دیدار مقام‌های ایران و چین برای توسعه روابط گردشگری

نادر نینوایی
نادر نینوایی سه شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲
دیدار مقام‌های ایران و چین برای توسعه روابط گردشگری

 قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در دیدار با قائم مقام وزیر فرهنگ و گردشگری چین بر افزایش سطح تعاملات گردشگری تاکید کرد.

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در دیدار با قائم مقام وزیر فرهنگ و گردشگری و رئیس سازمان میراث فرهنگی جمهوری خلق چین با اشاره به پیشینه و تاریخ کهن میان دو ملت ایران و چین، خواستار افزایش سطح تعاملات گردشگری شد.

علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور که برای شرکت در اجلاس «ائتلاف برای میراث فرهنگی آسیا» به چین سفر کرده است، با لی کوین، قائم مقام وزیر فرهنگ و گردشگری و رئیس سازمان میراث فرهنگی جمهوری خلق چین، دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی جمهوری خلق چین در این دیدار از توسعه روابط و مناسبات دو کشور در عرصه‌های میراث فرهنگی و گردشگری اعلام حمایت کرد و گفت:

ایران و چین دو کشور با تمدن‌های کهن و تاریخی در آسیا هستند که باید همکاری‌های گسترده‌تری با یکدیگر داشته باشند.

لی کوین همچنین از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای برگزاری نمایشگاه موزه‌ای در ایران قدردانی کرد و این‌گونه رویدادها را گامی موثر برای توسعه دیپلماسی فرهنگی دانست.

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور نیز با اشاره به پیشینه و تاریخ کهن میان دو ملت ایران و چین، گفت:

روابط میان ایران و چین با سابقه و کهن بوده و پژوهشگران معتقدند که این مناسبات دوجانبه از «راه ابریشم» آغاز شده و خوشبختانه تا به امروز نیز پایدار بوده است.

دارابی با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از این دستاورد عظیم فرهنگی، افزود: 

در صورت افزایش سطح تعاملات گردشگری، بسیاری از مشکلات در سایر حوزه‌های کاری دیگر نیز حل و فصل خواهد شد.

گفتنی است مقام‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران، قصد توسعه روابط گردشگری با کشور چین را دارند و در همین راستا اواخر فروردین ماه امسال علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران، از لغو «دواطلبانه» روادید سفر به ایران برای شهروندان جمهوری خلق چین خبر داده بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه