سفرای کشورهای اکو مهمانان ویژه جشنواره کوچ عشایر

افشین حیدری
افشین حیدری یکشنبه، ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸
سفرای کشورهای اکو مهمانان ویژه جشنواره کوچ عشایر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از دعوت سفرای کشورهای عضو اکو برای حضور در جشنواره کوچ عشایر خبرداد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با توجه به هم‌زمانی جشنواره کوچ عشایر و مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از سفرای کشورهای عضو اکو برای حضور در این جشنواره دعوت شده است.

حسن محمدی صبح امروز در جلسه هماهنگی جشنواره کوچ عشایر در شهرستان بیله‌سوار گفت:

 ۹ دوره جشنواره کوچ عشایر در سال‌های گذشته برگزار شده است و اهمیت این جشنواره باعث شده تا امسال برای اولین شاهد برگزاری بین‌المللی این رویداد باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل افزود:

با توجه به هم‌زمانی این جشنواره با مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ سفرای حاضر در این مراسم برای بازدید از جشنواره کوچ عشایر دعوت شده‌اند تا از زیبایی‌های زندگی عشایری بازدید کنند.

او تاکید کرد:

برگزاری جشنواره کوچ عشایر ظرفیتی برای نمایش توانمندی‌های قشر غیور عشایر این خطه است و اداره‌کل میراث فرهنگی استان تلاش دارد تا با همکاری سایر ادارات این جشنواره را به بهترین شکل برگزار کند.

محمدی ادیب ادامه داد:

 زندگی عشایری جاذبه‌های منحصربه‌فردی برای گردشگران دارد و این قابلیت در شمال استان پررنگ‌تر است و برگزاری جشنواره‌های این‌چنین می‌تواند در معرفی این بخش از گردشگری به‌ویژه در سطح بین‌المللی موثر باشد و هماهنگی‌های اولیه برای حضور عشایر سایر نقاط کشور صورت گرفته است.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه