود باشید!

مطالب مرتبط:

منبع stayatbase

دیدگاه