نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما، سام سیر

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات جمعه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما، سام سیر

آژانس هواپیمایی سام سیر، به‌عنوان یکی از بهترین آژانس هواپیمایی در تهران، تعداد بسیار زیادی خطوط هوایی از مبدا تمام فرودگاه‌های ایران، به تمام فرودگاه‌های سراسر جهان با قیمت‌های بسیار استثنایی و تخفیف دار را، به‌عنوان زیرمجموعه خود دارد.

دیگر لازم نیست برای خرید بلیط داخلی یا بلیط خارجی هواپیما در ترافیک بمانیم و در سرما و گرما از خانه بیرون برویم و وقتمان را بیهوده تلف کنیم. می‌توانیم به‌صورت آنلاین بلیط هواپیما خود را تهیه کنیم. اجازه دهید، کمک کوچکی کنیم تا جست‌و‌جوی خود را برای بلیط هواپیما آغاز کنید. مهم نیست که سفر شما، گشت‌وگذار آخر هفته، تعطیلات خانوادگی، سفر ماه عسل ویا یک سفر تجاری با یک مقدار سرگرمی باشد، ما تا لحظه آخر شما را حمایت می‌کنیم. نرخ های فوق‌العاده بلیط داخلی و بلیط خارجی، کوچک‌ترین کاری است که ما البته به بهترین نحو ممکن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 پس چرا تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رویایی خودتان و تجربه یک سفر هوایی را فراموش کرده‌اید؟

کارشناسان آژانس هواپیمایی سام سیر به شما کمک می‌کنند تا مقاصد سفر خود را بیشتر بشناسید و بلیط هواپیما مورد نظر خود را راحت‌تر بیابید، در نتیجه تجربه سفر خود را دلپذیرتر کنید. ما همیشه شما را از طرق مختلف، مانند SMSهای روزانه، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی از آفرهای روزانه خودمان با خبر خواهیم کرد، پس حتما با ما همراه باشید.

اگر شما به‌دنبال بلیط هواپیما به مقاصد دور اروپایی ویا آسیای دور باشید، چه مقاصد دور آمریکا و کانادا باشید، و حتی بلیط هواپیما داخلی مدنظر شما باشد که سفری کوتاه و سرگرم‌کننده داشته باشید، جست و جوی خود را با سام سیر آغاز کنید.

جست‌و‌جوی بلیط هواپیما

اولین کار برای خرید بلیط هواپیما این است که مکان مورد نظر برای سفر خود را مشخص کنید و پس از مشخص شدن تاریخ سفر، مقصد خود را در سام سیر جست‌و‌جو کنید. این عمل به‌وسیله پنل جست‌و‌جوی سایت سام سیر، بسیار راحت انجام می‌شود. در این پنل اول از همه مشخص کنید که قصد دارید پرواز یک طرفه یا پرواز دو طرفه را جست‌و‌جو کنید. اگر بلیط هواپیما یک طرفه را برگزینید، قسمت تاریخ پرواز برگشت به‌صورت خودکارغیرفعال می‌گردد. در خرید بلیط هواپیما پروازهای دوطرفه را حتما از یک آژانس هواپیمایی خریداری کنید زیرا اگر از پرواز برگشت جا بمانید یا چناچه پرواز رفت را بنابر مشکلی کنسل کنید، بتوانید پرواز برگشت را نیز کنسل کنید و جریمه ای بابت کنسلی بلیط هواپیما پرداخت نکنید.

حال نوبت آن است که مقصد سفر خود را مشخص کنید. اسم فرودگاه یا شهر مقصد خود را بنویسید ویا از نشانگر انتخاب کنید، سپس با کلیک کردن روی بخش رفت، تقویمی نشان داده می‌شود که بایستی حتما روز پرواز رفت خود را از این تقویم انتخاب کنید. چنانچه پرواز دو طرفه را برگزییده باشید، زمان برگشت را هم بایستی به‌وسیله تقویم بخش برگشت انتخاب کنید. توجه داشته باشید تاریخ رفت بعد از تاریخ برگشت نباشد البته در این صورت فرم به شما اجازه ادامه کار و جست‌و‌جو را نخواهد داد.

نکته بسیار مهم این است که تعداد نفرات به‌درستی وارد شود. هزینه سفر انتخابی شما پس از کلیک روی دکمه جست‌و‌جو در صفحه بعد به‌صورت لیستی از بلیط هواپیما با ایرلاین های مختلف نشان داده می‌شود. این لیست بر اساس گنجایش انتخابی شما و تعداد ظرفیتی که در کلاس‌های پروازی وجود دارد، متفاوت است. در حال حاضر شما ابتدا موارد بعدی را پر کنید تا به قسمت قیمت و لیست پرواز برسیم. سن بالای 12 سال بزرگسال محسوب می‌شود و سن زیر 12 سال کودک محسوب می‌شود و زیر 2 سال نوزاد است. هزینه سفر نوزاد فقط پرداخت بیمه، عوارض و مالیات است و صندلی برایش اختصاص داده نمی‌شود. در پرواز چارتری خرید بلیط داخلی یا خارجی کودکان با خرید بلیط هواپیما بزرگسالان برابراست ولی در پرواز سیستمی حدوداً هزینه‌ای نصف دارد. با کامل کردن پنل جست‌و‌جو دوباره آن را چک کنید و در آخر برروی دکمه جست‌و‌جو بزنید.

انتخاب مناسب‌ترین پرواز داخلی و خارجی

بعد از جست‌و‌جو بلیط داخلی یا خارجی صفحه ی انتخاب پرواز به شما نمایش داده می‌شود و اطلاعات دقیق پرواز ها به شما داده می‌شود. 

ورود و ثبت اطلاعات مسافران

در این مرحله بایستی در زمان 9 دقیقه همه مشخصات مسافران اعم از نام و نام خانوادگی، ملیت، کد ملی، جنسیت، کودک یا بزرگسال بودن از طریق تاریخ تولد (این تاریخ با شناسنامه در فرودگاه چک می‌شود) را وارد کنید.

همچنین شماره تلفن خیلی مهم است چون آژانس هواپیمایی از آن طریق با شما در تماس است.

قسمت مربوط به ایمیل هم دارای دو بخش است که شما به‌درستی در هر دوی آن‌ها اطلاعات را وارد کنید.

در آخر در قسمت گزینه ارسال خرید بلیط هواپیما باید مشخص کنید که چگونه بلیط برایتان ارسال شود. (طریق ایمیل یا فکس یا پیامک)

در صورت تمام کردن فرم مسافران دکمه ثبت اطلاعات و پرداخت صورت‌حساب را بزنید سپس اطلاعات بلیط داخلی یا بلیط خارجی مقصد شما نشان داده می‌شود. (دوباره آن‌ها چک کنید و اگر نیاز است ویرایش کنید)

پرداخت آنلاین صورت‌حساب بلیط هواپیما

پرداخت صورت‌حساب‌ها و خرید بلیط هواپیما به‌وسیله درگاه بانکی انجام می‌شود. در صورتی که در زمان پرداخت با مشکل مواجه شدید، با آزانس هواپیمایی سام سیر تماس حاصل کنید تا کارشناسان بخش بلیط هواپیما شما را راهنمایی کنند. به این نکته توجه داشته باشید که با پرداخت آنلاین از 8 درصد تخفیف روی بلیط هواپیما نسبت به حالت خرید حضوری از آژانس هواپیمایی سام سیر برخوردار خواهید شد.

دریافت بلیط هواپیما الکترونیکی

بعد از اینکه پرداخت با موفقعیت انجام شد شما می‌توانید رسید را دانلود ویا چاپ کنید. سپس بلیط داخلی یا بلیط خارجی به همان شکل که سفارش دادید برای شما ارسال خواهد شد، بلیط هواپیما را چاپ کنید و همراه با شناسنامه و گذرنامه و کارت ملی سه ساعت قبل پرواز خارجی و یک ساعت قبل از پرواز داخلی در فرودگاه حاضر باشید.

چه زمانی بلیط چارتر نخریم؟

شاید فکر کنید اشخاصی که بلیط هواپیما چارتری تهیه می‌کنند با هواپیمای بی‌کیفیت ‌تری سفر می‌کنند، در صورتی که این فکر اشتباه است. افرادی که بلیط هواپیما را به‌شکل چارتری تهیه کردند موقعیت برابری را با افردای که  بلیط سیستمی تهیه کرده‌اند دارند. در واقع از نظر جهت پرواز، مدل صندلی، کابین و پذیرایی برابر است. حتی بلیط چارتر برای بیزینس کلاس هم وجود دارد. بدین صورت پرواز با بلیط هواپیما چارتر و سیستمی تفاوتی ندارد، اما به‌طور کلی فرق هایی وجود دارد مخصوصا در بحث قوانین پرواز، حمل بار و کنسلی پرواز.

زمانی که کودک همراه دارید بلیط چارتر نخرید

هزینه خرید بلیط هواپیما به‌شکل چارتری برای همه سنین برابر است، در صورتی که قیمت بلیط داخلی یا بلیط خارجی سیستمی برای نوزادان و کودکان کمتر است. به این صورت اگر با کودک عزیزتان مسافرت می‌کنید ممکن است بلیط هواپیما سیستمی به‌صرفه‌تر باشد. توصیه می‌شود که هزینه بلیط هواپیما چارتر را برای همه افرادی که قصد سفر با شما را دارند حساب کنید و سپس هزینه خرید بلیط هواپیما سیستمی همان مقصد را با در نظر گرفتن قیمت بلیط کمتر برای نوزادان و کودکان محاسبه کرده و در آخر و مجموع قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.

زمانی که از سفر خود مطمئن نیستید بلیط چارتری نخرید

چون بلیط چارتر اکثراً کنسلی ندارد، بلیط چارتر هواپیما را فقط زمانی تهیه کنید که از سفر خود اطمینان دارید، چون  بلیط چارتری کنسلی ندارند. اضافه بر این، هزینه جریمه برای کنسل کردن بلیط چارتری بیشتر است. در صورتی که برای خرید بلیط هواپیما به‌شکل سیستمی شما قسمتی از پول بلیط هواپیما خود را بعد از کم شدن جریمه کنسلی دریافت خواهید کرد. علاوه بر اینکه درهر دو نوع بلیط هواپیما قابلیت عوض کردن تاریخ واسم مسافر وجود ندارد؛ چناچه اشتباه رخ داد یا نیاز به عوض کردن داشت، بایستی بلیط قبلی باطل و بلیط داخلی یا بلیط خارجی جدیدی صادر شود.

زمانی که در ایام پرسفر قصد سفر دارید، بلیط چارتر نخرید

خرید بلیط چارتر همیشه هم خوب نیست. همان گونه که در این متن خواندید بلیط چارتر به این خاطر در اکثر شرایط ارزان‌تر است که شخص چارترکننده قصد دارد همه بلیط هایش را بفروشد، به این خاطر هزینه‌اش را کم می‌کند. ولی در ایامی که سفر زیاد است این بلیط‌ ها سریع به فروش می‌رسند، هزینه خرید بلیط هواپیما به‌شکل چارتر برابر با هزینه بلیط هواپیما به‌شکل سیستمی است و حتی در اکثر موارد در زمان‌های پرسفر مثل تعطیلات عید، هزینه خرید بلیط هواپیما چارتری بیشتر از بلیط داخلی یا بلیط خارجی سیستمی باشد.

اگر پر سفر هستید از اینجا به بعد را هم بخوانید

سام-سیر-متن

تفاوت بلیط فرست کلاس و اکونومی

همه ما زمانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنیم، واژه‌هایی نظیر فرست کلاس ویا اکونومی به گوشمان خورده است. آیا تفاوت این دو رو می‌دانید؟

این تفاوت نه‌تنها در قیمت بلکه در مسائل دیگر نیز وجود دارد. این تفاوت‌ها بسته به هر ایرلاین متغیر است. شایان ذکر است که همه مسافران در یک هواپیما می‌نشینند و تفاوتی در زمان رسیدن به مقصد وجود ندارد، تنها جای نشستن مسافران و خدمات رفاهی مسافران است که تفاوت ایجاد می‌کند. مسافری که بلیط هواپیما اکونومی خرید می‌کند، معمولا در بخش انتهایی هواپیما و مسافری که بلیط هواپیما فرست کلاس در دست دارد، معمولا در ابتدای هواپیما و در بخش جلویی می‌نشیند. این موضوع تنها به سلیقه و خواست مسافران مربوط است؛ چراکه ممکن است برای بعضی از مسافران تنها چیزی که حائز اهمیت باشد، رسیدن به مقصد مورد نظر باشد و به این‌گونه مسائل حاشیه‌ای توجهی نکنند. برای این افراد همان بلیط اکونومی مناسب است. اما برای مسافرانی که بسیار به خدمات در طول پرواز توجه می‌کنند ویا پروازهای طولانی مدت دارند، بلیط هواپیما فرست کلاس مناسب است.

کلاس های پروازی

بلیط هواپیما (Economy) یا اقتصادی بسیار پرطرفدار است و اکثر ما این بلیط را خریداری کرده و به سفر می رویم اما درمقابل آن بلیط فرست کلاس وجود دارد که همان طور که از نامش پیدا است، درجه یک و بهترین است. همین طور اگر این بلیط را خریداری کنید از امکانان خاصی در هواپیما برخوردار خواهید بود. قیمت این بلیط بالاتر از بقیه بلیط‌ها است. البته امروزه خطوط هواپیمایی پیشرفت کرده و در پروازهای اکونومی هم خدمات مناسبی به مسافران ارائه می‌دهند.

امکانات رفاهی فرست کلاس و اکونومی

samseir

مراحل سوار شدن به هواپیما

اولین تفاوتی که به چشم می خورد این است که مسافران فرست کلاس دارای اولویت هستند و همیشه زودتر از بقیه مسافران سوار هواپیما می‌شوند. اما بلیط هواپیما برای این پروازها همیشه گران بوده و شلوغ نیست. در مقابل روند سوار شدن مسافران اکونومی بسیار طولانی بوده و پس از مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس است. بلیط‌های تخفیف دار و با قیمت مناسب از نوع اکونومی هستند.

غذا و امکانات رفاهی بیشتر 

مکاناتی که در پروازهای فرست کلاس ارائه می‌شود ازعلل اصلی تفاوت قیمت بلیط هواپیما در پرواز اکونومی هستند. نوع خدماتی که به مسافران ارائه می‌شود. درهرایرلاینی نیز متفاوت است. به‌طور معمول، در پرواز فرست کلاس مسافران غذای دلخواهشان را از میان منویی که به آن‌ها داده می‌شود، انتخاب می‌کنند. در تمام مدت پرواز از مسافران فرست کلاس، با میان‌وعده یا انواع نوشیدنی‌ها پذیرایی می‌شود.

فضای اختصاصی

از دیگر تفاوت‌هایی که در فرست کلاس به چشم می خورد، فضای موجود برای مسافران است. شما در مقابل هزینه‌ای که برای خرید بلیط هواپیما در فرست کلاس پرداخت می‌کنید، ازامکانات بسیاری بهره‌مند می‌شوید که مسافران بلیط‌های دیگراین امکانات را به آن صورت ندارند. برای مثال: فضای موجود برای مسافران فرست کلاس بسیار بیشتر است و آن‌ها قادر خواهند بود تا پاهای خود را در قسمت مخصوصی قرار دهند و راحت‌تر بنشینند. همچنین قسمتی برای قرار دادن سینی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. صندلی‌های آن دسته از مسافران کاملا خم می‌شود و به‌صورت رختخواب درمی آید. این پروازها در مقابل پروازهای اکونومی هستند که صندلی‌ها به‌صورت ردیفی چیده شده‌اند و فضای موجود برای مسافران محدود است و محدودیت‌های آنان برای سرگرمی در طول پرواز نیز محدودتر است.

امکان ارتقاء کلاس پروازی

برخی از ایرلاین‌ها به مسافران خود خدماتی را ارائه می‌کنند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بلیط هواپیما خود را از اکونومی به فرست کلاس تغییر بدهند. مثلا اگه مسافران اکونومی چندین بار با آن ایرلاین پرواز داشته باشند و پس از طی کردن تعدادی که مدنظر ایرلاین‌ها است می‌توانند تنها با هزینه اکونومی، بلیط هواپیما خودشان را تغییر بدهند و پرواز فرست کلاس را تجربه کنند. از ویژگی‌های دیگر برخی از خطوط هواپیمایی این است که مسافران با خرید آنلاین بلیط از برخی مزایای پرواز فرست کلاس بهره‌مند خواهند شد.

مطالب مرتبط:

منبع SamSeir

دیدگاه