آغاز ثبت‌نام سفرهای زمینی به عتبات

نادر نینوایی
نادر نینوایی شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۱
آغاز ثبت‌نام سفرهای زمینی به عتبات

ثبت‌نام سفرهای زمینی به عتبات در ایام عرفه شروع شد و متقاضیان سفر  این امکان را دارند که با قیمت دور قبلی، عازم کربلا شوند.

ثبت‌نام سفرهای زمینی به عتبات در ایام عرفه آغاز شد و متقاضیان سفر به کربلا می‌توانند تا ۲۶ تیرماه با قیمت دور قبلی این سفرها، در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت عازم کربلا شوند؛ با این وجود و با توجه به گرانی نرخ پروازها در ایام عرفه، هنوز امکان ثبت‌نام در سفرهای هوایی عتبات وجود ندارد و فقط ظرفیت کاروان‌های زمینی اعلام شده است.

هزینه سفر عتبات به‌صورت زمینی از ابتدای تیرماه از ۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان تا ۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان تعیین شده است و زائران می‌توانند تا ۲۶ تیرماه در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت با این قیمت راهی عتبات شوند.

قیمت سفرهای زیارتی به عتبات در ماه آینده حدود دو میلیون تومان با هم تفاوت دارد که این تنوع قیمت‌ها به‌دلیل نوع اسکان زائران در هتل‌های نجف، کربلا و کاظمین تعیین شده است.

در روزهای آینده کاروان‌های هوایی عتبات در ایام عرفه هم بازگشایی می‌شود که البته به‌دلیل بالا بودن نرخ بلیط پروازها در این ایام، برخی از احتمال افزایش قیمت این کاروان‌ها خبر می‌دهند.

هفتم تیرماه روز عرفه است که بسیاری از ایرانیان هرساله در این ایام به زیارت کربلا می‌روند تا دعای عرفه را در جوار حرم سیدالشهدا علیه‌السلام بخوانند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه