همکاری ایران و ایتالیا برای توسعه گردشگری افزایش می‌یابد

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
همکاری ایران و ایتالیا برای توسعه گردشگری افزایش می‌یابد
وزیر میراث، فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا بر لزوم همکاری های دوجانبه ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف گردشگری، فرهنگی، مرمت و باستان شناسی تاکید کرد.
داریو فرانچسکینی در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید با اشاره به اینکه در چند دهه اخیر، گروه های مختلف باستان شناسی و مرمت از کشور ایتالیا به ایران آمده اند و فعالیت های گسترده ای در این حوزه ها صورت گرفته، گفت:
ایران کشوری جذاب و دیدنی است و به طور حتم سفر به این سرزمین به خصوص دیدن آثار تاریخی فارس مانند تخت جمشید را در برنامه کاری ام قرار خواهم داد و بارها و بارها به این استان خواهم آمد.
وی تخت جمشید را بنایی عظیم و بی نظیر در دنیا توصیف کرد و افزود:
کم و بیش با مجموعه جهانی تخت جمشید آشنایی داشتم و بیشتر از طریق کتاب ها و عکس های تاریخی، این مکان منحصربه فرد و باستانی را می شناختم اما از نزدیک دیدن این بناها لطف دیگری دارد.
وزیر میراث، فعالیت های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا همچنین گفت:
در روزهای اخیر با معاون رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفت وگویی داشتیم و توافقات خوبی در حوزه‌های فرهنگی و گردشگری داشتیم و امیدواریم این توافقات منجر به توسعه گردشگری و همکاری دوجانبه شود. در تلاشیم بر پایه همکاری های گذشته در مورد مباحث علمی و باستان شناسی و به خصوص حوزه مرمت با کارشناسان و فعالین ایرانی در این عرصه مراودات گسترده ای داشته باشیم.
وزیر میراث، فعالیت های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا به همراه سفیر این کشور در ایران و تنی چند از کارشناسان حوزه فرهنگی و گردشگری ایتالیا به شیراز سفر کردند و با جاذبه های گردشگری فارس مانند تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد از نزدیک آشنا شدند. منبع: میراث آریا

مطالب مرتبط:

دیدگاه