گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۰۰
گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳

دبی بلیط مجموعه‌ای گردشگری است که خدماتی ویژه به گردشگران ارائه می‌کند. در این مطلب درباره خدمات دبی بلیط و آمار عملکرد آن در نوروز ۱۴۰۳ بیشتر بخوانید.

 گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ تازه‌ترین خبری ‌است که در حوزه گردشگری به‌دست ما رسیده است و امروز قصد داریم تا ابعاد مختلف آن را بررسی کنیم. این گزارش به خدمات مختلف دبی بلیط و نحوه ارائه آن در ایام نوروز اشاره می‌کند. نکته‌ها و آمارهای ذکرشده در این گزارش رسمی می‌تواند برای بسیاری از آژانس‌های گردشگری و تهیه بلیط مفید باشد. پس اگر شما نیز می‌خواهید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری به‌دست بیاورید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آشنایی مختصر با دبی بلیط

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 1

مجموعه‌های زیادی وجود دارند که در ایران، بلیط برای تورهای مختلف و پروازهای خارجی می‌فروشند؛ اما دبی بلیط مجموعه‌ای معمولی نیست. کشور امارات و شهر دبی به‌عنوان جاذبه توریستی فوق‌العاده در جهان، در فاصله بسیار نزدیکی به ایران قرار دارد. در چنین موقعیتی، نیاز بود تا مجموعه‌ای پدید بیاید که بتواند به‌طور تخصصی روی این شهر توریستی و جاذبه‌های آن کار کند.

پلتفرمی که امروز می‌خواهیم گزارش عملکردش را بررسی کنیم، کامل‌ترین پلتفرم برای خرید بلیط‌های جاذبه‌های تفریحی در دبی و امارات است. در اغلب مواقع، مسافران می‌توانند بلیط‌های خود را با تخفیف‌های زیادی تهیه کنند و از خدمات باکیفیت و حرفه‌ای لذت ببرند.

یکی از ویژگی‌های مهم این پلتفرم، سیستم‌های اتوماسیون برای خرید خدمات مختلف است که سبب می‌شود تا مسافران بدون هیچ مشکلی خدمات مورد‌نیاز خود را از دبی بلیط تهیه کنند. ترکیب تخفیف‌های ویژه و پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته و خدمات مشاوره و برنامه‌ریزی سفر باعث شده است تا با پکیجی در ارائه تفریحات مربوط به شهر دبی روبه‌رو باشیم.

آمار مربوط به خدمات دبی بلیط در گزارش ۱۴۰۳

در گزارش عملکرد دبی بلیط‌، بخشی از آمار مربوط به خدمات این پلتفرم هستند که بهتر است در ابتدا بررسی شوند و در بخش اصلی گزارش، به‌سراغ آمار اصلی برویم.

همراهی دبی بلیط با مسافران در شرایط بحرانی آب‌وهوایی

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 2

یکی از ویژگی‌های جالب این پلتفرم قابلیت تغییر تاریخ بلیط‌ها یا لغوشان در شرایط آب‌وهوایی نامساعد یا تغییر برنامه سفر است که می‌تواند به مشتریان کمک زیادی کند. در ایام عید نیز، بسیاری از مشتریان به‌دلیل سیلی که در دبی رخ داد، ترجیح دادند تا بلیط‌های خود را لغو کنند که این اتفاق با موفقیت به‌واسطه پلتفرم دبی بلیط انجام یا تاریخ جایگزین برایشان تعیین شد.

پشتیبانی و برنامه‌ریزی سفر به‌وسیله دبی بلیط

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 3

طبق آمار، پشتیبانی دبی بلیط آمار رضایت ۸۹.۵ درصدی مشتریان را ثبت کرده است؛ پشتیبانی‌ای که ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته می‌تواند به شما خدمات ارائه دهند. حتی در ایام عید که طولانی‌ترین تعطیلات ایرانیان است، این پلتفرم توانست خدمات خودش را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد.

مشتریان این پلتفرم می‌توانند از مجموعه مشاوره رایگان دریافت کنند و برای سفر خود برنامه‌ریزی جامع و حرفه‌ای داشته باشند. این اتفاق در ایام عید نیز برای بسیاری از مشتریان رخ داد و در گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ کرد آن را می‌توان دید.

گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ چیست؟

پلتفرم دبی بلیط در ابتدای پاییز ۱۴۰۲ تاسیس شد. این یعنی در بازه حدوداً ۶ ماهه اطلاعات خوبی برای بررسی وجود دارد. این گزارش اطلاعات مختلف به‌دست‌آمده از رفتار مشتریان در این پلتفرم را به‌طور مفهوم ترجمه می‌کند و از آن نتایجی به‌دست می‌آورد که ممکن است برای خوانندگان جذابیت زیادی داشته باشد. در‌ادامه، با بررسی بخش‌های مختلف این اطلاعات با ما همراه باشید.

آیا در ایام نوروز افزایش بازدید برای دبی بلیط رخ داده است؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 4

در ایران ایام نوروز و شروع سال نو شمسی مهم‌ترین تعطیلات برای ایرانیان و طولانی‌ترین تعطیلات کل سال نیز محسوب می‌شود. طبیعی ‌است اگر اکثر مردم بخواهند در این زمان برای سفر برنامه‌ریزی‌هایی انجام دهند و در همین راستا، بازدیدهای پلتفرم‌های گردشگری افزایش یابد. بر اساس آمار گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، مجموع بازدید‌ها از پلتفرم دبی بلیط در سال ۱۴۰۲، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بازدید بوده است که طبق آمار هرچه ماه‌های جدیدتری بررسی می‌شود، نتیجه افزایشی‌تر می‌شود.

این رشد به‌احتمال قوی حاصل تلاش‌های تیم دیجیتال مارکتینگ این پلتفرم بوده که درکنار کمپین‌های مختلف توانسته است بازدید مناسبی را از گوگل و شبکه‌های اجتماعی دریافت کند. در ماه‌های ابتدایی آغاز فعالیت دبی بلیط، یعنی ماه‌های مهر و آبان و آذر، میزان بازدیدها از وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی این پلتفرم حدود ۵۰ هزار تا ۷۰ هزار بوده؛ اما در ماه‌های بعد این رقم به بیش از ۱۰۰ هزار بازدید افزایش پیدا کرده است.

نکته جالب‌تر این است که در فروردین ۱۴۰۳ با افزایش عجیب‌وغریب در آمارها روبه‌رو هستیم و بازدیدها از وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی این پلتفرم به ۲۵۰ هزار بازدید می‌رسد. رشد بیش ‌از ۲ برابری به‌خوبی نشان‌دهنده اهمیت تعطیلات نوروز و افزایش میزان تقاضا برای خدمات گردشگری در این ایام است.

در نوروز چه تعداد بلیط در دبی بلیط فروخته شده است؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 5

تا اینجا بررسی اطلاعات آماری به‌خوبی به ما نشان داد که در نوروز تقاضا تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند و بازدیدها نیز برای خدمات گردشگری بیشتر خواهد شد. این موضوع به‌خوبی می‌تواند برای آژانس‌های مختلف گردشگری حامل این نکته باشد که کمپین‌های خود را برای نوروز جدی‌تر دنبال کنند یا اگر در وب‌سایت خود و شبکه‌های اجتماعی مشکلات فنی دارند، با برطرف‌کردن آن‌ها رابطه کاربری را به اوج آمادگی برسانند تا کاربران از این بابت نیز مشکلی نداشته باشند.

بر اساس گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، این پلتفرم توانست در این ایام بیش‌ از ۲۰ هزار بلیط را بفروشد که شامل انواع تفریحات مختلف در کشور امارات می‌شدند. در‌مقایسه‌با ماه‌های پیش، حدود ۱۲۰ درصد افزایش نشان‌دهنده میزان تقاضا در این تاریخ و نیز میزان اعتماد کاربران به چنین پلتفرم‌های آنلاینی برای خرید خدمات مختلف گردشگری است.

به‌نظر می‌رسد که در آینده میزان اعتماد به خرید‌های آنلاین این‌چنینی بیشتر شود و بسیاری از مردم ترجیح دهند که بلیط خدمات مختلف را به‌روز رزرو و آنلاین تهیه کنند تا در مقصد خود برنامه‌‌ریزی‌شان دچار مشکل نشود.

بلیط‌ها در پلتفرم دبی بلیط از باجه ارزان‌تر هستند؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 6

در بخش قبلی از اعتماد به پلتفرم‌های آنلاین صحبت کردیم؛ اما در اغلب مواقع، این اعتماد با سوءاستفاده پلتفرم‌های مختلف به بی‌اعتمادی تبدیل می‌شود. زمانی که کاربران با خرید آنلاین بلیط و خدمات به محل آن جاذبه می‌روند، ازآنجاکه بلیطی را تهیه کرده‌اند که از خدمات مطلوب محرومشان می‌کند، باورشان را به این پلتفرم‌ها از دست می‌دهند.

بااین‌همه، در دبی بلیط انگار قاعده بازی تغییر کرده است. بر اساس آمار گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، نرخ بلیط در این پلتفرم ۱۵ درصد از باجه‌ها ارزان‌تر است که می‌تواند صرفه‌جویی مناسبی برای افرادی باشد که به‌دنبال برنامه‌ریزی پیش ‌از سفر هستند و می‌خواهند تاحدممکن از هزینه سفر‌های خارجی خود بکاهند.

طبق گزارش عملکرد دبی بلیط، ۵ میلیارد و ۳۱۱ میلیارد تومان در هزینه‌های مسافرانی صرفه‌جویی شده است که از این پلتفرم برای تهیه بلیط استفاده کرده‌اند. این مبلغ معادل ۵۳۰ مرتبه سفر هوایی از تهران به دبی و برعکس است. راحتی و سرعت خرید آنلاین درکنار مزیت تخفیف سبب شده است تا بسیاری ترجیح دهند به‌جای اینکه در باجه‌های خارجی وقت و هزینه خود را تلف کنند، با استفاده از چنین پلتفرمی از جاذبه‌های تفریحی کشور امارات لذت ببرند.

بانوان یا آقایان؟ کفه ترازوی خرید در دبی بلیط به‌نفع کدام سنگینی می‌کند؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 7

درادامه گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، به بررسی آمار جنسیت‌های مختلف در این پلتفرم می‌رسیم. به‌نظر می‌‌‌رسد که جذابیت‌های این پلتفرم توانسته است هر دو جنس را جذب کند و آمارها همچنین نتیجه‌ای را به ما نشان می‌دهند.

سهم خرید بانوان و آقایان از این پلتفرم به‌ترتیب ۵۵ و ۴۵ درصد بوده است. با اینکه کفه ترازو کمی به‌سمت خانوم‌ها متمایل است، باز‌هم آمارها نزدیک به یکدیگر هستند و تفاوت فاحشی را بین سفارش‌های جنسیت‌های مختلف نمی‌بینیم.

مسافران چه زمانی به خرید از دبی بلیط علاقه دارند؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 8

در گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، به آماری جالب می‌رسیم. حدود ۶۸ درصد از مسافران ترجیح می‌دهند که بلیط مراکز تفریحی خود را قبل ‌از سفر تهیه کنند. این آمار به‌خوبی نشان‌دهنده دو نکته است:

  • مسافران دوست دارند در سفر خود دغدغه بلیط نداشته باشند و بدانند که قرار است از چه مکان‌هایی دیدن کنند و به‌سراغ چه جاذبه‌هایی بروند.
  • تخفیف‌های دبی بلیط به‌اندازه کافی برای مسافران به‌صرفه بوده و آن‌ها را به خرید پیش ‌از سفر ترغیب کرده است. طبق آمار، به‌طور میانگین مسافران ۴٫۸ روز قبل از سفر بلیط‌های تفریحی خود را تهیه می‌کنند تا خیالشان از این بابت راحت باشد.

پرفروش‌ترین بلیط‌ها مربوط به چه مقاصدی در دبی هستند؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 9

دبی یکی از شهرهای توریستی مهم دنیاست؛ ازاین‌رو، مراکز تفریحی بسیار زیادی‌ دارد که اکثر آن‌ها در دنیا نظیر ندارند. بر اساس آمار پرفروش‌ترین مقاصد دبی که ایرانیان با تهیه بلیط از پلتفرم دبی بلیط از آن‌ها بازدید کرده‌اند، به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  • کشتی لوتوس با ۱۵۲۵ بلیط
  • دهکده جهانی با ۱۶۲۰ بلیط
  • تور سافاری دبی با ۲۴۸۳ بلیط
  • برج خلیفه ۳۰۴۴ بلیط
  • پارک آبی آتلانتیس با ۳۵۸۲ بلیط
  • موزه آینده با ۷۰۱۷ بلیط

تمام این جاذبه‌های گردشگری از مکان‌های مهم دبی هستند و برای اکثر گردشگران از سراسر جهان به‌اندازی جذابیت دارند که حداقل برای یک ‌بار هم که شده، به آن‌ها سر بزنند.

کدام تفریحات در دبی بلیط بیشترین رضایت را داشته‌اند؟

رپورتاژ رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 10

تور سافاری در صحرای دبی با نمره ۴٫۶ در وب‌سایت دومین تفریحی بوده که مسافران از آن بیشترین رضایت را داشته‌اند. سافاری به‌دلیل جذابیت‌های صحرا و گشت‌های پرهیجان روی شن‌ها به‌ یکی از تفریحات اصلی مسافران تبدیل شده و آنان از این تفریح رضایت بسیار زیادی داشته‌اند.

اولین تفریحی که ایرانیان بیشترین رضایت را از آن داشته‌اند، پارک آبی آتلانتیس با نمره ۴٫۸ از ۵ است. این پارک منظره‌های بی‌نظیری دارد که در دبی واقعا چشم‌نواز هستند؛ پارک آبی با پوشش جنگلی و سازه‌ای‌ شبیه‌ به هرم مایاها و سره‌سره‌های رنگی هیجان‌انگیز که می‌تواند هر کسی را سر ذوق بیاورد.

جدیدترین تفریح ایرانیان در دبی مربوط به کدام جاذبه است؟

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 11

 

همان طور‌که در بخش پرفروش‌ترین‌های گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ ملاحظه کردید، بلیط موزه آینده یکی از بلیط‌های پرفروش در بین جاذبه‌های دبی برای ایرانیان است. این موزه به‌دلیل جذابیت‌های خاص خود توانسته است به یکی از مقاصد اصلی مسافران تبدیل شود.

به‌طورکلی، موزه کانسپتی‌ است که به گذشته اشاره می‌کند؛ بنابراین، خود ترکیب موزه آینده نوعی جذابیت برای مسافران خواهد داشت. این موزه در چند طبقه ساخته شده و هر طبقه از آن به موضوع خاصی اشاره می‌کند که جذابیت‌های زیادی برای مسافران داشته است. فروش بیش‌ از ۷ هزار بلیط به‌خوبی محبوبیت آن را نشان می‌دهند.

آمار‌های جالب از گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 12

در گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳، آمارهای خاصی نیز به‌چشم می‌خورند. برای نمونه، یکی از مسافران تصمیم گرفته است در یک سفارش برای خودش و ۷۲ همراه دیگر بلیط تهیه کند. در پلتفرم دبی بلیط، ۱۵ نوع سرویس مختلف ارائه می‌شوند که در نوع خود بسیار جالب است. برخی از این تفریحات بسیار خاص هستند.

درمجموع، می‌توانیم بگوییم بیش‌ از ۱۰۰ تفریح در این وب‌سایت برای خرید بلیط حاضر هستند. فرایند خرید از دبی بلیط به‌قدری ساده شده است که از انتخاب تفریح تا صدور بلیط کمتر از ۴۵ دقیقه زمان خواهد برد.

چشم‌انداز پایانی گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 13

دبی بلیط در بخش پایانی گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ می‌گوید که قصد دارد تا با گسترش حوزه فعالیت خودش به دیگر مقاصد توریستی منطقه، خدمات جدیدی را به مشتریان خودش ارائه دهد. این مجموعه قصد دارد تا در آینده از فناوری‌هایی مثل هوش مصنوعی نیز کمک بگیرد تا آنالیز دیتا از کاربران بهتر انجام شود و خدمات در سطح بهتری به آن‌ها ارائه شوند.

جمع‌بندی

رپورتاژ گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ 14

در این مطلب، سعی کردیم که گزارش عملکرد دبی بلیط در نوروز ۱۴۰۳ را زیر ذره‌بین ببریم و ابعاد مختلف آن را بررسی کنیم. در گزارش یادشده، مطالب مفید زیادی یافت شد که می‌تواند برای آژانس‌های مسافرتی کاربردی باشد. به‌نظر می‌رسد که باید به نیازهای ایرانیان در تعطیلات رسمی طولانی مثل عید نوروز بیشتر توجه و تلاش شود تا خدمات موردنیاز برایشان مهیا شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه