معبد آناهیتا، بیستون و طاق‌بستان آماده برگزاری کنسرت هستند

تیم  کجارو
تیم کجارو سه شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۱
معبد آناهیتا، بیستون و طاق‌بستان آماده برگزاری کنسرت هستند

معبد آناهیتا، بیستون و طاق‌بستان کرمانشاه امکان برگزاری کنسرت دارند.

 معاون میراث فرهنگی کرمانشاه از امکان برگزاری کنسرت در سه محوطه تاریخی این استان خبر داد.

کیومرث خانی لعل آبادی با اشاره به کنسرت اخیر علیرضا قربانی در محوطه تاریخی تخت جمشید، به‌ «ایسنا» گفت:

بناها و محوطه های تاریخی کرمانشاه نیز این امکان را دارند که میزبان برگزاری کنسرت‌ها باشند. اوایل دهه ۹۰ اجرای سالار عقیلی و اواخر این دهه نیز کنسرت کیهان کلهر در محوطه تاریخی طاق بستان برگزار شد و طی سال‌های گذشته هم اجراهای مختلف موسیقی در محوطه ثبت جهانی شده بیستون هم اتفاق افتاده است.

معاون میراث فرهنگی استان تصریح کرد:

اگر کسی درخواست برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی کرمانشاه را داشته باشد، درخواستش بررسی می‌شود و در صورتی که در چارچوب ضوابط و مقررات بناها و محوطه‌های تاریخی باشد، مجوز آن را برایش صادر خواهیم کرد.

کیومرث خانی لعل آبادی خاطرنشان کرد:

ما در گذشته تجربه موفقیت‌آمیز برگزاری کنسرت را در تعدادی از بناها و محوطه‌های تاریخی استان داشته‌ایم و اکنون نیز این آمادگی برای برگزاری مجدد این برنامه‌ها وجود دارد. از بین محوطه‌ها و بناهای تاریخی استان، پایگاه ملی بیستون با دو اثر ثبت جهانی شده، پایگاه ملی طاق بستان به‌عنوان اثر در فهرست موقت ثبت جهانی و پایگاه ملی معبد آناهیتا ظرفیت برگزاری کنسرت را دارند. برگزاری این برنامه‌ها در صورتی که با رعایت کامل ملاحظات کارشناسی و ضوابط و مقررات باشد، می‌تواند با معرفی بیشتر محوطه‌های تاریخی و افزایش اقبال مردم به آن‌ها همراه باشد.

معاون میراث فرهنگی کرمانشاه تصریح کرد:

البته با توجه به آغاز ماه محرم و بدنبال آن در پیش بودن ماه صفر برگزاری هرگونه برنامه کنسرت و موسیقی در اماکن تاریخی به پس از این ایام موکول خواهد شد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه