بازگشایی برج ایفل پس از یک هفته اعتصابات کارگری

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند دوشنبه، ۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷
بازگشایی برج ایفل پس از یک هفته اعتصابات کارگری

درهای برج ایفل پس از نزدیک به یک هفته تعطیلی به‌دلیل اعتصاب کارکنانش، به روی بازدیدکنندگان بازگشایی شد.

برج ایفل که از هفته گذشته به‌دلیل اعتصاب کارکنانش تعطیل شده بود، در نهایت و به‌دنبال توافق اتحادیه‌های کارکنان و مدیریت این بنای تاریخی، پس از ۶ روز، بار دیگر به روی بازدیدکنندگان گشوده شد. کارکنان این جاذبه توریستی مهم در فرانسه خواستار افزایش حقوق خود متناسب با درآمد حاصل از فروش بلیط و همچنین بهبود شرایط نگهداری از این بنای تاریخی شده بودند.

این سازه ٣‬٣‬٠ متری که یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد گردشگری جهان است، پس از اعتصاب کارکنان و تعطیلی ۶ روزه، سرانجام با وعده سرمایه‌گذاری ٣‬٨‬٠ میلیون یورویی تا سال ٢٠٣‬١ برای نوسازی برج، بازگشایی شد.

به نقل از ایندیپندنت، از آنجا که یکی دیگر از عوامل نارضایتی کارکنان برج ایفل، دستمزهای پایین و نامتناسب با درآمد حاصل از فروش بلیط بوده است، مذاکراتی درباره افزایش حقوق کارکنان این سازه تاریخی نیز در هفته جاری آغاز شده و انتظار می‌رود ماه آینده نهایی شود.

بلندترین سازه موجود در پایتخت فرانسه که معمولا در تمام روزهای سال به روی گردشگران باز است، سال گذشته نیز در جریان اعتراضات گسترده در سراسر فرانسه علیه طرح دولت برای اصلاح سیستم بازنشستگی، به‌صورت کم‌سابقه‌ای به‌مدت ١٠ روز تعطیل شده بود.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه