قیمت بلیط موزه‌های شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ مشخص شد

نادر نینوایی
نادر نینوایی سه شنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۵
قیمت بلیط موزه‌های شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ مشخص شد

بهای استفاده از خدمات مراکز فرهنگی، موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ اعلام شد.

شهرداری تهران بهای استفاده از خدمات مراکز فرهنگی، موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت خود را اعلام کرد.

امیر قاسمی، سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران، اظهارداشت:

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ بهای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ برای افراد دارای تابعیت ایرانی به‌ترتیب، ۲۵,۰۰۰ تومان، ۲۰,۰۰۰ تومان و ۷,۰۰۰ تومان است. همچنین بهای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌ها برای تبعه خارجی به‌ترتیب ۱۰۰,۰۰۰ تومان، ۷۵,۰۰۰ تومان و ۶۵,۰۰۰ تومان است.

وی تصریح کرد:

از این بهای بازدید، تخفیف‌هایی برای گروه‌های مختلف در نظر گرفته شده است که براین اساس فعالان حوزه گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ شامل هتل‌داران، شرکت‌های خدمات مسافرتی، آژانس‌ها با ارائه نامه مکتوب از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار هستند.

وی افزود:

همچنین خانواده کارکنان شهرداری تهران، بازنشستگان شهرداری با معرفی نامه اداره رفاه و امور ایثارگران و سازمان بازنشستگی شهرداری تهران از ۹۰ درصد تخفیف برخوردار هستند.

سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران، گفت:

این تخفیف برای بازدیدهای گروهی دانشجویان، مدارس، مساجد، پایگاه‌های بسیج، سرای محلات نیز با ارائه نامه رسمی از سازمان متبوع ۷۰ درصد درنظرگرفته شده است.

قاسمی اظهار داشت:

همچنین خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، دارندگان کارت منزلت، بیماران خاص معرفی شده از بنیاد امور بیماری‌های خاص، با معرفی نامه یا کارت شناسایی، می‌توانند با ۹۰ درصد تخفیف از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران، بازدید کنند.

وی گفت:

این تخفیف برای خانواده اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و هنر، فعالان و نخبگان ورزشی نیز به میزان ۶۰ درصد در نظر گرفته شده است. راهنمایان گردشگری، اعضای ایکوم (ICOM) نیز با توجه به دستورالهماهاب بین‌المللی می‌توانند با ارائه کارت معتبر به‌صورت رایگان از موزه‎ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران بازدید کنند.

قاسمی یادآورشد:

خرید حجمی برای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌ها نیز برای تمام دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها، شامل تخفیف خواهد شد. براین اساس خرید حجمی از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ بلیط؛ ۳۰ درصد تخفیف، از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ بلیط؛ ۴۰ درصد تخفیف و خرید بالای ۵۰۰۰ بلیط ۵۰ درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.

مطالب مرتبط:

منبع ایلنا

دیدگاه