۵ روش برای بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی

حمیده کریمی | شنبه, ۱۹ دی ۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

اگر شما زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده باشید و در یک کشور غیر انگلیسی زبان زندگی کنید، فرصت‌های کمتری برای برقراری ارتباط‌های واقعی با انگلیسی زبانان در اختیار دارید. همین مسئله ممکن است باعث شود که در صحبت کردن به این زبان مشکل پیدا کنید. در این مقاله با پنج روش برای بهبود این مهارت ضروری در هر زبان، آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

 اگرفرد انگلیسی‌زبانی در کنارتان نیست تا از طریق صحبت کردن با او بتوانید مهارت حرف زدن‌تان را تقویت کنید، نگران نباشید. با کمی تلاش و اندکی خیال‌پردازی می‌توانید فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی برای خود فراهم کنید.

با بهره‌گیری از این پنج روش می‌توانید حتی در محیط‌های غیر انگلیسی‌زبان، مکالمه‌ی انگلیسی خود را تقویت کنید.

با خودتان حرف بزنید!

شاید برایتان خنده‌دار یا تعجب‌آور باشد اما این روش، واقعا راهگشا است. با خودتان درباره‌ی کارهای روزانه، تصمیمات و احساسات خود به انگلیسی صحبت کنید. با این کار، عادت می‌کنید که به انگلیسی فکر کنید و این اولین قدم ضروری برای پیشرفت در یادگیری زبان است.

این روش یکی از بهترین راه‌حل‌های تسلط بر زبان انگلیسی است و آن هم یک دلیل ساده دارد. در این روش از استرس خبری نیست. شما به راحتی می‌توانید مطالب مورد نظر خود را بیان کنید، بدون اینکه نگران اشتباه‌کردن باشید.

اما شاید فکر کنید که این روش چندان کارآمد نیست. زیرا صحبت کردن با یک فرد دیگر، نسبت به زمانی که خودتان مخاطب هستید، شما را کاملا با شرایط متفاوتی روبه‌رو می‌کند. اما، این فقط یکی از روش‌های بهبود مهارت مکالمه است. روش‌های دیگری نیز وجود دارند که همگی در کنار هم می‌توانند به تقویت زبان کمک کنند.

مکالمه انگلیسی

از صحبت کردن خود فیلم‌برداری کنید

اگر روش قبلی برایتان جالب نیست می‌توانید این یکی را امتحان کنید. در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید و از اجرای خود فیلم‌برداری کنید. سپس نتیجه‌ی عملکرد خود را ببینید.

این روش هم، مزیت‌های خاص خود را دارد. حضور دوربین باعث می‌شود که بهتر تمرکز کنید. به علاوه می‌توانید فیلم ضبط‌شده را بارها تماشا کنید تا به نقاط ضعف‌تان پی ببرید. در اجراهای بعدی سعی خواهید کرد که اشتباهات قبلی را تکرار نکنید.

بد نیست که ویدیوهای ضبط شده را در یوتیوب به اشتراک بگذارید و نظر دیگر انگلیسی‌زبانان را در مورد اجرای خود بپرسید. افراد غیر انگلیسی‌زبان زیادی وجود دارند که کانال‌هایی در یوتیوب دارند و ویدیو‌هایی به زبان انگلیسی منتشر می‌کنند و مخاطبان زیادی از سراسر دنیا دارند. شما هم این روش را امتحان کنید و دوستان انگلیسی‌زبان زیادی در سراسر دنیا پیدا کنید.

مکالمه انگلیسی

در اسکایپ، دوستانی برای تمرین مکالمه پیدا کنید

افراد زیادی هستند که در شرایط مشابه شما قرار دارند و به دنبال هم‌صحبت برای بهبود مهارت‌های گفتاری خود در زبان انگلیسی می‌گردند. پس اگر شما هم فرصت صحبت‌کردن با یک انگلیسی‌زبان را در اختیار ندارید، از رسانه‌های آنلاین استفاده کنید. در اسکایپ، به دنبال یک هم‌صحبت برای تمرین گفت‌و‌گو بگردید.

اما چطور کسی را برای این کار پیدا کنیم؟

به سادگی می‌توانید افرادی برای مکالمه در اسکایپ پیدا کنید. فقط کافی است تا عبارت " تمرین انگلیسی از طریق اسکایپ" یا عبارت‌های مشابه را در گوگل، جست‌و‌جو کنید. به این ترتیب می‌توانید افراد زیادی را برای تمرین مکالمه بیابید.

افرادی که مایل به انجام گفت‌و‌گو از طریق اسکایپ هستند، معمولا در سایت‌های مختلف نام کاربری اسکایپ خود را قرار می‌دهند. به این ترتیب می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید و از هم‌صحبت جدید خود چیزهای زیادی یاد بگیرید.

البته لازم نیست خود را به نتایج گوگل محدود کنید. در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل یوتیوب، فیس‌بوک و گوگل پلاس نیز می‌توانید افرادی را بیابید که مایل‌اند چند دقیقه در روز را به انگلیسی چت کنند و از این طریق به آموخته‌های خود اضافه کنند.

مکالمه انگلیسی

با دوستان یا اعضای خانواده‌ی خود انگلیسی صحبت کنید

این یک روش عالی برای تمرین صحبت به زبان انگلیسی با کسانی است که با شما هم‌فکر هستند و آنها نیز مانند شما مشتاق هستند تا مهارت‌های خود را بهبود ببخشند.

مکالمه انگلیسی

پس از همین امروز شروع کنید. با انگلیسی‌زبانان دیگر در اسکایپ چت کنید، صدای خود را ضبط کنید و اشکالات خود را پیدا کنید و برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، تلاش کنید. اجازه ندهید که محدودیت‌ها مانع موفقیت شما شوند.

اگر در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی می‌کنید، دیگر نگران یافتن فرد مورد نظر برای شروع مکالمه نیستید. از هر فرصتی می‌توانید برای بهبود مهارت خود استفاده کنید. به فروشگاه‌ها سر بزنید و درباره‌ی قیمت اجناس گفت‌و‌گو کنید یا با شرکت‌های خدماتی گوناگون تماس بگیرید و از آنها درباره‌ی خدمات و هزینه‌هایشان سوال کنید. این راه‌حل نیز یکی از بهترین روش‌ها برای ملزم کردن خودتان به صحبت‌کردن به زبان انگلیسی و در موقعیت‌های واقعی زندگی است. به عنوان مثال می‌توانید با یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی تماس بگیرید و از آنها درباره‌ی خدمات، هزینه‌ها، سرعت‌ها و سایر مسائل مشابه، سوالاتی بپرسید. با روش‌های مشابه می‌توانید موقعیت‌های واقعی مکالمه را برای خودتان ایجاد کنید. نگران هزینه‌های تلفن نیز نباشید. بسیاری از این شرکت‌ها خطوط تلفن کم‌هزینه را در اختیار مشتریان می‌گذارند تا آنها بتوانند بدون دغدغه، مشکلات خود را مطرح کنند و سوالات خود را بپرسند. در محافل عمومی، در صورت فراهم بودن شرایط می‌توانید با مردم و هم‌محلی‌های خود گفت‌و‌گو کنید.

مکالمه انگلیسی

با همه‌ی این حرف‌ها، این ضرب‌المثل را نیز فراموش نکنید که خواستن، توانستن است.

کافی است شما اراده کنید تا برای تمرین صحبت به زبان انگلیسی وقت بگذارید. خواهید دید که فرصت‌های زیادی پیش روی شما هستند حتی اگر در یک کشور غیر انگلیسی‌زبان زندگی می‌کنید. امروزه با پیشرفت فناوری و با استفاده از رسانه‌های آنلاین، دیگر مرزهای جغرافیایی از میان برداشته شده‌اند و شما به سادگی می‌توانید با انگلیسی‌زبان های سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و از هر کدام، چیزهای جدیدی یاد بگیرید.
منبع: English Harmony

مطالب مرتبط:

دیدگاه