آغاز اعزام عمره از تهران

نادر نینوایی
نادر نینوایی دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۱
آغاز اعزام عمره از تهران

با اعلام رئیس سازمان حج و زیارت کاروان‌های نخست عمره از استان تهران اعزام می‌شوند.

سیدعباس حسینی در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، از وضعیت ازسرگیری سفرهای عمره و ظرفیت آماده‌شده در دو شهر مکه و مدینه برای آغاز سفرهای زائران عمره گزارش داد.

او با بیان اینکه ثبت‌نام مقدماتی و گروه‌بندی زائران در روزهای آینده اعلام خواهد شد، گفت:

با بانک‌های عامل برای واریز وجوه زائران هماهنگی انجام شده است و کاروان‌های نخست از استان تهران خواهند بود.

نمایندگان اعزامی سازمان حج و زیارت به عربستان نیز در این نشست با تشریح آخرین اقدامات انجام شده درباره حج تمتع آینده و سفرهای عمره، از تهیه اقلام تدارکاتی، انعقاد قرارداد با آشپزخانه‌ها و استراحتگاه‌های بین‌راهی و مذاکرات انجام شده با شرکت‌های خدمات‌دهنده در مشاعر و همچنین پایان اجاره مسکن حج آینده در مدینه و تامین بیش از ۹۰ درصد آن در مکه خبر دادند.

همچنین گزارش شد برای عمره ۱۱ هتل در مدینه و ۶ هتل در مکه نهایی شده و پیش‌بینی برای اعزام زائران در ماه شعبان (بهمن ـ اسفند) هم در حال پیگیری است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیش‌تر اعلام کرده بود اعزام عمره از دی‌ماه آغاز خواهد شد. او همچنین با توجه به آغاز باتاخیر عمره برای زائران ایرانی، از نمایندگان ایرانی درخواست کرده بود در ماه‌های شعبان و رمضان نیز اعزام زائران ایرانی با حجم بیشتری ادامه داشته باشد.

در حال حاضر حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در نوبت عمره هستند. سازمان حج و زیارت هنوز اولویت‌ها و تعداد زائران اعزامی را مشخص نکرده است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه