کشف شگفت‌انگیز در مزرعه رییس جمهور آمریکا | میوه‌های ۲۵۰ ساله سالم‌ ماندند

احسان رستمی‌پور
احسان رستمی‌پور یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۶
کشف شگفت‌انگیز در مزرعه رییس جمهور آمریکا | میوه‌های ۲۵۰ ساله سالم‌ ماندند

۳۵ بطری ذخیره‌سازی میوه مربوط به قرن ۱۸ میلادی در آمریکا کشف شد.

باستان‌شناسان در محل اقامت و مزرعه سابق رئیس‌جمهوری جرج واشنگتن در مونت ورنون، مخزنی شامل ۳۵ بطری شیشه‌ای کشف کرده‌اند. 

در فاز اول پروژه حفاظت و مرمت این املاک، باستان‌شناسان کاوش‌های کوچک‌مقیاسی را در زیرزمین عمارت انجام دادند؛ در این کاوش‌ها دو بطری سالم تولید شده در اروپا مربوط به دهه‌های ۱۷۴۰ تا ۱۷۵۰ میلادی کشف شد.

کاوش‌های بیشتر در زیرزمین منجر به کشف پنج حفره ذخیره‌سازی شده که حاوی ۳۵ بطری مربوط به قرن ۱۸ میلادی است. محتویات ۲۹ بطری هنوز سالم است و شامل گیلاس‌ و نوعی گوجه‌فرنگی یا کشمش می‌شود.

کشف میوه‌های ۲۵۰ ساله در آمریکا

محتویات این بطری‌ها به دقت استخراج شده‌‌اند و کارشناسان در حال خشک کردن آن‌ها در آزمایشگاه باستان‌شناسی مونت ورنون هستند.

«جیسون باروز»، باستان‌شناس مونت ورنون، دراین‌باره می‌گوید:

این کشف فوق‌العاده ما را شگفت‌زده کرده است. میوه‌های داخل بطری‌ها به‌خوبی حفظ شده‌اند؛ میوه‌هایی که بیش از ۲۵۰ سال پیش چیده شده بودند. این بطری‌ها فرصتی نادری برای ما فراهم آورده‌اند تا دانشمان را درباره محیط قرن ۱۸ به‌ویژه روش‌های غذایی روستایی و نوع آشپزی آمریکایی گسترش دهیم. بطری‌ها و محتویات آن‌ها گواهی بر دانش و مهارت برده‌‌هایی است که برای مدیریت و تهیه غذا به این املاک آورده شده بودند؛ از جمله فردی به اسم دال، آشپزی که مارتا واشنگتن در سال ۱۷۹۵ به مونت ورنون آورد و مسئولیت نظارت بر آشپزخانه املاک را به او سپرد.

ساختمان فعلی عمارت این املاک حدود سال ۱۷۳۴ تحت نظارت آگوستین واشنگتن ساخته شد و پس از مرگ آگوستین در سال ۱۷۴۳ توسط برادر ناتنی بزرگ‌تر جرج واشنگتن، لارنس که میراث‌بر املاک بود، به مونت ورنون (به افتخار ادوارد ورنون) تغییر نام داد.

این املاک در سال ۱۷۶۱ میلادی به جرج واشنگتن منتقل شد و در چندین نسل متوالی از خانواده باقی ماند تا اینکه در سال ۱۸۵۸ توسط انجمن بانوان مونت ورنون تصاحب شد.

انجمن بانوان مونت ورنون که امروزه به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی حفظ آثار تاریخی (همچنین قدیمی‌ترین جامعه زنان میهن‌پرست در ایالات متحده) شناخته می‌شود، به حفظ و نگهداری املاک مونت ورنون ادامه می‌دهد.

مطالب مرتبط:

منبع heritagedaily

دیدگاه