۵ کتاب که شخصیت آدم‌ های عجیب و پرشور در روزگار معاصر را روایت می‌‌کند

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
۵ کتاب که شخصیت آدم‌ های عجیب و پرشور در روزگار معاصر را روایت می‌‌کند

در این مقاله ۵ کتاب از شخصیت آدم‌های جالب معاصر برای شما آورده شده است که خواندن آن‌ها به شما پیشنهاد می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

زندگی ما مانند کتابی است که از آغاز تولد شروع شده و تا مرگ هم ادامه دارد. داستان زندگی هر فردی مانند اثر انگشتش منحصربه‌فرد و خاص او است. هیچگاه کسی نمی‌تواند دقیقا مانند شخص دیگری باشد و راهی که دیگری رفته را دنبال کند. انسان از زمانی که یاد می‌گیرد، برنامه زندگی خود را برنامه‌ریزی می‌کند. از امروز برای ماه بعد و سال بعد خود برنامه‌ریزی می‌کند. این برنامه‌ریزی‌ها بر اساس تصورات ذهنی انسان شکل می‌گیرد. ادبیات داستانی معاصر که شامل انواع رمان، داستان کوتاه، قصه و رمانس است جایگاه ویژه‌ای در عرصه فرهنگ و ادب کشورمان دارد. در این مقاله ۵ کتاب از شخصیت آدم‌های جالب معاصر برای شما آورده شده است که خواندن آن‌ها به شما پیشنهاد می‌گردد. بهترین رمان‌های ایرانی را در این لینک بخوانید.

کتاب بهار برایم کاموا بیاور اثر مریم حسینیان

کتاب بهار برایم کاموا بیاور

این کتاب یکی از عجیب‌ترین داستان‌های معاصر ایران است که داستان زنی است که به‌خاطر عشق به شوهرش راهی سفرش می‌شود و با دو کودکش در یک نقطه دور افتاده زندگی‌ خود را ادامه می‌دهند تا آرامش و فرصت بهتری برای نوشتن داشته باشد. ابتدا به نظر می‌رسد که تنها مشکل این منطقه سرمای زیاد آن است اما کم‌کم زن متوجه چیزهای دیگر می‌گردد، آدم‌هایی که می‌آیند و می‌روند و کسی متوجه حضور آنان نمی‌شود، همسایه‌های عجیبی که رفتارشان غیرطبیعی است. به‌دنبال آن شوهرش رفتارش تغییر می‌کند و....

این کتاب ممکن است شما را بترساند و احساس‌های چندگانه‌ای برای مخاطب خود می‌سازد. در واقع در ترس و نگرانی و انتظار شما را با خود همراه می‌کند و ناگهان در انتهای کتاب با یک ضربه محکم کاری می‌کند که بعد از خواندن کتاب بهت زده شوید. این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و داستان‌های خاص و عجیب پیشنهاد می‌گردد. کتاب صوتی بهار برایم کاموا بیاور از مریم حسینیان با صدای گلاره عباسی را تهیه کرده و از نسخه صوتی آن لذت ببرید.

کتاب آینه‌های دردار اثر هوشنگ گلشیری

کتاب آینه‌های دردار، نوشته ی هوشنگ گلشیری است. داستان این رمان به نویسنده ای میانسال به نام ابراهیم می‌پردازد که به‌منظور شرکت در یک گردهمایی ادبی ایرانیان خارج از کشور، راهی سفری به اروپا می‌گردد. ابراهیم در پایان یکی از جلسات این گردهمایی‌ها، به نوشته ی کوتاهی از کسی برمی‌خورد که ظاهرا او را می‌شناسد. این شخص از ابراهیم خواسته که در صورت سفر به پاریس با شماره ی داده شده به او تماس حاصل کند. با گذشت زمان، یادداشت‌های دیگری نیز از همین شخص به دست ابراهیم می‌رسد. اما این شخص چه کسی می‌تواند باشد؟ هوشنگ گلشیری در این کتاب، داستانی چندوجهی و جذاب را خلق کرده که مخاطبین را در دنیای ذهن و عواطف شخصیت‌هایش غرق می‌کند.

کتاب یک روز مانده به عید پاک اثر زویا پیرزاد

کتاب یک روز مانده به عید پاک، روایتی از ۳ مرحله کودکی، میان‌سالی و کهولت مردی ارمنی به نام ادموند است. نویسنده با اینکه یک زن است، به‌خوبی توانسته است ۳ مرحله از زندگی و احساسات یک مرد را به تصویر بکشد. کتاب یک روز مانده به عید پاک، اثری از زویا پیرزاد است که سه داستان از یک شخصیت در سه دوره‌ی متفاوت از زندگی او روایت می‌شود. این سه داستان را می‌توان جدا از هم نیز در نظر گرفته گردد اما پیرزاد موفق شده ارتباطی جذاب و دلنشین میان هر سه‌ی آن‌ها برقرار کند. ادموند، زندگی آرام و آبرومندی دارد و از اعضای وفادار و محترم اجتماع کوچک ارمنی‌ها است. اما زمانی که دخترش شیفته ی مردی مسلمان می‌شود، این رسوایی مانند آتشی در جنگل زبانه می‌کشد و ادموند مجبور می‌شود بین خانواده ی خود یا توقعات دیگران یکی را انتخاب کند. او تصمیم خود را می‌گیرد اما این فقط زمان است که تاوانی برای تصمیم ادموند در نظر می‌گیرد.

کتاب تن تنهایی

کتاب تن تنهایی

کتاب تن تنهایی نوشته سحر سخایی است. این کتاب، داستان یک مثلث عشقی را در پیش می‌گیرد. داستانی که ممکن است بیخ گوش ما رخ بدهد ولی ما از آن اطلاعی نداشته باشیم. این کتاب نثر جذابی و خاصی دارد و خواننده را با خودش همراه می‌کند چراکه سحر سخابی لیسانس ادبیات فارسی دارد و فوق لیسانس قوم موسیقی شناسی، نوازنده‌ ساز تار است که همین زبان و موسیقی نوشته‌هایش را زیبا و خوش‌خوان کرده است.

این کتاب روایتی است از سبا و رضا و بردیا که هر سه موسیقی می‌خوانند. این سه نفر هرکدام ریشه در سنت دارند و حالا با قرار گرفتن در سن جوانی می‌خواهند این ریشه‌ها را پاره کنند. سبا می‌خواهد جدا زندگی کند اما خانواده اش این اجازه را به او نمی‌دهند، بردیا در کودکی مادرش را از دست داده است و همین موضوع ارتباط او با اطرافیانش را دچار تغییر کرده است، رضا در یک خانواده مردسالار بزرگ شده است و همین او را در مسیری قرار داده است که آگاهانه از آن دقیق اطلاع ندارد. رضا و بردیا هردو سبا را دوست دارند و سبا باید انتخاب کند کدام‌یک از آن‌ها را دوست دارد. این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی ایران پیشنهاد می‌گردد. کتاب صوتی تنِ تنهایی اثر سحر سخایی از ستاره پسیانی برای علاقه‌مندان به نسخه صوتی آن در دسترس است.

تحصیل‌کرده

این کتاب سرگذشت دختری را به تصویر می‌کشد که با وجود رفتارهای بیمارگونه‌ پدرش و مشقت‌های بسیاری که در زندگی دارد، راه خود را به سوی آینده‌ای روشن باز می‌کند. برای خیلی‌ها تحصیل کردن حقی طبیعی است که برای داشتنش هیچ زحمتی نکشیده‌اند. شاید حتی تصورش هم برایمان دور باشد که هنوز هم در دنیا کسانی هستند که از این حق محروم هستند. تحصیل‌کرده داستان زندگی دختری به اسم تارا وستور است که خانواده‌ای «مورمون» به دنیا آمده؛ خانواده‌ای که با تکیه بر اعتقادات مذهبی و متعصبانه‌شان، برای فرزندانشان نه شناسنامه می‌گیرند و نه استفاده از وسایل ارتباطات جمعی را برای او مجاز می‌دانند. تارا با تلاش‌های بسیار خود سعی کرده خودش را از دل چنین جامعه‌ای رها گرداند که در حال حاضر به‌عنوان نویسنده و تاریخ‌نگار آمریکایی شناخته می‌شود. این کتاب تابه‌حال به ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده و پس از انتشار آن در سال ۲۰۱۸ به سرعت در لیست پرفروش‌ کتاب‌ها قرار گرفت.

 

دیدگاه