معاون حقوقی ریاست جمهوری: اطلاعی از فرش‌های مفقودی سعد‌آباد نداریم!

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۰
معاون حقوقی ریاست جمهوری: اطلاعی از فرش‌های مفقودی سعد‌آباد نداریم!

معاون حقوقی ریاست جمهوری با تاکید بر مفقودی فرش‌ها از نداشتن اطلاعات از وضعیت آن‌ها خبر داده است.

معاون حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد که از ۴۸ تخته فرش سرقت شده کاخ سعد آباد هیچ فرشی پیدا نشده و تحویل ما داده نشده است.

 محمد دهقان در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:

پرونده فرش‌های نفیس کاخ سعد آباد مفتوح است و رای صادر نشده است. قاضی به جدیت در حال پیگیری پرونده است. از ۴۸ تخته فرش سرقت شده هیچ فرشی پیدا نشده و تحویل ما داده نشده است. تقاضای ما این است که اگر فرشی پیدا شده است، آن را به ما تحویل بدهند تا به کاخ سعدآباد بدهیم.

همچنین روز گذشته معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده مفقودی فرش‌ها گفت:

طبق اطلاعاتی که ما از پرونده داریم و پیگیری‌هایی که از قضات پرونده به‌صورت مداوم داشته‌ایم، هنوز از سرنوشت ۴۸ تخته فرش مفقودی خبری در دسترس نیست.

محمدهادی عبادی در گفتگویی با اشاره به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده فرش‌های سعد آباد که در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ مفقوده شده است، مبنی بر اینکه برخی از فرش‌هایی که مدعی شدند، سرقت شده در سایر دستگاه‌های دولتی پیدا شدند که نشان می‌دهد سرقتی رخ نداده است، گفت:

اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضائیه با اطلاعات ما از پرونده متفاوت است.

عبادی با تاکید بر اینکه مطمئن هستیم این پرونده با جامعیت و عدالت کامل در دادسرای ویژه روحانیت بررسی خواهد شد، افزود:

خوشبختانه رسیدگی به پرونده در مرجع قضایی صالحه از سرعت خوبی برخوردار است و اسناد و مدارک مناسبی دال بر قطعیت مفقودی فرش‌ها و علم و عمد از سوی متهمان و مرتکبان آن به‌دست آمده است.

وی با بیان اینکه پرونده از حساسیت خاصی برخوردار است و هرگونه اظهار نظری ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد و پرونده را از روال عادی خارج کند، تاکید کرد:

هدف غایی دولت از پیگیری پرونده، استرداد فرش‌های نفیس و جلوگیری از تضییع بیت‌المال است و در این مسیر معاونت حقوقی تمام تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت و با مرجع قضایی همکاری خواهد کرد. تاکنون هیچ اثری از فرش‌ها به دست نیامده است و اگر نشانه‌ای از فرش‌های مفقود شده به دست آید، بلافاصله فرش‌ها به کاخ سعدآباد منتقل می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع ایلنا

دیدگاه