موانع سرمایه‌گذاری و اشتغال در گردشگری رفع می‌شوند

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۰۴
موانع سرمایه‌گذاری و اشتغال در گردشگری رفع می‌شوند

وزیران میراث و اقتصاد از رفع موانع سرمایه‌گذاری و اشتغال در حوزه گردشگری خبر دادند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:

امروز آیین‌نامه مهمی درباره گردشگری تصویب شد. این آیین‌نامه می‌تواند راه را برای سرمایه‌گذاری و رفع موانع در حوزه گردشگری بسیار تسهیل کند.

عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت:

یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد این است که قوانین خوبی را تصویب می‌کنیم؛ اما در رویه و روش‌ها همیشه مشکل داریم. سال‌ها است که این موضوع را به‌عنوان آسیب‌های قانون‌گذاری کشور مطرح می‌کنم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد:

امروز آیین‌نامه مهمی درباره گردشگری تصویب شد که کار بسیار مفصلی است و با همکاری وزارت اقتصاد و در راستای تسهیل کسب و کار انجام شده است.

او تصریح کرد:

موانع بسیاری برای سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه گردشگری در رویه‌های گذشته وجود داشته است که خوشبختانه با رای قاطع دولت تصویب شد. این آیین‌نامه می‌تواند راه را برای سرمایه‌گذاری و رفع موانع در حوزه گردشگری بسیار تسهیل کند.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد نیز درباره این موضوع گفت:

امروز در هیئت وزیران اولین مصوبه حذف شرایط سخت و دشوار مصوب شد. طبق مصوبه امروز ۱۵ مورد از مصوبه پیشین دولت‌های قبل حذف شد و راه برای فعالین اقتصادی باز شد.

وزیر اقتصاد افزود:

مجوز‌های دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری حداقل سابقه، مدرک، مساحت دفتر و عبارت محل مناسب که می‌توانست برای فعالین اقتصادی سلیقه‌ای مانع ایجاد کند، حذف شد و همچنین برای مجوز‌های راهنمای گردشگری حداقل سن و سابقه حذف شده است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه