گردش در فضا با کپسول EOS-X SPACE | امارات ۲۰۲۵ میزبان گردشگران فضایی خواهد شد

احسان رستمی‌پور
احسان رستمی‌پور یکشنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۴
گردش در فضا با کپسول EOS-X SPACE | امارات ۲۰۲۵ میزبان گردشگران فضایی خواهد شد

شرکت «ای‌او‌اس ایکس اسپیس» (EOS-X SPACE) از سال ۲۰۲۵ عملیات پروازهای فضایی خود را در اسپانیا و ابوظبی آغاز می‌کند.

شرکت «ای‌او‌اس ایکس اسپیس» (EOS-X SPACE) نخستین شرکت اروپایی در زمینه اکتشافات فضایی برنامه‌های نیمه دوم سال ۲۰۲۴ خود را در جهت ثبت یک نقطه عطف تاریخی در این صنعت نوظهور برای اسپانیا قرار داده است؛ صنعتی که در حال حاضر بازاری با درآمد بیش از ۹ میلیارد دلار دارد.

این شرکت در حال نهایی کردن توسعه کپسول‌های فضاپیما و آزمایش‌های اعتبارسنجی ضروری آن‌ها است که به‌زودی با همکاری خلبانان نظامی و انستیتوی ملی فناوری هوافضا (INTA) انجام خواهد شد. بر اساس هدف‌گذاری این شرکت، آن‌ها تلاش می‌کنند که پروازها را در سویل، مقر شرکت در اسپانیا و همچنین در ابوظبی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۵ آغاز کنند. درمجموع، شرکت بیش از ۲۳۰ میلیون دلار در مهندسی و توسعه در هر دو کشور سرمایه‌گذاری کرده است.

گردشگری فضایی

این پروژه پیشرو در اروپا و اسپانیا در سال ۲۰۲۰ آغاز شده است و تفاوت‌های مهمی نسبت به سایر شرکت‌های گردشگری فضایی دارد. کپسول‌های فشرده ای‌او‌اس ایکس اسپیس، با ظرفیت هشت نفر (شامل یک خلبان) توسط یک بالون هلیومی غیرآلاینده پرواز و به مرزهای استراتوسفر (ارتفاع ۴۰ هزار متری) می‌رسند.

در این پرواز گردشگران فضایی می‌توانند برای پنج ساعت از مناظر فوق‌العاده لذت ببرند. همچنین قیمت بلیط برای هر مسافر بین ۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۰۰,۰۰۰ یورو خواهد بود. علاوه بر این، در اسپانیا، «ای‌او‌اس ایکس اسپیس» یک مجموعه خیره‌کننده در جزیره کارتوخا (سویل) خواهد داشت. آن‌ها در سویل روی تجربه‌های پیشگامانه کار خواهند کرد و همچنین یک هتل فوق‌العاده لوکس میزبان مسافران خواهد بود.

با توجه به پتانسیل این نوع جدید از گردشگری این شرکت انتظار رشد درآمد ۲۲۰ درصدی در پنج سال آینده دارد.

گفتنی است که پیش از این نیز وعده‌های برای برقراری این سفرهای فضایی در امارات و اسپانیا از اواخر سال ۲۰۲۳ داده شده بود. 

مطالب مرتبط:

دیدگاه