مرمت برج قابوس لنگ ۲۳ میلیارد تومان!

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۰
مرمت برج قابوس لنگ ۲۳ میلیارد تومان!

برج گنبد قابوس برای مرمت به ۲۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نیاز مرمت میراث جهانی گنبد قابوس به حدود ۲۳ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

 محمدجواد ساوری در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به‌منظور توسعه و تقویت زیرساخت‌های گردشگری، پیگیری اعتبارات و احیای آثار شاخص میراث فرهنگی استان برگزار شد، گفت:

یکی از موضوعات بسیار مهم شهرستان گنبد کاووس تخصیص اعتبارات موردنیاز به‌منظور تکمیل موزه بزرگ گنبد کاووس است. میراث جهانی گنبد قابوس یک بنای ارزشمند فاخر جهانی و افتخار ما ایرانیان است.

او با اشاره به اینکه طرح مطالعات میراث جهانی گنبد قابوس اجرایی شده است، بیان کرد:

مرمت میراث جهانی گنبد قابوس حدود ۲۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. از محل اعتبارات سفر ۱۲ میلیارد تومان برای این اثر شاخص میراث فرهنگی مصوب شد که انتظار می‌رود این رقم به‌صورت کامل تخصیص یابد تا بخشی از مرمت این اثر عملیاتی شود.

ساوری در ادامه بیان کرد:

احیای دیوار بزرگ گرگان یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان و تاریخ‌دوستان کل کشور است که انتظار داریم با دستور وزیر میراث فرهنگی هرچه زودتر ثبت جهانی شود و احیا آن به‌عنوان اولویت در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گیرد.

او تصریح کرد:

تعیین حریم دیوار بزرگ گرگان مسئله مهمی در راستای احیا و حفاظت از این اثر ارزشمند است و انتظار می‌رود معاونت میراث فرهنگی کشور با دستور وزیر میراث فرهنگی موارد اصلاحی و موردنیاز در این حوزه را اجرایی کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه