مزایای تحصیل در اسپانیا و فنلاند

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات یکشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
مزایای تحصیل در اسپانیا و فنلاند

در این روزها حسابی بازار مهاجرت تحصیلی داغ است و افراد بسیاری برای تحصیل در خارج از کشور اقدام به دریافت ویزا و پذیرش دانشگاهی می‌کنند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

درواقع تحصیل در کشوری زیبا با دانشگاه هایی معتبر به خواست بسیاری از افراد تبدیل شده است، به‌خصوص تحصیل در کشورهای اروپایی که از نظر علمی شرایط ایده آلی دارند، طرفداران بسیاری پیدا کرده تا جایی که برخی از افراد برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کشورهایی چون فنلاند و اسپانیا هزینه و زمان بسیاری صرف می‌کنند. اما علت این میزان از تلاش جهت تحصیل در فنلاند و تحصیل در اسپانیا چیست؟

باید بگوییم این کشورها برای دانشجویان شرایط ویژه‌ای دارند که سبب شده افراد بسیاری به سوی آن‌ها راهی شوند و مسیر تحصیلی خود را ادامه دهند. در این گزارش می خواهیم در خصوص شرایط تحصیلی در این دو کشور برایتان بگوییم. با ما در ادامه این گزارش همراه باشید.

سفر خارجی

تحصیل در فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند 3 ساله است که در برخی موارد باتوجه‌به نوع دانشگاه و شرایط رشته، تغییر می‌کند. همچنین دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز 2 سال برای دوره تحصیل خود زمان دارند. هر چند باید بگوییم مقطع کارشناسی ارشد باتوجه‌به پیوسته یا ناپیوسته بودن، زمان گوناگونی دارد اما عموما همان دو سال زمان می برد.

از سویی دیگر دانشحویان دکتری نیز دو سال خود را بابت گذراندن واحدهای درسی و همچنین تدوین پایان نامه طی می‌کنند تا درنهایت بتوانند مدرک دکتری خود را دریافت نمایند.

هزینه تحصیل در فنلاند

جالب است بدانید تا پیش از سال 2015 تحصیل در تمامی رشته ها در کلیه دانشگاه های فنلاند به‌صورت کاملا رایگان بود اما از اوایل سال 2016 برخی از دانشگاه ها شهریه دریافت می‌کنند.

البته باید تاکید کنیم که موارد گفته شده در خصوص هزینه تحصیل در فنلاند، تنها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و تحصیل در مقطع دکتری کشور فنلاند همچون گذشته رایگان است و دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت شهریه در معتبرترین دانشگاه های دنیا به تحصیل بپردازند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در فنلاند، می‌توانید از مؤسسه دانش گستر کوه نور کمک بگیرید و ضمن دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب، روند دریافت ویزای تحصیلی خود را به‌راحتی طی کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

جهت دریافت ویزای کشور فنلاند، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • ارائه مدرک پذیرش از دانشگاه فنلاند به همراه دو نسخه کپی
 • ارائه مدرک زبان معتبر به همراه دو نسخه کپی
 • ارائه اصل پاسپورت به همراه دو نسخه کپی
 • ارائه اصل شناسنامه به همراه دو نسخه کپی
 • ارائه مدرک تمکن مالی به مبلغ حداقل 10 هزار یورو به همراه دو نسخه کپی
 • ارائه عکس پاسپورتی رنگی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه گواهی بیمه به مدت یک سال و اعتبار 30 هزار یورو
 • ارائه رزومه علمی

بورسیه های تحصیلی فنلاند

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد بسیاری به سوی تحصیل در فنلاند جذب می‌شوند این است که این کشور بورسیه های تحصیلی متنوعی ارائه می‌کند که می‌تواند هزینه تحصیل آن‌ها را به صفر برساند و سبب شود حتی هزینه زندگی در فنلاند نیز توسط دولت این کشور تأمین گردد.

در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص بورسیه های تحصیلی فنلاند به دست آورید، بهتر است به مؤسسه دانش گستر کوه نور مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی را از آن‌ها دریافت کنید.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا نیز طرفداران بسیاری دارد و علت آن نیز هزینه های بسیار اندک، اعتبار دانشگاه های اسپانیا و ارزش مدرکی است که این دانشگاه ها ارائه می‌کنند. درواقع افراد با ارائه مدرک دانشگاه های اسپانیا می‌توانند در سراسر اروپا کار پیدا کرده و درآمد داشته باشند. 

جالب است بدانید رتبه تمامی دانشگاه های اسپانیا زیر 400 است و همگی آن‌ها  دارای سیستم آموزشی مدرن و امکانات منحصر‌به‌فرد هستند که سبب تمایل دانشجویان به تحصیل در این دانشگاه ها شده است.

تحصیل در اسپانیا

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای آن که بتوانید ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید، میبایست مدارک زیر را تهیه کرده و به سفارت ارائه دهید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • ارائه مدرک پذیرش یکی از دانشگاه های اسپانیا
 • ارائه مدارک شناسایی چون شناسنامه و پاسپورت به‌صورت ترجمه به زبان اسپانیایی به همراه دو نسخه کپی از هر یک
 • ارائه نامه بیمه مسافرتی شینگن به ارزش 30 هزار یورو
 • ارائه مدارک سوابق تحصیلی و ترجمه آن‌ها به زبان اسپانیایی به همراه مهر تایید دادگستری
 • ارائه مدارک پزشکی مبنی بر سلامت جسمانی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک اقامت در اسپانیا همچون کپی اجاره، مدارک خوابگاه یا رزرو هتل

مزایای تحصیل در اسپانیا

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان
 2. در اختیار گرفتن تجهیزات و امکانات آموزشی فراوان
 3. آموزش به زبان انگلیسی
 4. هزینه تحصیل اندک
 5. امکان دریافت بورسیه در مقطع دکتری
 6. دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
 7. و...

مؤسسه دانش گستر کوه نور

احتمالا طی کردن روند دریافت ویزای تحصیلی فنلاند و ویزای تحصیلی اسپانیا دردسرهای بسیاری دارد که اگر بتوانید یک مؤسسه معتبر را برای طی کردن این مسیر با خود همراه سازید، راحت‌تر می‌توانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که مؤسسه دانش گستر کوه نور را انتخاب کنید تا با صرف کمترین زمان ممکن، هم زبان خود را تقویت کنید هم ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

مطالب مرتبط:

منبع koohenoor

دیدگاه