حضور ایران در نمایشگاه شانگهای با هدف جذب گردشگران چینی

نادر نینوایی
نادر نینوایی یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۸
حضور ایران در نمایشگاه شانگهای با هدف جذب گردشگران چینی

ایران با هدف جذب بیشتر گردشگران چینی در نمایشگاه گردشگری شانگهای شرکت کرد.

ایران در حالی در نمایشگاه گردشگری شانگهای شرکت کرد که به‌تازگی یک هیئت گردشگری از ایران به چین سفری داشته و در دیدار با آژانس‌های سه شهر چین، برای افزایش سفر گردشگران چینی به ایران، رایزنی و توافق‌هایی داشته است.

مصطفی شفیعی شکیب، رئیس هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران ـ درباره تازه‌ترین رایزنی‌های گردشگری ایران در چین گفت:

سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه برابر با ۱۲ سپتامبر در شهر شانگهای نمایشگاه ITB برگزار شد و از ایران سه آژانس گردشگری حضور داشتند. نمایشگاه ITB شانگهای یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های گردشگری چین است که به‌مدت سه روز به‌صورت B2B برگزار شد و از سراسر دنیا در این نمایشگاه حضور داشتند.

او افزود:‌

این نمایشگاه در واقع نمونه‌ای کوچک‌تر از ITB برلین است که تفاوت عمده آن در حضور پرتعداد توراپراتورهای استان‌های مختلف چین است که برحسب نیاز، همکاران خود را از کشورهای مقصد شناسایی می‌کنند و با آن‌ها قرار همکاری می‌گذارند.

به گفته رئیس هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران، این نمایشگاه پس از چهار سال تعطیلی و رکود به خاطر همه‌گیری کرونا برگزار شد و اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، ‌ فنلاند، عربستان، مالزی، آمریکا، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، روسیه، نروژ، اسرائیل، ترکمنستان، مصر، ‌ اکوادور، تایلند، ویتنام، امارات متحده عربی، مالتا، ایسلند، ارمنستان و بسیاری از شرکت‌های بزرگ رزرواسیون هتل و تعدادی از هتل‌های بین‌المللی در آن حضور داشتند.

پیش از این نمایشگاه، هیئت گردشگری ایران نیز در سفری به سه استان گوانگجو، شنزن و شانگهای در چین، رایزنی‌هایی را با برخی آژانس‌های گردشگری این کشور برای افزایش سطح تعاملات گردشگری بین دو کشور انجام داده بود.

چین از جمله بازارهای در اولویت گردشگری ایران است که با رکود سفر گردشگران غربی، همچنان در تعامل گردشگری با ایران است. آمار دقیقی از تعداد گردشگران چینی که با کاهش محدودیت‌های کرونا سفر به ایران را از سرگرفته‌اند، در دسترس نیست، اما بنا به اظهارات آژانس‌های گردشگری ایران، تعداد سفر این گردشگران به ایران در حال افزایش است. داده‌های برخی پلتفرم‌های سفر نیز بیانگر آن است که ایران در فهرست مقاصد موردعلاقه گردشگران چینی در تابستان گذشته قرار داشت.

شفیعی شکیب، رئیس هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران معتقد است:

اگر مشکلات و زیرساخت‌های اساسی گردشگری در کشور برطرف شود، چین بازاری به‌شدت گسترده و سودآور در گردشگری است. هرچند طبق اظهارات این تورگردان، ایران هنوز نتوانسته گردشگران پولدار و متمولی را که به اروپا و آمریکا سفر می‌کنند جذب کند. در عین حال که همچنان کشوری ناشناخته برای مردم چین به شمار می‌آید و تبلیغات گردشگری ایران در این کشور هنوز پررنگ نشده است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه