یادگار سربازان بی‌حوصله در «کلید انگلستان» | صحنه اعدام ناپلئون را قلم زدند

احسان رستمی‌پور
احسان رستمی‌پور یکشنبه، ۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۲
یادگار سربازان بی‌حوصله در «کلید انگلستان» | صحنه اعدام ناپلئون را قلم زدند

سربازان یک قلعه تاریخی در ۲۳۰ سال پیش، اثر تاریخی برجای گذاشتند.

سربازان در برج دیده‌بانی قلعه دوور انگلستان، احتمالا از سر بی‌حوصلگی با نیزه‌های خود شروع به حکاکی روی در چوبی کردند؛ رفتاری همه‌گیر که همه سربازان بالای برج برای فرار از کسالت نگهبانی به آن روی می‌آوردند. اینک نقش و نگارهای سربازان قلعه دوور از زیر رنگ‌ها کشف شده و توجه‌ها را به خود جلب کرده است؛ برخی از نقوش این سربازان قدمتی بیش از ۲۳۰ سال دارد. 

پروژه حفاظت از یک در چوبی با سبک معماری گرجی در قلعه تاریخی دوور انگلستان، منجر به کشف نقش و نگارهای تاریخی حک شده توسط سربازان روی آن شد. قلعه تاریخی دوور که مربوط به قرون‌وسطا است، بیش از ۹۰۰ سال گذرگاه دریایی بین انگلستان و فرانسه بوده و به همین علت به «کلید انگلستان» معروف است. 

به قدرت رسیدن ناپلئون در فرانسه باعث شد بخش دفاعی قلعه دوور انگلستان بازسازی شود و در این بازسازی یک پادگان دائمی برای نگهبانی سربازان از ساحل انگلستان در این قلعه ایجاد شد. 

حالا پروژه حفاظتی قلعه دوور منجر به کشف این در چوبی ارزشمند با نقوش خاص و عجیب روی آن شده است. 

قلعه دوور انگلستان

پل پتیسون، مورخ ارشد در حوزه میراث انگلستان درباره این کشف عجیب می‌گوید:

بالا رفتن از نردبان و رسیدن به طبقه بالایی برج سنت جان، منجر به دیدن این کنده‌کاری‌های چشمگیر روی در چوبی و این کشف شگفت‌انگیز شد. این نقوش به ما امکان می‌دهند نگاهی اجمالی به وضعیت فکری و ذهنی سربازان به‌ویژه در آن دوران خاص داشته باشیم.

برج سنت‌جان که در خندق بزرگ بریونی قلعه دوور قرار دارد، شامل پادگانی متشکل از ۶ تا ۱۲ سرباز برای حفاظت از بخش آسیب‌پذیر شمالی قلعه بوده است. کارشناسان معتقدند که احتمالا این سربازان با استفاده از سر نیزه یا چاقو این خطوط و تصاویر را روی در چوبی حک کردند. 

قلعه دوور انگلستان

قدیمی‌ترین تصویر روی این در مربوط به سال ۱۷۸۹ میلادی و جدیدترین آن مربوط به سال ۱۸۵۵ میلادی است. این خطوط که کارشناسان آن‌ها را گرافیتی می‌خوانند، شامل حکاکی‌های مختلف از حروف است؛ اما تصویر بر دار شدن یک فرد با یونیفرم نظامی و کلاه دو شاخ بر سر، توجه کارشناسان را جلب کرده است. آن‌ها معتقدند این صحنه اعدام یا نقش زدن یکی از صحنه‌های اعدام در قلعه دوور بوده یا یکی از سربازان اعدام شدن ناپلئون را تخیل و تصویر کرده است.

مطالب مرتبط:

منبع heritagedaily

دیدگاه