قیمت جدید بلیط هواپیما مشخص شد

نادر نینوایی
نادر نینوایی چهار شنبه، ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۱
قیمت جدید بلیط هواپیما مشخص شد

یک هفته پس از اعلام افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیط هواپیما، نرخ جدید بلیط‌ها در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شد.

نرخ جدید بلیط هواپیما، یک هفته پس از اعلام افزایش ۲۹ درصدی، در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شد.

«محمد محمدی‌بخش»، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، از سال گذشته درباره تغییر تعرفه بلیط هواپیما گفته بود اینکه با توجه به افزایش نرخ ارز و درخواست شرکت‌های هواپیمایی، این درخواست در حال بررسی است و به‌محض نهایی شدن اعلام می‌شود.

با وجود این و برخلاف پیشنهاد و در خواست‌های متعدد انجمن شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها و حتی موافقت سازمان هواپیمایی، تا هفته گذشته با افزایش قیمت بلیط موافقت نشده بود.

در نهایت «رضا صدیق‌نیا»، رئیس‌گروه دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، روز گذشته اعلام کرد که نرخ جدید بلیط هواپیما امروز (سه‌شنبه) اعلام می‌شود و در نهایت امروز (چهارشنبه) سازمان هواپیمایی کشوری، با گذشت یک هفته از زمانی که افزایش ۲۹ درصدی به تایید ستاد تنظیم بازار رسیده است، نرخ‌ها را در سایت خود بارگذاری کرد.

نرخ بلیط هواپیما در جدول منتشر شده در خبرگزاری ایسنا آمده است که می‌توانید  اینجا به آن دسترسی داشته باشید. پیش از این آخرین تغییر رسمی بلیط هواپیما آذرماه ۱۴۰۰ صورت گرفته بود.

بدین‌ترتیب با تغییرات اعمال‌شده، برای مثال نرخ بلیط هواپیما برای مسیر تهران - مشهد که ۹۸۲,۴۰۰ تومان بود، اکنون با سقف ۱,۳۱۴,۸۰۰ تومان به فروش‌ می‌رسد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه