تعداد مسافران مشهد از مرز ۴ میلیون نفر گذشت

نادر نینوائی
پنجشنبه، ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲
تعداد مسافران مشهد از مرز ۴ میلیون نفر گذشت

با اعلام معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تا یکم فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۴٫۲ میلیون مسافر وارد مشهد شده‌اند.

آن‌طور که معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفته تا یکم فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۴٫۲ میلیون مسافر  وارد مشهد شده‌اند.

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر اظهار کرد:

از ۱۵ اسفند تا پایان روز گذشته ۴,۲۹۱,۱۹۱ مسافر وارد خراسان رضوی و مشهد شده‌اند. از مجموعه زائرانی که در مشهد مستقر شده‌اند ۳,۵۳۲,۲۰۱ نفر شب‌اقامت داشته‌ایم.

وی بیان کرد:

بنا بر گزارش کمیته اسکان، ظرفیت‌های اسکان رسمی مشهد در شب گذشته ۹۵ درصد، اسکان موقت ۸۵ درصد و اسکان اضطراری نیز ۷۰ درصد اشغال شده است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد:

با تمهیداتی که همکاران ما در اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، راه‌آهن خراسان رضوی و فرودگاه مشهد اندیشیده‌اند، نسبتا شرایط خوبی برای بازگشت زائران داریم. امیدوارم تمهیدات پیش‌بینی شده در عرصه بازگشت زائران و خدمت به آنان تا پایان نوروز ۱۴۰۱ شرایط خوبی داشته باشد.

وی در خصوص عدم تکمیل کامل ظرفیت اقامتی مشهد خاطرنشان کرد:

در سال گذشته نیز هیچ‌وقت ظرفیت اقامتی مشهد به‌طور کامل تکمیل نشد. مشکل ما در عدم تکمیل ۱۰۰ درصدی ظرفیت اقامتی مشهد در نوروز سال گذشته عدم اطلاع‌رسانی صحیح بود. ظرفیت اقامتی برای زائران فراهم بود؛ اما زائران از مکان آن مطلع نبودند.

گنابادی‌نژاد بیان کرد:

درصد اشغال واحدهای اقامتی مشهد در نوروز سال جاری با سال گذشته تفاوتی ندارد. همچنین گفتنی است که ظرفیت واحدهای اقامتی مشهد برای نوروز سال جاری افزایش پیدا کرد. تمام ظرفیت اقامتی که در نوروز سال گذشته برای زائران پیش‌بینی شده بود ۴۰۰ نفر شب‎‌اقامت بود؛ در حالی که این میزان برای سال جاری به ۷۰۰ نفر شب‌اقامت رسیده است و در روز ۲۹ اسفند ۹۲ درصد کل ظرفیت اقامتی مشهد مورد استفاده قرار گرفت.

وی اضافه کرد:

البته افزایش هزینه‌های سفر، اولولیت سفر و امکانات آن را در سبد خانواده‌ها تغییر داده است. افرادی که در گذشته برای سفر خود به هتل مراجعه می‌کردند، شاید در حال حاضر دیگر به هتل مراجعه نکنند و از سایر ظرفیت‌ها بهره ببرند.

منبع ایسنا

دیدگاه