فروش چارتری بلیط اربعین در برخی سایت‌ها با وجود ممنوعیت

نادر نینوایی
نادر نینوایی شنبه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱
فروش چارتری بلیط اربعین در برخی سایت‌ها با وجود ممنوعیت

با وجود ممنوعیت فروش چارتری بلیط هواپیما برخی سایت‌ها پروازهای اربعین را به‌صورت چارتری و با قیمت بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند.

در حالی فروش چارتری پروازها از ۱۰ مرداد ممنوع شده است که برخی سایت‌ها در سایه ضعف نظارت سازمان هواپیمایی، پروازهای اربعین را به‌صورت چارتری و با قیمت بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ۱۰ مرداد امسال با اعلام اینکه فروش چارتری بلیط پروازها از امروز ممنوع است، گفته بود:

در اربعین امسال تعداد فرودگاه‌های ارائه‌کننده خدمات به مردم افزایش خواهد یافت. بیشترین اعزام زائران اربعین حسینی(ع) از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.

وی در خصوص ممنوعیت فروش بلیط پروازها به‌صورت چارتری از، سه‌شنبه ۱۰ مرداد، اضافه کرد:‌

این تصمیم بر مبنای مقررات اتخاذ شده است تا آرامش به بازار برگردد. ممکن است این تصمیم بعداً تغییر کند اما تا برگشتن آرامش به بازار خریدوفروش بلیط هواپیما جاری خواهد بود.

در ادامه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز از ممنوعیت فروش چارتری بلیط هواپیما خبر داده و گفته بود:

این ممنوعیت با هدف آرامش بازار حمل‌ونقل هوایی اجرایی شده است و تا پایان شهریورماه امسال ادامه دارد.

با این وجود در حالی فروش بلیط پروازهای اربعین از سوی ایران‌ایر، قشم ایر و... آغاز شده است که برخی سایت‌های داخلی، بلیط پروازهای مذکور را به‌صورت چارتری و تا بیش از ۳ برابر قیمت مصوب به فروش می‌رسانند.

به‌عنوان مثال یکی از سایت‌ها پرواز مسیر تهران ـ نجف هواپیمایی معراج را با قیمت ۹میلیون و ۶۵۰ هزار تومان برای روز اول شهریور ماه عرضه کرده است. قیمت بلیط پرواز مذکور برای تاریخ ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۵ هزار تومان است!

قیمت بلیط پرواز تهران ـ نجف برای امروز هواپیمایی معراج نیز ۱۲ میلیون و ۲۵هزار تومان در این سایت اعلام شده است.

برخی بر این نظرند که سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی مسافری در کشور نظارت جامعی بر این بخش ندارد، مسئله‌ای که لازم است در آستانه آغاز سفرهای اربعین توجه بسیار بیشتری در راستای رضایتمندی زائران به آن داشته باشد.

 

مطالب مرتبط:

منبع تسنیم

دیدگاه