کلنگ بزرگترین طرح گردشگری جنوب کشور در یاسوج به زمین خورد

نادر نینوایی
نادر نینوایی سه شنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳
کلنگ بزرگترین طرح گردشگری جنوب کشور در یاسوج به زمین خورد

عملیات اجرایی برای ایجاد بزرگترین طرح گردشگری جنوب کشور با سرمایه‌ای معادل ۹ هزار میلیارد ریال در یاسوج به زمین زده شد.

کلنگ آغاز عملیات اجرایی بزرگترین طرح گردشگری جنوب کشور (مجموعه گردشگری پل معلق) با سرمایه‌ای معادل ۹ هزار میلیارد ریال روز دوشنبه و هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در یاسوج به زمین زده شد.

علی اصغر شالبافیان در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری پل معلق یاسوج، گفت:

این طرح با مشارکت بخش خصوصی و حمایت دولت اجرا می‌شود. کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگر دارد و دولت از هرگونه سرمایه‌گذاری در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری این استان به‌صورت ویژه حمایت می‌کند.

شالبافیان افزود:

حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه ۹ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است و با ایجاد این پروژه رونق اقتصادی خوبی در صنعت گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت:

با اجرای این طرح گردشگری برای ۲۵۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، در این مجموعه گردشگری قرار است تله کابین، پل معلق،تله سیژ، کافی شاپ و سوئیت های اقامتی اجرا شود.

مشاور طرح تله کابین تنگ مهریان هم گفت:

این تله کابین به طول ۵.۵ کیلومتر احداث می‌شود، سرمایه فاز اول آن ۲۰۰ میلیارد تومان است که توسط بخش خصوصی تامین شده و در فازهای بعدی تا ۷۰۰ میلیارد تومان قابل افزایش استف تله کابین در تنگ مهریان در فاز اول به طول هزار متر به مرحله اجرا خواهد رفت و پل معلق در فاز دوم با اعتبار ۶۵۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

ورزش‌های ابی، سورتمه، فضاهای رفاهی در این پروژه در نظر گرفته شده است. اگر در واگذاری املاک منابع طبیعی تسهیل صورت بگیرد روند اجرایی پروژه سرعت خوبی می‌گیرد.

*عکس کاور تزیینی است

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه