آکواریوم بزرگ مقیاس در مشهد ایجاد می‌شود

نادر نینوایی
نادر نینوایی چهار شنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۰
آکواریوم بزرگ مقیاس در مشهد ایجاد می‌شود

شهرداری مشهد قصد دارد آکواریومی بزرگ در این شهر ایجاد کند.

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد از امضای تفاهم‌نامه‌ای با یکی از مدیران اصفهانی با هدف ایجاد یک آکواریوم بزرگ در مشهد خبر داد.

امیر رمضانی در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای ایجاد آکواریوم بزرگ مقیاس در مشهد، اظهار کرد:

چنین آکواریوم بزرگی تنها در کیش و اصفهان وجود دارد. ظاهرا اصفهان در دهه ۹۰ به‌صورت BOT توسط یک شرکت ترکیه‌ای آکواریومی را ساخته است و در بازه زمانی که با هم قرارداد داشتند، بهره‌برداری را انجام دادند.

وی اضافه کرد:

اواخر سال گذشته موعد قرارداد آن‌ها به سر می‌رسد و آکواریوم را تحویل می‌گیرند و با توجه به اینکه علم نگهداری و توسعه آن در اختیار این شرکت ترکیه‌ای بوده ناچار می‌شوند آن را بومی کنند، به این معنا که در مورد نگهداری آکواریوم‌ها و ادامه حیات آن مجموعه از متخصصان داخلی استفاده کنند که در کیش حضور داشتند.

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد ادامه داد:

به هر حال همان طور که گفته شده بود، علم نگهداری و ایجاد آکواریوم‌های بزرگ توسط آن‌ها به‌روز و بومی شد. در همین راستا جلسه‌ای با مدیر عامل آن شرکت تشکیل دادیم و در نهایت تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رساندیم که در مسیر ایجاد یک آکواریوم بزرگ در مشهد با هم تبادلات علمی و فنی داشته باشیم تا در آینده چنین آکواریومی را در شهر مشهد نیز شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد:

ایجاد این آکواریوم را یا به شرکت اصفهانی یا شرکتی دیگر خواهیم سپرد که برای مدل‌های مختلف اقتصادی این طرح باید به تفاهم‌هایی برسیم. به‌عنوان مثال روی مکانی بر اساس بررسی‌های نقطه‌یابی که شرکت انجام می‌دهد، به تفاهم برسیم و مکان مورد نظر را در اختیار آن‌ها برای ایجاد آکواریوم قرار دهیم تا در صورت اجرا مردم بتوانند از این فضای گردشگری‌ که جالب هم است و به‌نوعی گردشگری طبیعی محسوب می‌شود، استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه