کشف دیوارنگاره‌های شگفت‌انگیز در پمپئی

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۷
کشف دیوارنگاره‌های شگفت‌انگیز در پمپئی

باستان‌شناسان با کاوش در ویرانه‌های شهر باستانی «پمپئی»‌ مجموعه‌ای از نقاشی‌های دیواری خیره‌کننده را کشف کردند.

یک اتاق ضیافت مملو از نقاشی‌های دیواری سالم که شخصیت‌های الهام‌گرفته از جنگ «تروا» را به تصویر می‌کشد، در میان ویرانه‌های پمپئی کشف شده است و باستان‌شناسان آن را به‌عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین اکتشافاتی توصیف کرده‌اند که تاکنون در این محوطه باستان‌شناسی در جنوب ایتالیا به نتیجه رسیده است.

«ان‌بی‌سی»‌ نوشت این اتاق به‌دلیل رنگ دیوارهای آن به نام «اتاق سیاه»‌ شناخته می‌شود و دیوارهای آن با نقاشی‌هایی تزیین شده است که اساطیر یونانی را به تصویر می‌کشد. از جمله این نقاشی‌ها به صحنه‌ای از نخستین ملاقات «هلن» با «پاریس» شاهزاده «تروا»‌ می‌توان اشاره کرد. بر اساس افسانه یونانی، فرار این زوج باعث جنگ تروا در سده ۱۲ پیش از میلاد شد.

پمپئی

در یکی دیگر از نقاشی‌های این اتاق ضیافت «آپولون»‌،‌ یکی از ایزدان یونان باستان در کنار «کاساندرا»‌ یکی از شخصیت‌های اسطوره‌ای یونان باستان به تصویر کشیده شده است. برای سیاستمداران ثروتمند و صاحبان مشاغل، یک نقاشی کلاسیک حرفه‌ای که در آن حیوانات نیز به تصویر کشیده شده‌اند، موضوعی مهم و مورد توجه در هنگام پذیرایی از مهمانان بود. «پمپئی» و «هرکولانیوم»‌ که در نزدیکی آن واقع شده بود،‌ تفرجگاه‌های ساحلی موردعلاقه رومی‌های ثروتمند بودند که بر اثر فوران آتش‌فشانی در سال ۷۹ میلادی ویران شدند.

پمپئی

این اتاق ضیافت که طول آن به ۱۵ متر و عرض آن به ۶ متر می‌رسد،‌ در جریان کاوش منطقه «رجیو IX» در پمپئی کشف شده است که پیش‌تر بررسی نشده بود. نقاشی‌های دیواری که در این اتاق کشف شده‌اند، به‌اندازه‌ای در وضعیت خوبی قرار دارند که برخی حدس می‌زنند ممکن است نقاشی‌ها درست قبل از فوران آتش‌فشان نقاشی شده باشند.

این کشف اخیر نشان می‌دهد هنوز بخش قابل‌توجهی از پمپئی مدفون است. باستان‌شناسان هنوز بیش از یک‌سوم پمپئی را کاوش نکرده‌اند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه