کتاب های آموزش عکاسی از طبیعت

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات پنجشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
کتاب های آموزش عکاسی از طبیعت

عکاسی طبیعت یکی از جذاب‌ترین ژانرهای عکاسی محسوب می‌شود و موردعلاقه بسیاری از عکاسان آماتور و حرفه‌ای است.

از ژانرهای موردعلاقه دوست‌داران محیط زیست و طبیعت ژانر عکاسی از طبیعتاست. از مزایای این ژانر می‌توان به فراوانی سوژه در محیط زندگی اشاره کرد. این ژانر از طبیعت عکاسی شامل مناظر طبیعی نواحی بکر و دست نخورده طبیعت همچون حیات وحش،دریا ،آسمان و جنگل است. این ژانر که سرشار از احساس سر زندگی و هیجان است موردعلاقه بسیاری از طبیعت دوستان و عکاسان است.

از مهم‌ترین موارد ویرایش عکس‌های طبیعت این موضوع است که نباید هیچ موردی به عکس اضافه یا از آن حذف شود. همچنین نباید عنصری جا به ‌جا شود و فقط تغییر سایز، برش عکس، اصلاح نوری عکس و اصلاح رنگ اصلی عکس امکان ‌پذیر است. ملاک اصلی این ژانر تصویربرداری از محیط طبیعی بدون حضور انسان یا سازه‌های انسانی است و در این گفتار سعی بر ارائه توضیحی از عکاسی در طبیعت ارائه شده است.

رپورتاژ

کتاب های آموزش عکاسی از طبیعت

عکاسی از جمله هنرهای نابی که هر آن از ثبت لحظات شما را وادار به حضور در لحظه می‌کند. عکاس برای ثبت تصاویر از قبل برنامه‌ریزی نمی‌کند، چه منظره‌ای را ثبت کند و این باعث جذابیت بیشتر عکس می‌شود. برای شروع یادگیری می‌توان از کتاب‌های آموزش عکاسی نیز استفاده کرد.

نورسنجی در عکاسی

رپورتاژ

یادگیری انواع نورهای مختلف در ثبت عکس از اساسی ترین مفهوم هایی است که لازمه عکاسی است که آشنایی با انواع آن جز الزامات است و عکاسی بدون نور معنایی ندارد و زیرا عکاسی به نور وابسته است. از عوامل موثر بر نوردهی در عکس می‌توان به میزان دیافراگم، سرعت شاتر و میزان حساسیت نور اشاره کرد. در صورتی که شما عکاس مبتدی هستید، از گزینه‌های موجود در دوربین عکاسی همانند حالات اتوماتیک عکاسی از منظره، پرتره و موارد دیگر می‌توانید بهره ببرید.

برای افرادی که به‌صورت حرفه‌ای عکاسی انجام می‌دهند، کتاب نورسنجی در عکاسی پیشنهاد می‌شود. این کتاب تالیف شده با بیانی ساده نحوه تنظیم نورسنجی در دوربین را به‌صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهد و از برترین کتاب‌هایی است که توسط بسیاری از عکاسان جهت شروع عکاسی و آشنایی با مفاهیم ابتدایی نورپردازی در عکاسی پیشنهاد و تدریس می‌شود.

چشم عکاس

رپورتاژ

ویژگی عکاس حرفه‌ای و چیزی که عکس‌های یک عکاس حرفه‌ای از سایر عکس‌ها متمایز می‌کند نحوه ترکیب‌بندی و طراحی عکس است. یکی از با اهمیت‌ترین و مهم‌ترین وجوه تمایز یک عکس واقعی با سایر عکس‌ها آشنایی با مفاهیم درکنار هم قرار گرفتن اجزا، طراحی و ترکیب‌بندی در عکاسی است که در آن عکاس به این اقدامات که شامل چگونه با هم ارتباط دادن اشکال و اینکه چگونه فضاهای یک عکس می‌تواند تکمیل شود و تمام اجزای موجود در عکس نوعی وحدت داشته باشند. درک اصول قرارگرفتن سوژه‌ها و نحوه‌ی بهره‌گیری از سوژه‌ها به نحو احسن، از دیگر مورادی است که در طراحی و دید عکاس ضروری محسوب می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت آشنایی با دید و نوع چیدمان عکس‌ها از طریق سایت نور نگار به آدرس https://noornegar.com به مشاهده نمونه‌های این کتاب و عکس هایی که از آن می‌توانند الهام بگیرند، مراجعه داشته باشند.

