انعقاد قرارداد برای به‌کارگیری ۱۵۰۰ اتوبوس گردشگری در تهران

نادر نینوایی
نادر نینوایی چهار شنبه، ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۹
انعقاد قرارداد برای به‌کارگیری ۱۵۰۰ اتوبوس گردشگری در تهران

شهرداری تهران قصد دارد ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس را در حوزه گردشگری و در سطح شهر تهران فعال کند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران به انعقاد قرارداد به‌منظور تأمین ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در حوزه گردشگری اشاره کرد و با تاکید بر خدمات‌رسانی به اقشار خاص در حوزه گردشگری، خبر داد که در نظر دارد به اقشار خاصی که خودشان نمی‌توانند در برنامه‌های گردشگری شرکت کنند، خدمات‌دهی کنیم.

امیر قاسمی دراین‌باره که آیا تهران به مقصد گردشگری برای شهروندان و گردشگران تبدیل شده است؟ اظهار کرد:

برای اینکه تهران به مقصد گردشگری تبدیل شود، به یکسری زیرساخت نیاز است، اما در حال حاضر جذابیت‌های گردشگری این شهر برای ساکنان پایتخت و همچنین شهرهای اقماری قابل‌توجه است.

وی ادامه داد:

این مسئله را می‌توان با اشاره به تورهایی که در روزهای تعطیل در محدوده تاریخی شهر تهران برگزار می‌شود، تایید کرد. به رغم اینکه مسیرهایی گردشگری که در بافت تاریخی وجود دارد تا قبل از امسال تنها در عید نوروز فعال بودند، اکنون درخواست‌ها برای گذاشتن لیدر در این مسیرها افزایش یافته است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران تاکید کرد:

بیشترین بازخوردی که برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی داریم، مربوط به منطقه ۱۲ است. در حال حاضر همکاران ما در حوزه گردشگری در سرای کاظمی مستقر شده‌اند تا بتوانند به‌صورت روزانه به مراجعه‌کنندگان پاسخ دهند. بعد از منطقه ۱۲ بیشترین درخواست بازدید از برج میلاد تهران است.

تاکید بر گردشگری آسان و ارزان

قاسمی با تاکید بر گردشگری آسان و ارزان، بیان کرد:

در مورد بازدید از بافت تاریخی تهران در منطقه ۱۲ آمادگی داریم که برای نهادها تور رایگان برگزار کردیم.

وی یادآور شد:

اتفاقی که امسال مهرماه برای نخستین بار در شهر تهران روی داد این بود که تورهای دانشجویی برای دانشجویایی که برای بار اول وارد شهر تهران شده بودند را برگزار کردیم که بازخورد خوبی داشت. همچنین قرار است تا با دانشگاه علامه طباطبایی تورهای ویژه‌ای را به‌زودی برگزار کنیم. این دانشگاه از قوی ترین کرسی های گردشگری است، به‌طوری که نشست‌های خوب علمی در این دانشگاه برگزار می‌شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه به سیرک آذربایجان که با حضور ۴ کشور برگزار می‌شود، اظاره کرد و گفت:

در کنار این سیرک می‌توان از ظرفیت شهربازی بسیج بهره برد. همان طور که می دانید شهربازی بسیج بزرگترین چرخ‌فلک سرپوشیده و دارای امکانات کشور را در خود جای داده است، به‌طوری که برای هرکدام از کابین ها سیستم تهویه هوا تعبیه شده است.

انعقاد تفاهم نامه با سیرک آذربایجان

وی با بیان اینکه شهروندان تهرانی در فصل سرما می‌توانند از برنامه‌های متنوع سیرک آذربایجان که حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه برنامه است، استفاده کنند، گفت:

در این سیرک در هر سانس آن برای ۷۰۰ نفر امکان پذیرایی وجود دارد.

قاسمی ادامه داد:

هماهنگی‌های اولیه برای انعقاد تفاهم‌نامه با مجموعه سیرک آذربایجان انجام شده تا شهروندان بتوانند از این سیرک با قیمت مناسب استفاده کنند. به‌طوری که مناطق بتوانند برای بازدید از این سیرک تورهایی را برگزار کنند.

ایجاد مسیر کوهپیمایی در جنوب شهر تهران

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران همچنین به کوهپیمایی در تهران اشاره و بیان کرد:

در راستای افزایش مسیرهای کوهپیمایی در ۶ ماهه اول سال، مسیر کوهپیمایی راگا را احیا کردیم که به‌شدت مورد استقبال قرار گرفت. در گذشته مسیرهای کوهپیمایی اوین، درکه و دربند را در تهران داشتیم؛ به‌طوری که مردم جنوب تهران مجبور بودند برای کوهپیمایی به شمال پایتخت بروند، اما اکنون مجموعه راگا توانسته ظرفیت خوبی ایجاد کند.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی در پایان با اشاره به تعاملات بین‌شهری در حوزه گردشگری، تاکید کرد:

با توجه به شهر زیرزمینی در نوش آباد به‌عنوان جاذبه گردشگری و جذب گردشگر خارجی، به‌دنبال جذب گردشگر متقابل برای پایتخت هستیم.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه