ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به دریاچه گهر

نادر نینوایی
نادر نینوایی چهار شنبه، ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۷
ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به دریاچه گهر

ورود تورهای گردشگری به دریاچه گهر دورود با اعلام اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تا ۲۰ خرداد ماه ممنوع شد.

روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، ورود تورهای گردشگری به دریاچه گهر دورود را تا ۲۰ خرداد ماه ممنوع اعلام کرد.

به گفته روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، بر اساس دستورالعمل ورود به مناطق حفاظت‌شده در بند(الف) ماده ۳ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست مصوب ۲۱ اسفند ۱۳۵۴؛ عبور و توقف در مناطق چهارگانه محیط زیست تابع دستورالعمل سازمان حفاظت محیط زیست است و با توجه به اینکه دریاچه گهر در محدوده امن منطقه حفاظت‌شده قرار دارد، تا ۲۰ خرداد برگزاری همه تورها به مقصد این دریاچه ممنوع است.

دریاچه کوهستانی گَهَر، یکی از جاذبه‌های گردشگری استان لرستان و از بزرگ‌ترین دریاچه‌های آب شیرین کشور است. این دریاچه به‌دلیل طبیعت بکر و آب زلالش هرساله بازدیدکنندگان زیادی را به‌سمت خود جذب می‌کند. افزون بر این این دریچه یکی از بهترین مکان‌ها برای صید ماهی قزل‌آلا به حساب می‌آید.

مطالب مرتبط:

منبع قطب‌نما

دیدگاه