ذهن عکاس

رپورتاژ

تهیه عکس خلاقانه در عکاسی از مقولاتی است که در کتاب ذهن عکاس به‌عنوان کتاب دید خلاقانه در عکاسی می‌توان به آن پرداخت و از وجود این کتاب برای آموزش افراد می‌توان بهره برد. هدف در این کتاب به این صورت است که روش‌های تشخیص یک فرصت عکاسی به عکاس آموزش داده می‌شود و روش‌هایی باعث خلق نتیجه عکس‌های عادی می‌شود را به چالش می‌کشد. در این کتاب طبق فرآیندی توصیفی گفته می‌شود که چگونه عکاس می‌تواند هدف عکس را بیان ‌کند که مردم به آن عکس توجه کنند و از آن لذت ببرند. کتاب از روش اختصاصی خود برای آموزش معیارها و روش‌های عکاسی خلاقانه می‌پردازد و ضمن ارائه دقیق تعاریف لازم، با بیانی ساده و نشان دادن راه‌ها و عکس‌های فراوان مطلب را به خواننده آموزش داده است. علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب گاج مارکت مراجه کنند.

ترکیب‌بندی در عکاسی

رپورتاژ

ترکیب‌بندی عکاسی به جایگاه قرارگرفتن سوژه، ارتباط زیبایی شناسی ما بین المان‌های داخل کادر بیان می‌شود. ترکیب بندی از اجزا اصلی تشکیل دهنده عکس است که جایگاه مهمی در رساندن مفهوم عکاس به بیننده را دارد. برای انواع ترکیب‌بندی جز قوانین ثابت موجود، قوانین از پیش تعیین شده یا قوانین مشخص و سراسری وجود ندارد. این کتاب تحلیل ریزبینانه‌ای از ترکیب‌بندی، تکنیک‌های ثبت عکس به‌صورت خلاقانه و ارائه اصول اساسی و بنیادی هنر ترکیب بندی است. در حقیقت برای عکاسان مبتدی و حرفه‌ای زمانی امکان ثبت خلاقانه بیشتر فراهم می‌آید که با شناخت درک دید مخاطب و مبتنی بر تکنیک‌های ارائه شده به ثبت و تهیه عکس فعالیت انجام دهد. علاقه‌مندان این حوزه می‌توانند با خرید اینترنتی کتاب های آموزش عکاسی از جمله این کتاب که از برترین کتاب‌های ترکیب‌بندی است به درک بهتر ثبت خلاقانه عکس می‌پردازد.

رنگ در عکاسی

رنگ‌بندی در عکاسی از ازرشمندترین ابزارها در تهیه عکس محسوب می‌شود. احساسات بخش مهمی از یک عکس هستند که عکاس می‌تواند با عکسی که می‌گیرد، عواطف موجود در فضا را به بیننده منتقل کند و این رساندن عواطف با انتخاب ترکیب رنگ سوژه‌ها انجام‌پذیر است. شما در یک عکس شاید هیچ‌گاه بیننده عکس را مشاهده نکنید یا با هم در مورد عکس ثبت شده صحبتی نکنید، اما عکاس در آن عکس باید بتواند تمام احساساتی که از فضای موجود دریافت می‌کند را به ببینده عکس القا کند.

رپورتاژ

از شاخص‌ترین کتاب‌های شناسنایی رنگ می‌توان به کتاب رنگ در عکاسی اشاره کرد که نوشته یوهانس ایتن است که نویسنده کتاب ترکیب بندی در عکاسی نیز است و این کتاب مکمل اثر نامبرده از نویسنده محسوب می‌شود. آشنایی با نظریه‌های مختلف رنگ‌‌شناسی، تاثیر روانی رنگ‌هاو موارد دیگر از مهم‌ترین موارد بحث کتاب است.

برای ثبت عکس خوانش کتاب آموزش عکاسی از طبیعت باعث بالاتر رفتن سطح دانش عکاسی‌ و ثبت عکس با لذت بیشتر می‌شود.

گردآورنده: مژگان صفایی

مطالب مرتبط:

دیدگاه