رشد ۱۰ درصدی شناورهای دریایی نسبت به سال گذشته؛ فعالیت ۴۸ شناور مسافری و ۶۴ لندینگ کرافت

افشین حیدری
شنبه، ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰
رشد ۱۰ درصدی شناورهای دریایی نسبت به سال گذشته؛ فعالیت ۴۸ شناور مسافری و ۶۴ لندینگ کرافت

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  به رشد ۱۰ درصدی تعداد شناورها و لندینگ‌کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی تعداد شناورها و لندینگ‌کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته تعداد صندلی شناورها را ۵,۸۱۳ و ظرفیت لندینگ‌کرافت‌ها را ۲,۷۲۰ خودرو اعلام کرد.

مهدی فرمهینی فراهانی مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی تعداد شناورهای مسافری و لندینگ کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته، افزود:

 ۴۸ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۵,۸۱۳ صندلی در مسیرهای مسافری بندر شهید حقانی در بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم و بالعکس، شهید حقانی بندرعباس به جزیره هرمز و بالعکس، بندر شهید ذاکری قشم به جزیره هرمز و بالعکس، بنادر گناوه و بوشهر به جزیره خارک و بالعکس و همچنین در سایر استان‌های ساحلی کشور مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

بنا بر اعلام مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ۶۴ لندینگ‌کرافت با ظرفیت جابه‌جایی ۲,۷۲۰ خودرو در مسیرهای بنادر پهل و لافت به جزیره قشم همچنین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش وظیفه حمل و نقل خودرو و جابه‌جایی مسافران را برعهده‌ دارند.

او همچنین با اشاره به شماره تلفن اضطراری ١,۵۵٠ مربوط به مرکز هماهنگی جست‌وجو و نجات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد:

این سامانه به‌صورت شبانه‌روزی در استان‌های ساحلی کشور فعال است و مردم می‌توانند هرگونه سانحه دریایی را از این طریق اطلاع‌رسانی کنند.

 

دیدگاه