وعده جذب ۲میلیون گردشگر خارجی به مازندران

نادر نینوایی
نادر نینوایی دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۹
وعده جذب ۲میلیون گردشگر خارجی به مازندران

استاندارد مازندران وعده جذب ۲میلیون گردشگر خارجی به این استان تا پایان دولت سیزدهم را مطرح کرد.

استاندار مازندران از گسترش برنامه توسعه‌ای جذب گردشگران خارجی در این استان مسافرخیز کشور خبر داد و بر برنامه‌ریزی و هدفگذاری برای جذب ۲میلیون گردشگر خارجی به مازندران تا پایان دولت سیزدهم تاکید کرد.

مازندران به‌لحاظ دارا بودن ظرفیت متنوع و متعدد در عرصه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی همواه کانون حضور میلیونی مسافران از داخل کشور است اما ناشناخته ماندن این ظرفیت‌ها باعث شده تا در مقابل جمعیت داخلی فقط ۶۵ هزار گردشگر خارجی از این استان در سال گذشته بازدید کنند.

پیش از این مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران پیشتر در اردیبهشت امسال گفته بود تنها در نوروز امسال بیشتر از ۲۰ میلیون نفر شب اقامت در مازندران ثبت شده که نشانگر جذابیت‌های موجود در استان است اما به همان اندازه که مسافر و گردشگر از استان های کشور به مازندران سفر می‌کنند شاهد حضور گردشگران خارج کشور نیستیم که این موضوع به عواملی مرتبط است که باید آن‌ها را برطرف کنیم.

صادق برزگر در بیان تعداد کم حضور گردشگران خارجی در مازندران اعلام کرد:‌

پارسال فقط ۶۵ هزار گردشگر خارجی از این استان بازدید کردند.

وی در ادامه گفت:

مازندران با وجود ۲ هزار و ۵۰۰ اثر میراثی به‌دلیل ناشناخته ماندن این ظرفیت‌ها، مسافران اندکی از این آثار دیدن می‌کنند و بیشتر بازدیدها از جاذبه‌های طبیعی جنگل و دریا است. در حوزه گردشگران خارجی نیز با همین وضعیت و البته فراتر از آن مواجه هستیم و آن‌ها حتی شناختی از جاذبه‌های طبیعی استان ندارند.

محمود حسینی‌پور گفت:

با پیاده کردن و اجرای الگوی کاملی از کشت ‌صنعت می‌توانیم‌ شاهد حضور گردشگران متعدد بین‌المللی و داخلی علاقه‌مند به استان باشیم.

استاندار مازندران ادامه داد:

برای رسیدن به هدفگذاری حضور ۲ میلیون گردشگر خارجی در مازندران تا پایان دولت سیزدهم اجرای برخی اقدامات و کارها همچون ایجاد زنجیره کامل کشت وصنعت می‌تواند جذابیت‌های لازم برای گردشگران ایجاد کند.

حسینی‌پور ادامه داد:

وجود چنین فضاهایی می‌تواند تحول بزرگی در منطقه ایجاد کند و معرفی خوبی از ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های کشور باشد.

وی گفت:

بر مبنای رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر توجه به مناطق روستایی و توانمندسازی روستاها این موضوع در استان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه