بدرقه مردمی زیردریایی بازنشسته آلمانی | U17 با جا به جایی غول‌آسا به موزه می‌رود

احسان رستمی‌پور
احسان رستمی‌پور سه شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۵
بدرقه مردمی زیردریایی بازنشسته آلمانی | U17 با جا به جایی غول‌آسا به موزه می‌رود

زیردریایی تاریخی آلمان به موزه صنعت می‌رود.

زیردریایی U17 نیروی دریایی ارتش آلمان پس از بازنشستگی در جریان یک انتقال عظیم به موزه صنعتی شهر زینسهایم منتقل می‌شود.

این زیردریایی در آخرین سفر خود با بدرقه مردم از موزه صنعتی شهر اسپایر در خیابان‌ها و رودخانه راین گردانده می‌شود تا مسیر خود را برای نمایش دايمی در موزه صنعتی شهر زینسهایم طی کند. برای فرایند انتقال این زیردریایی چند ده تن از وزن آن کاسته شده و بخش زیادی از هزینه دو میلیون یورویی این انتقال توسط علاقه‌مندان و دوستداران تاریخ صنعت و موزه تامین شده است.

ابعاد زیردریایی یو ۱۷

فرایند انتقال حدود چهار هفته به طول خواهد انجامید و این حرکت با وسايل حمل و نقل سنگین در جاده‌های شهرهای آلمان و همچنین رودخانه راین و نکار اتفاق خواهد افتاد. این رویداد یکی از عظیم‌ترین انتقال‌های اشیای موزه‌ای در جهان است و حالا برای مردم تبدیل به یک رویداد جذاب شده است. مسئولان جابه‌جایی از مردم محلی خواسته‌اند در مسیر انتقال قرار نگیرند. در روزهای مختلف انتقال، رویدادهای فرهنگی مختلفی در شهر برای بدرقه این جنگجوی سال‌خورده برپا خواهد شد. 

مسئولان موزه گفته‌اند که حمل و نقل این زیردریایی با چالش‌های لجستیکی مواجه بوده است. وجود چندین پل روی رودخانه نکار باعث شده است تا زیردریایی را با زاویه ۷۰ درجه کج کنند تا به‌راحتی روی رودخانه حرکت کند. U17 از سال ۱۹۷۳ در خدمت بود و در سال ۲۰۱۰ بازنشسته شد. این زیردریایی سابقه سفر به آمریکا را در کارنامه دارد و دارای طولی نزدیک به ۵۰ متر و وزنی حدود ۳۵۰ تن است. همچنین مقامات موزه روند این جابه‌جایی عظیم را به‌صورت روزانه در سایت موزه پخش زنده می‌کنند.

مطالب مرتبط:

منبع stripes

دیدگاه