ضرغامی: موزه ملی ایران کم از لوور نیست

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۷
ضرغامی: موزه ملی ایران کم از لوور نیست

وزیر میراث فرهنگی معتقد است موزه ملی ایران کم از لوور ندارد.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به بهای اندک بلیط موزه‌ها در کشور گفت:

موزه ملی ایران کم از «لوور» نیست.

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، درباره افزایش ناگهانی نرخ بلیط موزه‌های کشور از روز اول سال به «مهر» گفت:

نرخ ۳۰ هزار تومان برای ورود به موزه هیچ رقمی نیست. در هیچ کجای دنیا ۳۰ هزار تومان ورودی موزه نیست. این هزینه برای بهسازی و مرمت و احیای موزه‌ها صرف می‌شود. این نرخ باید در سال‌های گذشته زیاد می‌شد؛ اما این اتفاق نیفتاد. رقم هم زیاد نبود. با این حال برای آژانس‌هایی که از قبل تور رزرو کرده بودند، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی گفت:

خیلی از گروه‌ها هم هستند که برای ورود به موزه‌ها تخفیف می‌گیرند. تعداد آن‌ها هم کم نیست و این افزایش در حالی بوده که اکنون بلیط سینما ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان است.

ضرغامی گفت:

کاخ سعدآباد در سال گذشته هفت میلیارد تومان فقط پول آب داده است. حتی ساماندهی رود دربند که از کاخ سعدآباد می‌گذرد جزو وظیفه ما شده است و باید آنجا را هم پاکسازی کنیم. آنجا ۳۰۰ پرسنل دارد و باید ۲۶ کاخ مدیریت شود. این‌ها رقم‌های بالایی است. افزایش نرخ بلیط بخش کوچکی از این هزینه‌ها را جبران می‌کند. این نرخ هنوز نسبت به موزه‌های کشورهای دیگر خیلی کم است. البته ما نمی‌خواهیم با ورودی موزه لوور که ۲۲ یورو است مقایسه کنیم؛ ولی این کجا و بلیط موزه‌های ما کجا، در حالی که وقتی کسی به موزه ملی ایران می‌رود، می‌بیند ما در این موزه چیزی از موزه لوور کمتر نداریم.

مطالب مرتبط:

منبع مهر

دیدگاه