ابراهیم رئیسی:‌ حضور گردشگران را در ایران تسهیل کنید

احسان رستمی‌پور
احسان رستمی‌پور دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۹
ابراهیم رئیسی:‌ حضور گردشگران را در ایران تسهیل کنید

رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح نمایشگاه گردشگری بر تسهیل ورود گردشگران به ایران تاکید کرد.

ابراهیم رئیسی در آیین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت:

اینکه دولت‌ها بسیار تاکید دارند نسبت به توسعه و فعال شدن گردشگری در کشورهای خود برای این است که پیشران و شتاب‌دهنده اقتصادی است. جذب سرمایه‌داران در حوزه گردشگری باید به‌گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران احساس کنند سرمایه آن‌ها تضمین شده است و این سرمایه به او بر می‌گردد.

رئیسی موضوع گردشگری را یکی از بحث‌های مهم در حوزه اقتصادی دانست و گفت:

گردشگری شتاب‌دهنده اقتصاد کشورها است. اگر بخواهیم در اقتصاد تک‌محصولی نباشیم و فقط به نفت اتکا نکنیم، یکی از حوزه‌های مهم، توجه به گردشگری است. افراد زیادی تمایل دارند از طبیعت زیبا و آثار تمدنی و فرهنگی ایران اسلامی بازدید کنند؛ اما برخی قصد دارند با ایران‌هراسی این افراد را منصرف کنند. اما مسئولان وظیفه دارند که حضور گردشگران را در ایران تسهیل و آسان کنند.

رئیس‌جمهوری، لغو روادید گردشگری را یکی از اقدامات مهم انجام شده در کشور اعلام کرد و گفت:

لغو روادید گردشگری زمینه بسیار خوبی برای توسعه فراهم کرده است. رشد صنعت گردشگری القائات دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد و موجب ارائه تصویر درست از ایران خواهد شد.

وی با بیان اینکه «ما در کنار گردشگری طبیعی و فرهنگی، گردشگری سلامت نیز داریم» ادامه داد:

ایران در حوزه پزشکی حرف اول را می‌زند، هم در تجهیزات پزشکی و فعالیت‌های دانش‌بنیان و هم در تولید دارو که بیش از ۹۸ درصد مورد نیاز در داخل تولید می‌شود، هم نیروهای کارآزموده و متخصص که دستان توانای آن‌ها می‌تواند به اذن پروردگار سلامت را به بیماران برگرداند. ۲۷۷ مرکز درمانی کشور آماده پذیرش گردشگران سلامت است. بسیاری از کشورهای منطقه برای درمان، جمهوری اسلامی ایران را به اروپا ترجیح می‌دهند. آن‌ها درمان در جمهوری اسلامی ایران را ارزان‌تر، سهل‌تر و موثرتر می‌دانند.

رئیس‌جمهوری گفت:

پارک‌های علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران برای پژوهشگران و دانشمندان، می‌تواند یکی از جاذبه‌های گردشگری باشد که موجب فعال شدن گردشگری می‌شود.

وی افزود:

تمام ایران اسلامی زمینه توسعه گردشگری را دارد و از همه استانداران و وزرا می‌خواهم که به حوزه گردشگری به‌عنوان اقتصاد پیشران و شتاب‌دهنده سایر حوزه‌های اقتصادی توجه کنند.

رئیسی گفت:

اینکه برخی بهانه می‌آورند که اگر بخواهیم گردشگری را توسعه بدهیم، پس در اصول و مبانی تجدیدنظر کنیم، کاملا نادرست است. امروز جاذبه‌های بسیاری در ایران وجود دارد که با حفظ همین اصول و مبانی، گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند

رئیس‌جمهوری تسهیل رفت‌وآمد، اسکان در جای مناسب و تغذیه در توسعه گردشگری را بسیار با اهمیت دانست و گفت:

کسی که به ایران اسلامی سفر می‌کند، باید از لحظه ورود تا لحظه خروج احساس آرامش کند. نحوه برخورد با گردشگران در کشور بسیار اهمیت دارد تا گردشگر احساس آرامش داشته باشد. توسعه گردشگری می‌تواند تصاویر نادرستی که از ایران اسلامی در برخی رسانه‌ها ساخته شده را به تصاویر صحیح و دقیق تغییر دهد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه