چاله هوایی یک کشته در خطوط هوایی سنگاپور برجای گذاشت

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۱
چاله هوایی یک کشته در خطوط هوایی سنگاپور برجای گذاشت

تلاطم هواپیما به‌دلیل چاله هوایی منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۳۰ نفر شد.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی سنگاپور که روز سه‌شنبه از لندن به هوا برخاسته بود، به‌دلیل تلاطم شدید ناشی از چاله هوایی مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شد.

به گفته مقامات محلی، یک نفر در پی این حادثه جان باخته است؛ رسانه‌های محلی نیز پس از فرود هواپیما از زخمی شدن چند نفر دیگر خبر دادند.

هواپیمایی سنگاپور مشخص نکرد که مصدومیت‌ها و نیز مرگ یکی از مسافران در چه زمانی رخ داده است.

با این حال، فردی از میان مسافران این پرواز به خبرگزاری رویترز گفت که تلاطم ناشی از تکان‌های شدید پس از قرار گرفتن هواپیما در چاله هوایی، سبب شد تا افرادی که کمربند ایمنی نبسته بودند، به‌سمت بالا پرت شوند و به‌شدت به محفظه‌های بالای سر صندلی‌ها برخورد کنند.

رسانه‌های تایلندی از دست‌کم ۳۰ مصدوم در این حادثه خبر می‌دهند؛ این در حالی است که هواپیمایی سنگاپور هنوز تعداد مصدومان را مشخص نکرده است.

شرکت هواپیمایی سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ این شرکت با ۲۱۱ مسافر و ۱۸ خدمه از لندن عازم این کشور بود و در مسیر به‌دلیل تلاطم شدید ناشی از چاله هوایی مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شد.

طبق داده‌های وب‌سایت FlightRadar24، هواپیمای سنگاپوری پس از حدود ۱۱ ساعت پرواز پس از بلند شدن از فرودگاه لندن، در حالی که به تایلند نزدیک می شد، ظرف مدت پنج دقیقه به سرعت ۶,۰۰۰ پا کاهش ارتفاع داد.

یک مسئول فرودگاه بانکوک در گفت‌وگو با رویترز، جان باختن یکی از مسافران این پرواز را تایید کرد؛ اما نتوانست تعداد کل مصدومان را مشخص کند.

مطالب مرتبط:

منبع euronews

دیدگاه