نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد

نادر نینوایی
نادر نینوایی سه شنبه، ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲
نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد

از آنجایی که در آبان ماه نرخ هتل‌ها افزایش پیدا کرده است، در نتیجه واحدهای اقامتی در نوروز طبق تعرفه گذشته ارائه خدمت خواهند کرد.

با اعلام رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی از آنجایی که در آبان ماه نرخ هتل‌ها افزایش پیدا کرده است، در نتیجه واحدهای اقامتی در نوروز طبق تعرفه گذشته ارائه خدمت خواهند کرد.

محمود مادرشاهیان، رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی، در خصوص نرخ هتل‌ها در نوروز اظهار کرد:

ابتدا تصمیم بر این بود که نرخ واحدهای اقامتی با توجه به خدمات تعیین شود که با توجه به وضعیت نامساعد اقتصادی تصمیم گرفته شد افزایش نرخ نداشته باشیم چراکه هدف ما جذب زائر و ارائه خدمات ارزشمند به زائران است.

وی افزود:

اولویت جامعه حرفه‌ای هتلداران این است که بهداشت و سلامت مراکز اقامتی طبق استانداردها باشد. در سال گذشته مشکل بهداشتی در هتل‌ها نداشتیم و شکایتی نیز از مسافران دریافت نشده است. در نوروز نیز بازرسان ما به‌همراه بازرسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی از هتل‌ها بازدید می‌کنند و اگر مشکلی باشد، رفع خواهد شد.

مادرشاهیان در خصوص مشکلات هتل‌ها گفت:

در سال‌هایی که با کرونا درگیر بودیم، مراکز اقامتی زیان دیدند. در ناآرامی‌های اخیر نیز بسیاری از مراکز اقامتی وضعیت خوبی نداشتند. تعطیلاتی که به‌علت سرما و برودت هوا رخ داد نیز مشکلات زیادی از جمله لغو رزروها را برای هتل‌ها ایجاد کرد اما ما تلاش کردیم که تعدیل نیرو نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه بیشتر هتل‌ها در سال ۱۴۰۱ به ورشکستگی نزدیک بودند، خاطرنشان کرد:

بزرگترین مشکل هتل‌ها هزینه آب، انرژی و مالیات است که اگر در این زمینه‌ها حمایت شوند، بسیاری از مشکلاتشان رفع می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه