دوم فروردین روز شلوغ میراث فرهنگی | حافظیه و تخت جمشید در صدر بازدیدها

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۰
دوم فروردین روز شلوغ میراث فرهنگی | حافظیه و تخت جمشید در صدر بازدیدها

حافظیه و تخت جمشید بیشتر بازدیدهای نوروزی را دارند.

 روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از فروش ۶۸۹,۲۱۹ قطعه بلیط برای موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه در روز دوم فروردین‌ماه جاری خبر داد. 

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی تعداد ۴۹۴,۴۱۷ بازدیدکننده در این روز از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی بازدید کردند.

بر اساس پایش انجام شده از آمار روز دوم فروردین، استان‌های فارس (۱۱۰ هزار و ۸۷۷ نفر)، اصفهان (۵۴ هزار و ۲۶۶ نفر)، تهران و موزه‌های ستادی (۳۷ هزار و ۶۵۷ نفر)، خوزستان (۲۰ هزار و ۹۰۵ نفر) و خراسان رضوی (۱۸ هزار و ۵۴۶ نفر)، استان‌های پرمخاطب به‌لحاظ بیشترین میزان بازدیدکننده هستند.

در میان موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی در سراسر کشور از لحاظ بیشترین تعداد بازدیدکننده هم حافظیه با ۳۲ هزار و ۹۰۸ مخاطب، رتبه نخست را داراست. پس از آن پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با ۲۴ هزار و ۴۷۵ نفر، سعدیه با ۱۸ هزار و ۹۰۶ نفر، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با ۱۵ هزار و ۴۸۰ نفر، باغ فین با ۱۳ هزار و ۲۳۰ نفر، کاخ‌موزه چهلستون با ۱۲ هزار و ۵۲۳ نفر، پاسارگاد با ۱۱ هزار و ۳۲۷ نفر، عمارت عالی‌قاپو با ۱۱هزار و ۲۴۰ نفر، ارگ کریم‌خانی با ۱۱ هزار و ۱۵ نفر و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با ۱۰ هزار و ۵۱۱ نفر، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در استان تهران، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با تعداد ۱۵ هزار و ۴۸۰ نفر بازدیدکننده و تعداد  ۶۷ هزار و ۲۱۲ بازدید، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با ۱۰ هزار و ۵۱۱ نفر بازدیدکننده و ۶۱ هزار و ۹۸۸ بازدید، مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران با ۸ هزار و ۹۸ نفر بازدیدکننده و ۳۳ هزار و ۸۹بازدید، موزه ملی ایران با ۲ هزار و ۴۰۲ نفر بازدیدکننده و ۴ هزار و ۸۰۴  بازدید، به‌ترتیب دارای بیشترین بازدیدکننده و میزان بازدیدها بوده‌اند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه