۱۷ اقدام مهم که قبل از سفر خارجی باید آنها را انجام داد

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات پنجشنبه، ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۰
۱۷ اقدام مهم که قبل از سفر خارجی باید آنها را انجام داد

سفر به یک کشور خارجی نیازمند بررسی مسائل زیادی است؛ با مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از سفر خارجی انجام دهید، آشنا شوید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سفرهای خارجی همیشه یکی از چالش‌برانگیزترین سفرها هستند. سفر به یک کشور خارجی نیازمند بررسی مسائل زیادی است. مهم‌ترین موردی که باید در نظر بگیرید شرایط دریافت ویزای آن کشور است. اما دریافت ویزا ابتدایی‌ترین مرحله کار شما خواهد بود. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از سفر خارجی انجام دهید را برای شما توضیح دهیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چگونگی آمادگی برای سفر خارجی

سفر خارجی معمولا با اهدافی مانند گردشگری، مهاجرت و تجارت انجام می‌شود. با هر هدفی که قدم در این راه بگذارید، سفر به یک کشور دیگر می‌تواند تجربه‌ای جدید، شگفت‌انگیز و سرشار آموزه‌های جدید باشد. بنابراین باید قبل از شروع سفر، خود را برای همه چیز آماده کنید تا در صورت روبه‌رو شدن با شرایط متفاوت، غافل‌گیر نشوید و بتوانید از سفر خود لذت ببرید. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از سفر خارجی به یاد داشته باشید را با هم بررسی می‌کنیم.

۱. شرایط دریافت ویزا کشور مقصد را کنترل کنید

اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع یک سفر خارجی این است که شرایط اخذ ویزای کشور مقصد را کنترل کنید. همان طور که می‌دانید برخی کشورها شرط دریافت ویزا ندارند اما برای سفر به بعضی کشورها حتما باید ویزای آن کشورها را داشته باشید. ویزا را معمولا در مرز کشور یا به‌صورت الکترونیکی صادر می‌کنند. برای دریافت ویزای شینگن باید حداقل 30 روز قبل اقدامات لازم را انجام دهید. بدون دریافت ویزا نمی‌توانید وارد کشورهای زیادی شوید.

۲. اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید

برای شروع سفر به یک کشور خارجی باید اعتبار پاسپورت خود را کنترل کنید. از آن‌جایی که برخی کشورها به ویزا نیازی ندارد در صورت اعتبار داشتن پاسپورت می‌توانید به‌راحتی به این کشورها سفر کنید. دقت داشته باشید اعتبار پاسپورت شما نباید در حین سفر تمام شود. بنابراین اگر مدت زمان اعتبار پاسپورت از مدت زمانی که می‌خواهید در سفر باشید، کمتر است حتما پاسپورت خود را تمدید کنید.

۳. آماده‌سازی مدارک و ترجمه آن‌ها

قبل از سفر به یک کشور خارجی باید مدارک خود را آماده کنید و به زبان کشور مقصد ترجمه کنید. حتما قبل از ترجمه زبان رسمی کشور مقصد را کنترل کنید و مدارک را به زبان آن کشور ترجمه کنید. اگر به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید باید مدارکتان را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. همراه داشتن مدارک برای سفر الزامی است.

۴. کپی یا اسکن مدارک را به‌همراه داشته باشید

پاسپورت در سفرهای خارجی- رپورتاژ

همراه داشتن کپی مدارک برای سفر خارجی الزامی است

حتما از تمام مدارک خود کپی بگیرید و کپی مدارک را در جایی مجزا از مدارک اصلی نگهداری کنید. می‌توانید برای راحت‌تر شدن امور از مدارک خود اسکن گرفته و به آدرس ایمیل خودتان ارسال کنید. اهمیت این موضوع زمانی روشن می‌شود که در سفر، مدارک خود را گم کنید. در چنین شرایطی با ارائه کپی مدارک می‌توانید به‌راحتی برگه تردد دریافت کنید و مشکلی برای شما به وجود نمی‌آید.

۵. با سفارت کشور خود در ارتباط باشید

حتما آدرس سفارت کشور خود را در کشور مقصد پیدا کنید. راه‌های ارتباطی با سفارت را ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکلات بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

۶. پول رایج کشور مقصد را به‌همراه ببرید

برای سفر به کشورهای دیگر باید پول آن کشور را به‌همراه داشت. بنابراین قبل از شروع سفر برای دریافت ارز رایج آن کشور اقدام کنید و به میزان کافی به‌همراه خود پول ببرید. حتما قبل از سفر به بانک مراجعه کنید تا با کارمزد کمتری ارز کشور مقصد را دریافت کنید.

۷. از معتبر بودن کارت اعتباری خود اطمینان حاصل کنید

در کشورهای اروپایی از کارت‌هایی که دارای تراشه و پین هستند استفاده می‌شود و استفاده از کارت‌هایی که دارای نوار مغناطیسی هستند منسوخ شده است. بنابراین قبل از شروع سفر حتما از معتبر بودن کارت اعتباری خود مطمئن شوید.

۸. پرداخت عوارض خروج و ورود

کشورهای زیادی مبالغی را برای خروج از کشور یا ورود به کشور از مسافران دریافت می‌کنید. این مورد را در رابطه با کشور مقصدتان بررسی کنید. هزینه ورود به کشور مقصد و خروج از کشور را پرداخت کنید.

۹. بستن صحیح چمدان و جمع کردن وسایل

وسایل مورد نیاز سفر خارجی- رپورتاژ

وسایل مورد نیاز خود را با توجه به کشور مقصد جمع‌آوری کنید

دقت داشته باشید که هنگام سفر به یک کشور خارجی باید با در نظر گرفتن شرایط جوی آن کشور لباس‌های مناسبی را انتخاب کنید. به همین دلیل تحقیق در مورد کشور و فصل سفرتان می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب لباس و وسایلی باشد که به‌همراه می‌برید. تا جای ممکن از بردن وسایل اضافی خودداری کنید. سعی کنید لباس و وسایل ضروری را به‌همراه خود ببرید. همچنین باید میزان بار مجاز را نیز چک کنید، چراکه ایرلاین‌های مختلف قوانین متفاوتی در مورد میزان بار مجاز دارند.

۱۰. حتما قبل از سفر تحقیقاتی در مورد کشور مقصد داشته باشید

یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید، انجام تحقیقات محلی در مورد کشور و شهرهایی است که می‌خواهید به آن سفر کنید. یک راهنما تهیه کنید و لیست تمام اماکنی که می‌خواهید ببینید را در آن یادداشت کنید. جزییات مکان‌های دیدنی و خصوصیات اماکن را مطالعه کنید تا از سفر خود بیشترین بهره را ببرید. با انجام تحقیقات محلی و مطالعه می‌توانید از برنامه‌های آن کشور و فستیوال‌های آن آگاه شوید و در صورت علاقه در آن برنامه‌ها شرکت کرده و تجربه‌ای جدید کسب کنید. چنانچه تصمیم به مسافرت زمینی به خارج از کشور را دارد، حتما پیش از سفر در مورد شرایط خروج از کشور با ماشین شخصی مطالعه داشته باشد.

۱۱. تمام وسایل الکترونیکی خود را کنترل کنید

قبل از شروع مسافرت تمام وسایل الکترونیکی خود را کنترل کنید. شارژر و وسایل جانبی‌تان را به‌همراه ببرید و سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید.

۱۲. در رابطه با هزینه تماس، سیم‌کارت کشور مقصد و هزینه رومینگ اطلاعات کسب کنید

بهتر است قبل از سفر به کشور مقصد در مورد روش‌های برقراری تماس و هزینه رومینگ آن کشور تحقیق کنید. در صورتی که امکان دارد سیم‌کارت آن کشور را تهیه کنید تا برای تماس گرفتن و استفاده از اینترنت به مشکل نخورید. از آن‌جایی که هزینه رومینگ برای سیم‌کارت ایرانی شما زیاد می‌شود بهترین تصمیم تهیه سیم‌کارت کشور مقصد است.

۱۳. از اپلیکیشن‌های سفر برای کشور مقصد استفاده کنید

می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده اپلیکیشن‌هایی را که برای مسافران در کشور مقصد طراحی شده است را پیدا کنید. با این کار بخشی از مشکلات تهیه لیست از بین می‌رود. همچنین می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را برای تهیه لیست در تبلت یا تلفن همراه خود داشته باشید.

۱۴. یک بیمه مسافرتی معتبر خریداری کنید

قبل از شروع به سفر نسبت به تهیه یک بیمه سفر خارجی معتبر با پوشش‌های مناسب برای کشورهای شینگن یا غیر شینگن اقدام کنید. بیمه مسافرتی وظیفه جبران خسارت مسافران در سفر را به عهده دارد. بنابراین اگر در شرایط اضطراری قرار بگیرید، می‌توانید با خیال راحت به بیمه اطلاع دهید و بدون نگرانی به سفر ادامه دهید یا به کشور خود بازگردید. بیمه مسافرتی در صورت گم شدن مدارک، پول، بیمار شدن یا شرایط بازگشت اضطراری خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.

۱۵. بررسی و اطلاع از مقررات و قوانین کشور مقصد

قبل از سفر، مطالعه قوانین و مقررات کشوری که قصد سفر به آن را دارید اهمیت دارد. اطلاع از نیازمندی‌های ویزا، گذرنامه، و سایر مدارک لازم برای ورود به کشور مقصد از جمله این مقررات است.

۱۶. بررسی وضعیت بهداشتی کشور مقصد

در صورتی که به یک کشور خارجی سفر می‌کنید، مهم است که اطلاعات بهداشتی آن کشور را بدانید. این شامل واکسیناسیون‌های ضروری، داروهای تجویز شده، و همچنین هرگونه هشدارهای بهداشتی خاص درباره غذا و آب است..

۱۷. بررسی وضعیت امنیتی کشور مقصد

قبل از سفر، مطالعه و بررسی وضعیت امنیتی کشور مورد نظر بسیار مهم است. این شامل اطلاع از راهنمای سفر، هشدارهای سفر، وضعیت جرم و جنایت، و همچنین هشدارهای سفارت‌خانه‌ها یا سازمان‌های مربوطه است.

در انتها چند روز قبل از سفر بلیط رفت و برگشت خود را خریداری کنید و دقت کنید که ساعاتی قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید. برای برگشت برنامه‌ریزی کنید تا بلیط خود را از دست ندهید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

بررسی نکات مهم قبل از سفر به یک کشور خارجی

برای سفر به یک کشور خارجی باید تمام جوانب سفر را بدانید. در مورد کشور مقصد اطلاعات داشته باشید و آمادگی‌های لازم برای شروع سفر را انجام دهید. به همین دلیل در این مقاله کارهایی که باید قبل از یک سفر خارجی انجام دهید را با هم بررسی کردیم. همچنین یک بیمه مناسب و کاربردی به نام بیمه سفرهای خارجی را به شما معرفی نمودیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه